Арда спечели гостуването си на Славия с 3:2 в късния петъчен двубой от програмата на първенството. Двата тима предложиха истинско футболно зрелище в квартал "Овча купел", в което имаше от почти всичко най-интересно за феновете. По този начин селекцията на Стамен Белчев временно се настани в Топ 6, докато "белите" остават в средата на таблицата и негативна поредица от три мача без успех.

Славия - Арда 2:3 (Развой на срещата по минути)

Най-интересното от случилото се в столицата

Новаците поведоха в средата на първата част, когато Спас Делев вкара прекрасен гол от фаул. Лидерът на Славия - Галин Иванов изравни почти веднага, но в края на полувремето Ради Василев пак даде аванс за "сините". Втората част започна много емоционално. Първо Цветелин Чунчуков пропусна дузпа за домакините, а две минути по-късно Велковски и Лозев бяха изгонени заради кавга. В 81-ата от Арда повярваха в крайния успех, след като Сам вкара от наказателен удар. Въпреки това, Славия се хвърли в търсене на частичния обрат. Влади Узунов намали до 2:3 в 86-ата минута, а няколко атаки по-късно съдбата му обърна гръб и удари само гредата, пращайки по този начин трите точки в Кърджали.

Снимка 440736

Двубоят в столицата определено започна по-добре за гостите от Кърджали. Още до 5-ата минута селекцията на Стамен Белчев вече бе създала интересни ситуации пред Георгиев. Първата от тях дойде след статично положение, а малко по-късно добър пробив на Спас Делев не бе завършен с изстрел.

Откровено скучните минути в кв. "Овча купел" приключиха с едно прекрасно изпълнение в 21-ата минута. Спас Делев напомни за себе си с перфектно изпълнен пряк свободен удар, който матира Георгиев и се превърна в красиво попадение за гостите от Арда.

Снимка 440733

Отговорът на Славия беше светкавичен и подобаващ. В 25-ата минута паритетът беше възстановен. Емил Мартинов сбърка с подаване в центъра на терена, което позволи за бърза "бяла" контра. Димитър Велковски пусна пас в перспектива за Чунчуков. Нападателят напредна до аутлинията и центрира за Галин Иванов, който макар и малко трудно, насочи с глава в мрежата на Караджов.

Снимка 440734

Динамиката на този двубой беше на ниво, а обратите в развоя на събитията неспирни. В 31-ата минута Арда отново се озова напред в резултата. При това гола за новаците бе изработен от юношите на Славия в тяхната селекция Емил Мартинов и Радослав Василев. Първият пусна страхотен извеждащ пас за тарана, който елегантно финтира Давид Хуманес и след това прокара топката покрай стража на домакините.

Снимка 440726

Скамейката на Арда имаше сериозни претенции към главния съдия на срещата Петър Костадинов. Реферът от Добрич остана безмълвен при ситуация, когато можеше да отсъди дузпа за "сините", след като Димитър Велковски направи всичко по силите си, за да събори Лукас Мартинс в полето на славистите.

Черно море и Дунав завършиха наравно 1:1

Дунав обърка сметките и на Черно море, Илиан Илиев-младши с дебютен гол в елита

1:1 в здрава битка на "Тича"

Селекцията на Златомир Загорчич изпусна хубав шанс да изравни малко преди почивката. Капитанът на Славя - Галин Иванов направи нещо средно между удар и подаване, което премина близо до страничната греда. В този миг Цветелин Чунчуков не действа достатъчно съобразително, пропускайки възможността да подложи крак и вкара в опразнената мрежа.

Домакините от Славия пропиляха страхотен шанс да изравнят резултата малко след подновяването на играта. Георги Йомов направи впечатляващ пробив през центъра, който завърши с извеждащ пас за Чунчуков. Дарен Сидоел леко подпря българския национал и той падна в наказателното поле. Това се оказа достатъчно за Петър Костадинов, който уверено посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби потърпевшият, но устремът му бе пресечен от перфектната намеса на Иван Караджов, спасил наказателен удар във втори пореден двубой.

Снимка 440728

Нервите в този двубой ескалираха, след като в 54-ата минута и двата тима останаха с човек по-малко. Димитър Велквоски и Деян Лозев влязоха в разгорещен спор, когато "белите" отново пожелаха наказателен удар от главния съдия. Бранителят на Славия си позволи да удари своя опонент, а пък той му отвърна с ритане и псувни, което беше предостатъчно доказателство за арбитъра, за да ги прати преждевременно в съблекалните.

Бурните мигове в столицата нямаха край. В 58-ата минута Иван Караджов отново отчая Чунчуков с веща намеса. Този път той отклони в гредата негов хубав изстрел от средна дистанция.

Снимка 440730

Арда направи решителна крачка към победата в този двубой с настъпването на 81-ата минута. Илиша Сам напредна мощно и майсторски принуди Венци Бенгюзов да го фаулира за дузпа. Макар и след лек спор с Иван Коконов, снажният чужденец получи правото да изпълни наказателния удар, който въпреки намесата на Георги Георгиев, се превърна в гол.

"Белите" дадоха ясен сигнал, че все още не са се предали в 86-ата минута. Тогава резервата Влади Узунов върна нещата до само попадение преднина за Арда, след като получи хубав пас от Кръстев и с плътен шут, извън наказателното поле, този път постави на колене Иван Караджов.

Снимка 440725

До края екшън все още имаше. Узунов можеше да се превърне в абсолютен герой за славистите, носейки точката, но в 88-ата минута негов нов бомбен шут този път срещна страничната греда.

След паузата за национални отбори, Арда приема у дома Ботев (Враца), докато Славия гостува на Дунав (Русе).