ЦСКА победи Славия в столичното дерби от 4-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Армията" завърши при резултат 1:0.

"Червените" играха едно цяло полувреме с човек по-малко, като за два жълти картона, вторият от които доста пресилен, от игра бе изгонен Юнус Санкаре.

Автогол на Бенгюзов в продължението на двубоя реши всичко в срещата.

С победата си "червените" оглавиха временното класиране. "Белите" пък се намират в зоната на изпадащите и все още нямат успех през новия сезон.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Славия 1:0, автогол на Бенгюзов!

"Червените" излизат за задължителен успех

Първото полувреме започна много силно за домакините, като те натикаха съперника си в собствената му половина.

На даден етап от срещата нямаше нито един футболист в бял спортен екип в полето на "армейците" за доста продължителен период от време.

Центриране на Йомов намери Ахмедов в полето на Стериакис в 9-ата минута, последва изстрел на нападателя, но вратаря на "белите" спаси.

На всичко отгоре задачата на гостите бе допълнително усложнена от контузия на Ивайло Димитров, който бе принудително заменен.

Малко след това обаче и Иван Турицов, от състава на "червените", също напусна преждевременно с травма.

В 32-ата минута Соу получи добър пас на границата на наказателното поле, завъртя се и стреля, но топката премина покрай вратата.

В разстояние на само две минути, непосредствено преди паузата, Санкаре извърши две поредни нарушения, като бе санкциониран официално и след втория си жълт картон бе принуден да напусне, оставяйки тима си на терена с човек по-малко.

Решението на съдията беше доста спорно. Той бе звучно изпратен с викове "Мафия!" от "армейските" запалянковци.

Феновете на ЦСКА скочиха на съдията, викове "Мафия!" и блъскане по тунела на "Армията"

Не се наложи намеса на органите на реда

Тежки сблъсъци по цялата дължина на терена направиха втората част не особено приятна за наблюдаване.

Единоборствата бяха на границата на позволената грубост, като изглеждаше така, сякаш нови състезатели може да получат червени картони.

Близо до това бе Томбак, който вече бе официално предупреден, но не последва негово изгонване.

Стамен Белчев опита да изостри атаката на тима си, подсилвайки нападението с Греъм Кери в последните минути на срещата, но и това не сработваше.

Ахмедов пък бе заменен от Белтраме, който свърши отлично работата си до финала на срещата и се справи със задачите си.

Пробив на Мазику в последните секунди завърши с остро центриране и рикошет в крака на Бенгюзов, след което топката влетя в мрежата за крайното 1:0, за нещастие на състезателя на "белите" и неговия отбор.