Септември загуби от Ботев (Пловдив) в първия мач от съботната програма на Първа лига. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" завърши при резултат 0:2.

Точни за победителите бяха Стивън Петков и Тодор Неделев. Те се разписаха съответно през първата и втората част от срещата.

И двата тима започнаха с грешна стъпка новото първенство. Столичани завършиха 0:0 като гости на Верея, докато "канарчетата" паднаха от Левски у дома.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Септември - Ботев (Пловдив) 0:2, голове на Петков и Неделев!

И двата тима започнаха с грешна стъпка новото първенство

Първото полувреме се игра предимно пред вратата на домакините, като пловдивчани използваха всички свои оръжия, макар и по доста умерен начин.

В преценено, добре разпределено като физически усилия темпо, "канарчетата" малко по малко затваряха съперника си в собствената му половина.

Правеше впечатление, че и двете единайсеторки не желаеха да рискуват излишно и по-скоро разчитаха на статичните положения, за да изострят играта си в половината на съперника.

В 29-ата минута върната назад топка обърка действията на бранителите на Септември, а тези на Ботев се възползваха оптимално. Те отнеха кълбото, Петков получи пас малко пред границата на наказателното поле и с премерен изстрел откри резултата в полза на гостуващия тим.

Септември опита да върне попадението мигновено, но късметът, а и стабилните действия на бранителите на пловдивчани, предотвратиха подобно стечение на обстоятелствата.

Малко преди края на първото полувреме Неделев получи добра възможност за изстрел от средна дистанция, но топката премина над напречната греда.

Също Неделев пропиля и статично положение в полза на "канарчетата", като отново не намери очертанията на целта.

Снимка 325719

В началото на второто полувреме Септември направи опит да се върне в мача и да овладее инициативата в двубоя. Това обаче не се случи.

Вместо това в 64-ата минута Филипов центрира към Тодор Неделев, като той не остави шансове на Галев с изстрел от границата на вратарското поле, удвоявайки преднината на тима си - 0:2.

Малко по-късно Борис Галчев се появи на терена, като веднага изостри играта на тима си.

В 77-ата минута негово центриране намери Будинов, чийто изстрел с глава обаче премина встрани от вратата на Кайзер.

Снимка 325591

Нова промяна в резултата не беше регистрирана и Ботев (Пловдив) се поздрави с напълно заслужена победа.

В редиците на гостите продължава да е налично сериозно напрежение. Треньорът на тима Николай Киров призна, че в клуба има финансови трудности, с което си навлече гнева на част от ръководството на Ботев (Пловдив). В крайна сметка обаче той запази поста си в отбора.