Сливен направи най-добрия си мач от началото на сезона и буквално унищожи Видима Раковски с 6:1. В герой за домакините се превърна Деян Христов, който вкара хеттрик за своя тим.  Срещата започна взривно и още в 1-ата минута домакините откриха чрез Христов.

Гостите от Севлиево обаче успяха доста бързо да се върнат в срещата. В 24-ата минута Ангел Русев се възползва от груба грешка на стража на Сливен Иван Караманов и изравни. 3 минути по-късно обаче Деян Христов бе фаулиран и съдията посочи бялата точка.

Той превърна дузпата в гол и изведе момчетата на Дуци Симонович напред в резултата - 2:1. До почивката „войоводите" успяха да предрешат всичко с още цели 3 попадения. Само в рамките на 8 минути домакините дръпнаха с 5:1.

Първо Ямуков в 27-ата вкара третия гол, две минути по-късно Деян Христов оформи своя хеттрик, а в 35-ата Филип Филипов се възползва от груба грешка в защитата на гостите и вкара петия гол.

През втората част нищо в играта на двата тима не се промени, като единствено Сливен успя да вкара още един гол чрез новото си попълнение Давид Лазари за крайното 6:1 в 67-ата минута.