90+4′

Последен съдийски сигнал.

Без победител във вечното дерби.

ЦСКА и Левски не се победиха - 2:2

Вечното дерби оправда всички очаквания! Четири гола, напрежение и емоции до последната секунда!

Сблъсъкът завърши без победител

89′

Червен картон за Петрович!

За оспорване на съдийско решение.

Снимка 440922

88′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:2!

Раул Албентоса възстановява равенството в дербито!

Снимка 440942

Попадение с глава!

ЦСКА рискува и успява да стигне до равенството!

Пасът беше на Кери.

87′

Ейолфсон сменя Тиам.

85′

Засада на Райнов.

82′

Уот сменя Турицов.

81′

Жълт картон за Евандро.

79′

Мохамед сменя Иванов.

78′

Жълт картон за Албентоса.

75′

Кери получава жълт картон за симулация.

Той падна в наказателното поле.

Реферът е категоричен в решението си.

74′

1:2!

Попадение на Евандро!

Грешка в "синята" защита, при която Да Силва се възползва максимално!

Първа възможност за голаджията на "червените", при която той бележи от близка дистанция!

69′

Сблъсък между Албентоса и Миятович.

Остават да лежат и двамата на терена.

68′

Жълт картон за Тиам.

Първо официално предупреждение в срещата.

За фаул на Тиам срещу Малинов в средата на терена.

65′

Соломон-Отабор за пореден път губи притежанието на топката.

Не е най-силният мач това в кариерата на футболиста на "червените".

61′

Робърта се опитва да изнесе добре топката за тима си.

Посрещнат е от цели четирима бранители на съперника.

Подава неточно и губи притежанието.

56′

Филипе Нашименто е изнесен на носилка.

Юруков влиза на мястото му.

Явно травмата на Нашименто се е възобновила.

Филипе Нашименто под въпрос и за дербито с ЦСКА

Юношата на Бенфика все още не е напълно възстановен от травмата си

55′

Паулиньо не само се връща в защитата на тима си, но на два пъти спомага за изнасянето на топката.

Добри действия на играча на "сините".

54′

Малко по-офанзивен подход на ЦСКА в началото на това полувреме.

Предвид смените, които Петрович направи, това е по-скоро обяснимо.

51′

Мощен изстрел на Кери от много далечна дистанция!

Намеса на Миятович.

Беше на мястото си стражът на "сините" и не позволи да бъде изненадан.

47′

Новият капитан на ЦСКА, след смяната на Занев, е... Албентоса.

Снимка 440926

Раул слага лентата на една от ръцете си.

46′

Кери сменя Тиаго.

46′

Мазику влиза на мястото на Занев.

45′

Играта е подновена.

45+3′

Първото полувреме премина сякаш на един дъх за всички фенове на "сините". В същото време, по всяка вероятност "червените" нямаха търпение то да приключи.

Причината - състезателите на Левски вкараха две попадения в мрежата на Черниаускас в рамките на едва 5 игрови минути.

Иначе началото бе добро за "червените", като те упражниха териториален превес над опонента си.

"Армейците" обаче така и не стигаха до сериозна опасност в съперниковата половина, още по-малко в полето на Миятович.

Единствената по-сериозна атака на ЦСКА приключи с не особено добро изпълнение на Евандро, чийто удар с глава бе лесно спасен от вратаря на съперника.

След 12 минути игра играчите на Левски ефективно промениха подхода си към двубоя, което даде незабавен ефект.

Резултатът бе открит, но това се случи не на база случайна акция в синьо, а с постепенна атака, която бе издържана и професионално изпълнена до последния детайл.

Горанов центрира точно за Паулиньо, който с едно докосване продължи кълбото за Станислав Иванов, който от своя страна по недвусмислен начин доказа, че заслужава гласуваното му доверие, пращайки кълбото във вратата на Черниаускас, без да му остави време за реакция.

Натискът на "сините", които сякаш надушиха кръвта на опонента си, се засили още повече.

Преднината на тима бе удвоена още в 18-ата минута, когато центриране от статично положение намери оставения абсолютно непокрит Найджъл Робърта, който просто продължи топката в мрежата за 2:0 в полза на тима си.

Още в следващата си акция Левски можеше да стигне до отбелязване на трети гол, но този път, за късмет на Черниаускас, изстрелът на Робърта се отби в тялото му и излезе в ъглов удар.

Корнерите бяха едно от силните оръжия за "сините", но за жалост на наставника Хубчев, не доведоха до нова корекция в резултата.

До почивката Евандро влезе тежко в едно единоборство и се хвана за левия лакът. Получи медицинска помощ, но продължи да изпитва видима болка в ръката си.

Преднината на Левски се запази до паузата в срещата.

45+2′

Почивка.

45+1′

Изстрел на Паулиньо от доста далечна дистанция.

Топката минава встрани от целта.

Все пак - пореден опит на "сините" да създадат напрежение в съперниковата половина.

45′

4 минути продължение на първата част.

42′

Фаул на Евандро в средата на терена.

Ненужно нарушение.

Не е предупреден състезателят на "армейците".

39′

Феновете на Левски запалиха шалове на вечния съперник.

Снимка 440915

Запалянковците бурно изразиха и емоцията си след първото попадение в срещата.

Снимка 440913

37′

Лоша новина за Петрович.

След поредното единоборство, Евандро остава да лежи на земята.

