Отборът на Славия записа нова драматична победа в Първа лига, след като днес направи пълен обрат над Ботев (Враца), поздравявайки се с успех 3:1 в мач от 23-ия кръг в първенството.

Точни за успеха на "белите" бяха Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков и Владислав Узунов. За домакините пък се разписа Венцислав Керчев.

Ботев (Враца) - Славия, 1:3 (Развой на срещата по минути)

"Белите" с нов драматичен обрат

Срещата стартира с половин час закъснение заради обилния снеговалеж в цялата страна. Хората във Враца направиха всичко по силите си, за да изчистят терена на "Христо Ботев" и да може днешната среща да се проведе по програма.

Домакините изиграха доста силно първо полувреме, но допуснаха грешка, допускайки изравнително попадение преди почивката. Във втората минута, Валери Домовчийски се озова на много добра стрелкова позиция, възползвайки се от грешка в защитата на "белите", но последвалият му удар беше блокиран и топката излезе в корнер.

В шестата минута, врачани откриха резултата. Йордан Апостолов центрира от фаул към наказателното поле, където Венцислав Керчев успя да засече топката с глава отблизо и я мушна във вратата за 1:0.

Малко по-късно, след изпълнение на корнер, топката бе центрирана към наказателното поле на "белите", където Стергиакис не успя да играе с нея, но за негов късмет, защитник я изчисти. В 15-ата минута, поредна грешка в отбраната на столичани доведе до това Даниел Генов да напредне към наказателното поле и от границата му да стреля напълно необезпокояван към Стергиакис, който успя да избие топката в корнер.

В 21-ата минута, грешка в защитата и на врачани позволи на Радослав Кирилов да стреля много опасно към вратата от вътрешността на наказателното поле. Костов обаче се намеси по най-добрия начин и изби в ъглов удар. Девет минути след това, Генов центрира към наказателното поле отдясно, Валери Домовчийски успя да засече топката с върха на крака си отблизо, но Стергиакис се намеси и отново опази мрежата си "суха".

В 33-ата минута, гол на Ботев беше отменен заради засада. Валери Домовчийски се оказа зад гърба на отбраната на гостите, след като топката бе насочена към него, и страничният съдия вдигна флага си, въпреки че топката попадна в мрежата.

В 39-ата минута, Славия изравни. След чудесен индивидуален рейд и пас с глава на Чунчуков, Ради Кирилов премина през няколко защитници на врачани и от границата на наказателното поле стреля към вратата, като не остави никакви шансове на Костов - 1:1. Малко преди края на редовното време, Даниел Генов навлезе на скорост към пеналта и веднага шутира, но Стергиакис отново беше подготвен и до гол не се стигна. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Снимка 408444

През втората част преобладаваха нарушенията и ситуацията на терена доста се изнерви, като почти липсваха интересните ситуации пред двете врати. След час игра, Дарко Тасевски изведе на хубава стрелкова позиция Ради Кирилов, който стреля от вътрешността на наказателното поле, но ударът му беше блокиран и топката излезе в ъглов удар.

В 78-ата минута, "белите" поведоха в резултата. Велковски изпрати хубав пас към наказателното поле, където Цветелин Чунчуков успя да засече и отблизо изпрати топката в мрежата - 2:1. При попадението му обаче останаха съмнения за засада, тъй като сякаш беше на сантиметри зад защитата на врачани.

В 87-ата минута, гостите увеличиха преднината си. Славчо Шоколаров изпрати топката към наказателното поле от пряк свободен удар, а там напълно непокрит беше оставен Владислав Узунов, който се възползва от лошо изчистване на топката от Генов, и веднага стреля към празната врата - 3:1, с което бе оформен и крайният резултат.

След тази победа, Славия събра актив от 30 точки на осмото място, само на четири разлика от шестия Черно море, който обаче тепърва ще играе с Лудогорец днес. Ботев (Враца) пък е девети с 27.