Арда победи Славия с 3:2 в двубой от efbet Лига

Жълт картон за Калоян Кръстев, който си позволи да напсува главния съдия.

88′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ!! Влади Узунов повтори упражнението от малко по-рано, но този път изстрелът му срещна страничната греда.

86′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ!! 2:3!! УЗУНОВ!! "Белите" дадоха ясен сигнал, че все още не са се предали в 86-ата минута. Тогава резервата Влади Узунов върна нещата до само попадение преднина за Арда, след като получи хубав пас от Кръстев и с плътен шут, извън наказателното поле, този път постави на колене Иван Караджов.

82′

Златомир Загорчич прави последната си смяна в този мач. В игра се появява Владислав Узунов. Той заменя Бенгюзов.

Снимка 440729

81′

ГОООЛ ЗА АРДА!! ДУЗПА!! ИЛИША САМ!! 1:3!! Арда направи решителна крачка към победата в този двубой с настъпването на 81-ата минута. Илиша Сам напредна мощно и майсторски принуди Венци Бенгюзов да го фаулира за дузпа. Макар и след лек спор с Иван Коконов, снажният чужденец получи правото да изпълни наказателния удар, който въпреки намесата на Георги Георгиев, се превърна в гол.

74′
Снимка 440735

73′

Стамен Белчев прибягва до смяна. Играта напуска Спас Делев, а на негово място ще видим Атанас Кръстев.

73′

Жълт картон за появилия се като резерва Сам, който се опитва да бави времето, разкарвайки топката.

68′

Златомир Загорчич прибягва до пускането в игра на Калоян Кръстев, който заменя Чунчуков.

62′
Снимка 440731

60′

Първа смяна в двубоя и тя е за Арда. Илиша Сам влиза на мястото Радослав Василев.

58′

ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ!! Бурните мигове в столицата нямаха край. В 58-ата минута Иван Караджов отново отчая Чунчуков с веща намеса. Този път той отклони в гредата негов хубав изстрел от средна дистанция.

55′

Деян Лозев също е изгонен, но при долуспоменатата ситуация той получи втори жълт картон, а съперникът му Велковски директно червен.

54′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ИГРАЧИ НА СЛАВИЯ И АРДА! Нервите в този двубой ескалираха, след като в 54-ата минута и двата тима останаха с човек по-малко. Димитър Велквоски и Деян Лозев влязоха в разгорещен спор, когато "белите" отново пожелаха наказателен удар от главния съдия. Бранителят на Славия си позволи да удари своя опонент, а пък той му отвърна с ритане и псувни, което беше предостатъчно доказателство за арбитъра, за да ги прати преждевременно в съблекалните.

52′

ПРОПУСНАТА ДУЗПА ЗА СЛАВИЯ! ГРЕШНИКЪТ Е ЧУНЧУКОВ! Домакините от Славия пропиляха страхотен шанс да изравнят резултата малко след подновяването на играта. Георги Йомов направи впечатляващ пробив през центъра, който завърши с извеждащ пас за Чунчуков. Дарен Сидоел леко подпря българския национал и той падна в наказателното поле. Това се оказа достатъчно за Петър Костадинов, който уверено посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби потърпевшият, но устремът му бе пресечен от перфектната намеса на Иван Караджов, спасил наказателен удар във втори пореден двубой.

Снимка 440734

50′

Жълт картон за извършителя на дузпата - Дарен Сидоел.

46′
Снимка 440733

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Жълт картон за славистите. Получава го бранителят Милен Гамаков.

41′

ЧУНЧУКОВ!! Селекцията на Златомир Загорчич изпусна хубав шанс да изравни малко преди почивката. Капитанът на Славя - Галин Иванов направи нещо средно между удар и подаване, което премина близо до страничната греда. В този миг Цветелин Чунчуков не действа достатъчно съобразително, пропускайки възможността да подложи крак и вкара в опразнената мрежа.

39′

СПОРНО! Скамейката на Арда имаше сериозни претенции към главния съдия на срещата Петър Костадинов. Реферът от Добрич остана безмълвен при ситуация, когато можеше да отсъди дузпа за "сините", след като Димитър Велковски направи всичко по силите си, за да събори Лукас Мартинс в полето на славистите.

Снимка 440730

31′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 1:2!! РАДОСЛАВ ВАСИЛЕВ! Динамиката на този двубой беше на ниво, а обратите в развоя на събитията неспирни. В 31-ата минута Арда отново се озова напред в резултата. При това гола за новаците бе изработен от юношите на Славия в тяхната селекция Емил Мартинов и Радослав Василев. Първият пусна страхотен извеждащ пас за тарана, който елегантно финтира Давид Хуманес и след това прокара топката покрай стража на домакините.

25′

ГОООЛ ЗА СЛАВИЯ!! ИВАНОВ! 1:1!! Отговорът на Славия беше светкавичен и подобаващ. В 25-ата минута паритетът беше възстановен. Емил Мартинов сбърка с подаване в центъра на терена, което позволи за бърза "бяла" контра. Димитър Велковски пусна пас в перспектива за Чунчуков. Нападателят напредна до аутлинията и центрира за Галин Иванов, който макар и малко трудно, насочи с глава в мрежата на Караджов.

21′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 0:1!! СПАС ДЕЛЕВ! Откровено скучните минути в кв. "Овча купел" приключиха с едно прекрасно изпълнение в 21-ата минута. Спас Делев напомни за себе си с перфектно изпълнен пряк свободен удар, който матира Георгиев и се превърна в красиво попадение за гостите от Арда.

18′

Милен Гамаков опита да сюрпризира Иван Караджов с изстрел от средна дистанция, който обаче по никакъв начин не затрудни бившия вратар на ЦСКА.

Снимка 440728

15′

Първи жълт картон в мача. Получава го Деян Лозев, който игра непозволено срещу Галин Иванов.

11′

Кратко напрежение в полето на Арда след центриране. Иван Караджов обаче действа със самочувствие и боксира.

5′

Двубоят в столицата определено започна по-добре за гостите от Кърджали. Още до 5-ата минута селекцията на Стамен Белчев вече бе създала интересни ситуации пред Георгиев. Първата от тях дойде след статично положение, а малко по-късно добър пробив на Спас Делев не бе завършен с изстрел.

1′