Царско село беляза с домакински успех първия двубой от пролетната програма на футболния ни елит. "Царете" триумфираха с 1:0 в много важен мач срещу директния им конкурент за оставане в елита Витоша (Бистрица). В герой за селекцията на Никола Спасов се превърна опорният халф Антонио Георгиев, разписал се глава в 70-ата минута. Любопитното в този случай беше, че въпросният се бе появил в игра около 30 секунди преди това и буквално вкара с първото си докосване.

"Червените" имаха възможност да направят победата си и по-изразителна, но новото попълнение Маренго удари гредата, а пък Бахамбула на два пъти не съумя да преодолее Василев.

Царско село - Витоша 1:0 (Развой на срещата по минути)

Единственият гол падна в 70-ата минута на мача

Макар и да направи много промени през зимата, новият наставник на Витоша - Асен Букарев не успя да отърве "тигрите" от поредно поражение, приближило бистричани все по-близо до директно отпадане във Втора лига.

Снимка 466809

Двубоят започна далеч по-позитивно за състава на гостите. Витоша можеше да открие резултата след само пет минути футбол. Даниел Кутев пое топката с гръб към вратата, а миг по-късно технично с пета изведе на стрелкова позиция Лъчезар Котев. Младежкият национал на България обаче не издържа на напрежението и от 15 метра не намери вратата на Пласид. Преди това пък националът на Хаити се бе намесил сравнително удачно при удар от дистанция на Маламов.

Тромавите минути за "царете" пробваха да бъдат компенсирани от Уесли Ната и Андерсон Кордейро. Двамата бразилци искаха да сюрпризират своя опонент с далечни шутове, които обаче така и не представляваха трудност за Християн Василев.

В 16-ата минута изгоненият от Локомотив (Пд) - Един Бахтич демонстрира, че ще има фундаментална роля в халфовата линия на Царско село. Тогава играчът с №11 премина с лекота през центъра, след което отправи параболичен удар, падащ под гредата, но и отбит с една ръка от Василев.

Селекцията на Никола Спасов можеше да съжалява, че не води в резултата след 37-ата минута на петъчния двубой. Ивайло Марков центрира от фланга за непокрития на дузпата Бахамбула. Атакуващият халф насочи с глава, но точно в обсега на Василев, който изби решително.

Снимка 466812

Малко преди почивката, опитният Емил Гъргоров изпълни сравнително добре пряк свободен удар, но и това не зарадва бистричани, тъй като кълбото намери само външната част от мрежата на Пласид.

Второто полувреме бе на сантиметри от това да започне по впечатляващ начин за "царете". Новото попълнение Маренго можеше да бележи дебюта си с "червената" фланелка и с гол, но техничният му изстрел намери сглобката на безпомощния в тази ситуация Василев.

Витоша отговори на предизвикателството и на свой ред пропиля отличен шанс за попадение в 57-ата. Гъргоров чукна хитро за Маламов, който намери коридор за стрелба в полето на "царете". Планът му обаче беше осуетен от перфектната намеса на Джони Пласид.

Голово положение за Царско село беше регистрирано в 60-ата минута. Дилан Бахамбула направи отлично двойно подаване с Георги Минчев, но завършващият изстрел на африканеца нямаше необходимата сила, за да матира вратаря на Витоша.

Снимка 466815

Дългото очакване на "царете" имаше своя щастлив край в 70-ата минута. Тогава Бахамбула центрира отлично от фаул към далечната греда, където точно позициониран беше появилият се секунди по-рано Антонио Георгиев. Опорният халф демонстрира голяма класа и с глава прати топката в незащитения от Василев ъгъл и донесе радостта сред малобройните фенове на "червените".

В последните минути Витоша (Бистрица) се хвърли да търси изравняването, но се откри прекалено много в задни позиции. Царско село можеше да удвои при една контра в 89-ата, но Андерсон Кордейро стреля силно, но точно в тялото на реагиралия адекватно Василев.

Секунди преди последния съдийски сигнал на Драгомир Драганов, Атанас Кабов можеше и да спечели точка за своите. Юношата на Левски обаче не се възползва достатъчно от грешна преценка на съперниковия капитан Реян Даскалов.

Снимка 466814

В следващия кръг Царско село гостува на носителя на Купата на България - Локомотив (Пд). Витоша приема у дома Берое.