Снимка 440929

Той все пак става на крака, но се държи за левия лакът.

Дали няма да се наложи да бъде заменен принудително?

35′

Нарушение на Райнов.

Не получава официално предупреждение, въпреки че Кабаков на първо време посегна към джобчето си.

Снимка 440920

30′

284 минути.

Толкова дълго никой в синьо не бе реализирал попадение за Левски в дербитата с ЦСКА.

Последният, отбелязал попадение във вратата на "червените", бе Станислав Костов.

Предишните два гола за "сините", преди днешния на Иванов, всъщност бяха автоголове на "армейците".

25′

Соломон-Отабор с вяло центриране в полето на Миятович.

Не намира нито един от съотборниците си.

Безцелно беше подаването на състезателя в червен спортен екип.

22′

Само късметът спасява "армейците" от ново попадение във вратата им.

Ранен етап от мача, несъмнено, но какво ли мислят в този момент критиците на Петър Хубчев...

Критиката към Хубчев е все по-неоснователна...

В Левски имат великолепен треньор, трябва само търпение

21′

Пореден корнер за футболистите на Левски.

Найджъл Робърта стреля!

Топката се отбива в тялото на Черниаускас и излиза в нов ъглов удар!

Снимка 440918

20′

"Още, още!", скандират "сините" фенове.

Дербито се получава за тима, но не и за съперника на Левски.

Какво се случва с отбраната на "червените"?

18′

ГОООООООООООООООООООЛ!

0:2!

ТОТАЛЕН ШОК ЗА "ЧЕРВЕНИТЕ"!

Найджъл Робърта бележи от непосредствена близост, след центриране от статично положение.

Абсолютно непокрит остана новият ас в атаката на "сините" и нямаше как да сгреши!

Преднината на Левски е удвоена!

15′

Петрович няма поражение в отборите, които е ръководил в елита на България, вече цели 15 срещи.

За последно той допусна загуба от Берое.

Може ли днес да бъде сложен край на тази негова серия?

Снимка 437900

12′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Станислав Иванов бележи красив гол във вратата на ЦСКА!

Невероятна атака на "сините".

Горанов центрира, Паулиньо по чудесен начин продължи топката към Иванов, който не остави шансове на Черниаускас!

Предимство за Левски!

10′

Натиск на ЦСКА в първите 10 минути на мача.

Нищо по-сериозно за "червените" обаче в половината на съперника.

Две добри ситуации, които не завършиха с опасен изстрел в полза на "армейците".

Снимка 440916

5′

Миятович хваща топката в ръцете си.

Това се случва след опит на Евандро да го преодолее с удар с глава.

Никаква опасност за "сините", като изстрелът е слаб.

4′

Нарушение на Тиаго срещу Паулиньо.

Спря обещаваща атака състезателят на ЦСКА.

Не получава официално предупреждение.

3′

Тиаго пробва да изведе Соу сам срещу вратаря на Левски.

Не успява, като в последния възможен момент топката е отнета от "сините" бранители.

2′

Евандро опитва да пробие по левия фланг от "червената" атака.

Спрян е от Миланов.

2′

Повече от любопитно е присъствието на Соломон-Отабор на терена за ЦСКА.

Както и това на Пламен Гълъбов.

2′

Бодуров на пейката за "армейците".

Дали това не е знак за известно "примирие" между него и треньора Петрович?

2′

Сърдечен поздрав между двамата треньори преди началото.

Една от редките възможности да видим Петър Хубчев с усмивка на лице.

Обикновено сериозното изражение не слиза от лицето му.

Снимка 440910

1′

7 Денис Давидов 5 Холмар Ейолфсон

ЦСКА и Левски се изправят един срещу друг днес от 17:45 часа на Националния стадион "Васил Левски". Сблъсъкът е от 8-ия кръг на efbet Лига.

"Сините" влизат в дербито като лидери във временното класиране. Тимът на Петър Хубчев има 16 точки, докато "червените" са пети с 4 пункта по-малко.

Двубоят е от изключителна важност и за двата тима. Левски ще се опита да стигне до успех и така да се откъсне сериозно от един от преките си конкуренти за титлата.

В същото време ЦСКА трябва да навакса изоставането си. Предвид сериозния залог в срещата, едва ли ще станем свидетели на зрелищен футбол.

И двамата треньори ще заложат на предпазлива тактика, опитвайки се да накажат грешка на съперника.

Хали Тиам в групата на Левски за ЦСКА

Тази вечер "сините" направиха последната си тренировка преди дербито

"Сините" влизат в дербито в по-добра форма. Левскарите записаха две поредни победи, в които не допуснаха гол.

В последния кръг бе победен летящият високо Локомотив (Пловдив) с 1:0. ЦСКА се спъна в Русе и завърши 1:1 срещу Дунав.

Кокала: Левски и ЦСКА повече ги е страх да не загубят

"Сините" са в по-добро игрово състояние от "червените"

Последното ново попълнение Томи Юрич и изостанал кондиционно. Аут е и Енрике Рафаел.

Треньорът на Левски Петър Хубчев получи лоши новини в навечерието на двубоя. Опитният наставник няма да може да разчита на Франко Мазурек. Аржентинецът е с травма от мача с Локо (Пд), която се е възобновила.

Главен рефер на срещата е Георги Кабаков.

Димитър Пенев: Футболистите на ЦСКА трябва да си наместят главите и глезените и да бият Левски