ЦСКА победи Черно море в едно от дербитата на 32-ия кръг на Първа лига. "Червените" се наложиха с 1:0 на стадиона в Каварна. Единственото попадение стана дело на Каранга, 9 минути преди края на редовното време. По този начин, ЦСКА се утвърди на второто място, оставайки Левски на третата позиция.

Играчите на Стамен Белчев са с три точки повече от "сините". Черно море пък е на 5-ото място с равни точки с 4-ия Дунав.

Днешната среща край морето бе доста оспорвана. ЦСКА владееше инициативата, а от своя страна Черно море се отбраняваше добре.

НА ЖИВО: Черно море - ЦСКА

"Червените" ще пробват да се утвърдят на второто място

Срещата започна с мощен натиск на ЦСКА. Още в 4-ата минута, Кулма намери Манолев с гръб, опитният играч мигновено пусна към Каранга, който отправи хубав удар, но на сантиметри над вратата. Домакините така и не успяваха да създадат нищо смислено пред вратата на "червените", но успяваха да се справят добре в защита.

Снимка 293749

В 28-ата минута Каранга изскочи на голова позиция, но Михайлов излезе придвидливо и изби. Малко преди края на полувремето, Култа стреля от много близко разстояние, но Каранга нелепо застана на пътя на топката, която влизаше във вратата. През втората част, битката продължи.

В 59-ата минута, Фернандо Каранга се размина с гол. От много близко разстояние нападателят засече подаване на Кулма и от няколко метра не успя да разстреля Михайлов.

В 78-ата минута, домакините останаха с човек по-малко след като Стефан Станчев получи втори жълт картон. Три минути по-късно, "моряците" понесоха нов, по-тежък удар.

В 81-ата минута, Станислав Манолев центрира към Каранга, който с глава се извиси и прати топката в мрежата на Черно море.

В самия край на мача се стигна до спорно положение. Недялков игра с ръка, като повторенията показаха, че това най-вероятно бе станало на линията на наказателното поле. Реферът Попов не отсъди дузпа, въпреки големите претенции на Гонзо.