ЦСКА разгроми Верея в среща от 29-ия кръг на Първа лига днес. Двубоят на стадион "Българска армия" завърши при резултат 5:1.

С по два гола на сметката си се отчетоха Роланд Алберг и Божидар Чорбаджийски, а дузпа реализира Станислав Манолев. Почетното попадение за гостите бе дело на Шемлал.

Домакините загубиха от Левски за Купата на България през седмицата, а за капак на всичко отборът е и с големи кадрови проблеми, тъй като на практика нямаше здрав нападател за днешната среща.

Снимка 350761

Контузени за този мач бяха Китанов, Десподов, Джеси и Бланко, а наказан бе Каранга, което направи така, че Роланд Алберг изпълняваше ролята на централен нападател.

Кирил Десподов аут до края на сезона?

Десподов аут до края на сезона?

Футболистът няма да може да тренира пълноценно поне още три седмици

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Верея 5:1

Днешният мач е юбилеен за Стамен Белчев

Още през първото полувреме на срещата стана ясно, че това няма да е един от мачовете, в които липсата на ключови футболисти в състава на "червените" ще се окаже от каквото и да било значение.

Домакините натикаха съперника си в половината му и за момент не позволиха на състезателите на Верея да си помислят за нещо различно от загубата.

Снимка 350759

Старозагорци рядко минаваха централната част на терена, като в повечето подобни случаи "престоят" им в полето на "армейците" не продължаваше повече от едва няколко секунди.

Резултатът беше открит в 16-ата минута, когато Манолев не се отказа да гони една наглед почти изгубена от тима си топка, центрира в наказателното поле, където Алберг засече от въздуха кълбото в мрежата за 1:0.

След половин час игра Чорбаджийски вкара с глава за 2:0, след като се възползва от подаване в наказателното поле на Верея и надскочи защитниците пред себе си.

Отново капитанът на "червените", по идентичен начин, направи резултата 3:0 в последната минута от първото полувреме, като по този начин на практика предреши всичко в сблъсъка.

Точка на спора окончателно сложи Алберг, който също вкара втори гол в мача след 52 минути игра.

До последния сигнал на срещата, тя определено се доиграваше.

Това даде шанс на Стамен Белчев да включи в игра част от по-младите състезатели на тима, сред които и Валентин Антов.

4:1 направи Шемлал, който се възползва от грешка на Черниаускас малко преди последния съдийски сигнал. В продължението Манолев вкара дузпа за крайното 5:1.

Днешният мач бе юбилеен за Стамен Белчев, тъй като това беше неговата 50-а среща начело на "червените". Балансът му досега е 33 победи, 12 ремита и 5 поражения като наставник на ЦСКА.

Снимка 350762

Балансът между двата тима пък показва вече 3 победи за ЦСКА, 1 реми и 1 успех за Верея.

Стамен Белчев призова: Да покажем характер!

Белчев призова: Да покажем характер! (ВИДЕО)

"Огорчението от загубата с Левски е огромно"