ЦСКА започна отлично новия сезон в "А" група. В дерби мач от I кръг, "червените" разгромиха Локомотив (Пловдив) с 5:0 като гост. Два гола за победителите реализира Иван Стоянов, а по един добавиха Кирил Котев, Руи Мигел и Тодор Тимонов. "Армейците" завършиха срещата с числено намален състав, след като червен картон получи защитникът Павел Виданов. Талантливият футболист ще пропусне следващия мач на своя отбор - срещу Берое (Стара Загора).
Двубоят започна отлично за гостите от ЦСКА. Още в 7-ата минута Кирил Котев засече с глава центриране от корнер на Маркиньос и забоде топката неспасяемо е мрежата на "смърфовете" - 0:1. Срещата продължи сравнително равностойно, като двата отбора разчитаха предимно на постепенни атаки и рядко организираха смислени атаки. Заключителните секунди на първата част бяха повече от драматични. В последната 45-а минута домакините бяха много близо до изравнителен гол, но младият вратар на ЦСКА Караджов се намеси авторитетно след удар от няколко метра на Мечечиев. В ответната контраатака Иван Стоянов матира за втори път Акалски - 0:2.
Второто полувреме започна на високи обороти, като домакините от Пловдив бяха близо до гол. Фамозен пропуск обаче сътвори нападателят Димитър Илиев, който от няколко метра стреля в ръцете на Караджов. Секунди по-късно "смърфовете" направиха нов неповторим пропуск. Този път "грешникът" бе Сингбо, който буквално от 1 метър не успя да уцели очертанията на вратата и би в аут. В 54-ата минута възпитаниците на Димитър Пенев вкараха трети гол. Иван Стоянов се разписа от дузпа и предреши крайния изход на двубоя. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за спорно нарушение на Кюмюрджиев срещу Руи Мигел. Именно португалецът вкара 4-и гол за ЦСКА. Нападателят бе изведен отлично от Маркиньос и на празна врата нямаше как да сгреши - 0:4.
20 минути преди края на двубоя ЦСКА остана с 10 човека на терена. Защитникът Павел Виданов получи втори жълт картон и пое пътя към съблекалните преди последния съдийски сигнал. Това обаче по никакъв начин не смути "армейците", които чрез резервата Тимонов стогнаха до пети гол. Това се случи в 78-ата минута, а с асистенция се отчете друга резерва - Благой Пасков, който направи дебют с "червената" фланелка. До края на двубоя ЦСКА можеше да стигне и до нови голове, но Маркиньос и Иван Стоянов шутираха неточно от изгодни позиции.
След този мач ЦСКА се изправни на върха в класирането с Левски и Литекс, които спечелиха двубоите си със същия резултат.
ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 0:5
0:1 Котев (7')
0:2 И. Стоянов (45')
0:3 И. Стоянов (54-дузпа)
0:4 Р. Мигел (61')
0:5 Тимонов (78')
REDSTAR
на 09.08.2009 в 16:03:47 #40Челски и Юнайтед жулят дуспи .
sir_alex*
на 09.08.2009 в 16:03:05 #39Лаута толкова ли са слаби,или ЦК са толкова силни
loveca
на 09.08.2009 в 16:01:04 #3864. biuti | 09.08.2009 18:59 ПЛОВДИВСКАТА ШКОЛА.......... ПОТЪНА ======== Ами като ги обезкървяват за без пари всеки сезон, години наред, все някога свършва ресурса. Но школата е все още сред големите в България и времето ще го покаже.
REDSTAR
на 09.08.2009 в 16:00:56 #37Шибай доко на техен коловоз .
Гувядата да чакаг с нетърпение ... иде и техния ред 
biuti
на 09.08.2009 в 15:59:03 #36ПЛОВДИВСКАТА ШКОЛА.......... ПОТЪНА
loveca
на 09.08.2009 в 15:58:39 #3561. marata3 | 09.08.2009 18:56 ========= На теб харесва ли ти какво играят? Това им е 2-3 мач, който им гледам в последно време и лъха доста аматьорство от играта на ЦСКА. Дано има някаква промяна до мачовете с Динамо.
Vanko
на 09.08.2009 в 15:58:18 #34Локо Пд. има проблеми,но Ботев Пд сигурно са цъфнали и вързали
marata3
на 09.08.2009 в 15:56:52 #33loveca и ти ли посиня от яд

marata3
на 09.08.2009 в 15:55:49 #32Абе то и ние имахме доста загуби по време на подготовката
loveca
на 09.08.2009 в 15:55:41 #31Спря атака на Локомотив, за да даде картон. Този съдия няма да го има в Москва!
4oKuTo
на 09.08.2009 в 15:53:20 #30Локото имаха към 5 загуби в контролите, включително от Гоце Делчев, Симитли и Банско.
klf123
на 09.08.2009 в 15:51:20 #2954. ГруХ-ГруХ | 09.08.2009 18:50 Iначе чичовото го докарва на поглед на Ван Гал. Дабе и чертае от време на време някакви схеми.... Господи, помогни на слепите да прогледнат! -------------------------- Както би казал чичовото : Духай Грухи оле оле оле
Saso
на 09.08.2009 в 15:50:43 #28Грухчо много си оригинален... обичам "оригинални" фенчета
marata3
на 09.08.2009 в 15:48:44 #27Грух-Грух Евросолдата ---------------------------

spokoen
на 09.08.2009 в 15:48:17 #26Явно не си запознат с проблемите на Доко.... =========================================== Сините братя така ще кажете , но поживем - увидим
fen4etoo
на 09.08.2009 в 15:47:48 #25САМО ЦСКА

klf123
на 09.08.2009 в 15:46:29 #24Както казах вече мача е 0-5.
Saso
на 09.08.2009 в 15:46:23 #23Лоцото
klf123
на 09.08.2009 в 15:45:50 #22Член за Грухи оле оле оле
spokoen
на 09.08.2009 в 15:45:08 #21Срещу Дери бяхме зле , очаквах някаква мъка днес , но виж ти
