Славия победи Септември и във втората среща от есенния полусезон между двата тима. В първия двубой "белите" записаха успех с 2:0, а тази вечер резултатът бе 4:1.

Домакините отбелязаха само три от попаденията, два дело на Галин Иванов и един  на Калоян Кръстев, а Румен Трифонов си отбеляза автогол малко преди края. Точен за гостите бе Борис Галчев.

Славия - Септември, 3:1

Това е откриващият мач за 16-ия кръг в Първа лига

Символичните домакини от "Овча Купел" демонстрираха самочувствие и през първия половин час бяха тима, който стоеше доста по-добре на терена на "Васил Левски".

Още в 16-ата минута, след перфектно извеждащо подаване на Иван Минчев, Галин Иванов остана сам срещу вратаря и изведе Славия напред в резултата.

В добавеното време на срещата, Борис Галчев отново спаси своя тим и върна равенството в София. Борис Галчев центрира от пряк свободен удар, но подаването му попадна директно във вратата на младия страж на "белите", тъй като никой не игра с топката.

След подновяването на играта, Галин Иванов опита да удвои в полза на домакините, но ударът изпрати топката покрай вратата. Малко след това настъпиха едни от най-инфарктните минути на "Васил Левски". След удар на Ивайло Димитров топката рикошира във вътрешната част на напречната греда и тупна на голлинията. Късметът бе на страната на Септември, тъй като бе маркирана и засада след тази атака и играта бе спряна.

Снимка 324191

В 55-ата минута тимът на Николай Митов имаше претенции към главния съдия на мача за неотсъдена дузпа, но те не бяха уважени. Решението на Валентин Железов бе доста спорно, тъй като играч на Славия игра с ръка в наказателното си поле.

В 80-ата минута Румен Трифонов си отбеляза злощастен автогол, след като не осъзна, че няма друг негов съотборник, който да играе с топката и я изпрати в собствената си мрежа.

В края на мача, отново Галин Иванов направи резултата 3:1, а секунди след това, Калоян Кръстев оформи крайното 4:1.