Впоследствие и Петков стреля, но ново попадение не е отбелязано.

64′

ГОООООООООООООООООЛ!!!

0:2!

Попадение на Неделев!

Филипов подава към лидера на тима, като той не остави шансове на Галев с изстрел от границата на вратарското поле.

62′

Страхотна възможност за Ботев (Пловдив)!

Неделев пробива в наказателното поле на съперника и от аутлинията връща пас към съотборниците си.

Васил Шопов обаче не успява да се разпише от близка дистанция!

57′

Изстрел на Балтанов!

Добра намеса на вратаря на Септември.

55′

Домакините се видяха принудени да действат малко по-настоятелно и да демонстрират желание за промяна в резултата.

За момента обаче те нямат възможност за отбелязване на попадение.

54′

Здравко Димитров шутира от далечна дистанция!

Кайзер спасява.

Стабилна намеса на вратаря на "канарчетата".

50′

Грубо нарушение на Стивън Петков.

Без санкция от главния съдия.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме се игра предимно пред вратата на домакините, като пловдивчани използваха всички свои оръжия, макар и по доста умерен начин.

В преценено, добре разпределено като физически усилия темпо, "канарчетата" малко по малко затваряха съперника си в собствената му половина.

Правеше впечатление, че и двете единайсеторки не желаеха да рискуват излишно и по-скоро разчитаха на статичните положения, за да изострят играта си в половината на съперника.

В 29-ата минута върната назад топка обърка действията на бранителите на Септември, а тези на Ботев се възползваха оптимално. Те отнеха кълбото, Петков получи пас малко пред границата на наказателното поле и с премерен изстрел откри резултата в полза на гостуващия тим.

Септември опита да върне попадението мигновено, но късметът, а и стабилните действия на бранителите на пловдивчани, предотвратиха подобно стечение на обстоятелствата.

Малко преди края на първото полувреме Неделев получи добра възможност за изстрел от средна дистанция, но топката премина над напречната греда.

Също Неделев пропиля и статично положение в полза на "канарчетата", като отново не намери очертанията на целта.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Димитров.

43′

Стоянов се оказва сам срещу двама бранители на съперника в наказателното поле.

Не успява да се ориентира бързо и топката му е отнета.

42′

Изстрел на Петков!

Футболистът на Ботев е бил в засада.

Добро положение за пловдивчани.

38′

Далечен изстрел на Неделев!

Корнер в полза на Ботев (Пловдив), след като топката рикошира в тялото на бранител.

31′

Крис Гади извършва нарушение срещу Шопов в гръб.

Реферът Драганов решава да не го предупреждава официално.

30′

Септември можеше да върне попадението доста бързо.

Центриране на Тилев в пеналта на гостите доведе до сериозна суматоха в отбраната на столичани.

До точен изстрел обаче така и не се стигна.

29′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Стивън Петков!

Разбъркване в полето на домакините, от което "канарчетата" се възползваха оптимално.

27′

Жълт картон за Филипов.

23′

Опасен удар на Неделев!

Топката преодоля стената, но премина и над напречната греда.

21′

Фаул срещу Балтанов на границата на наказателното поле.

Тодор Неделев почти сигурно ще опита късмета си.

14′

Шопов е изведен зад съперниковите бранители.

Топката все пак му е избита.

12′

Фаул срещу Стивън Петков.

Добра ситуация за Ботев (Пловдив).

11′

Няколко поредни не особено коректни намеси от страна на Стоичков.

Съотборниците му обаче успяват да покрият зоната му и изнасят топката в предни позиции.

7′

Минев избива топката от краката на Гади.

Корнер.

Кайзер подсети навреме бранителя пред себе си, за да може той да противодейства на състезателя на съперника.

5′

По-настоятелни са футболистите на гостуващия тим.

Корнер в тяхна полза.

Нищо опасно след изпълнението на статичното положение.

3′

Накъсана игра.

Без атаки към двете врати.

Дано тази предпазливост не се запази прекалено дълго.

1′

18 Владимир Николов 77 Mилко Георгиев

Септември приема Ботев (Пловдив) в първия мач от съботната програма на Първа лига. Двубоят започва в 18:30 часа на Националния стадион "Васил Левски".

И двата тима започнаха с грешна стъпка новото първенство. Столичани завършиха 0:0 като гости на Верея, докато "канарчетата" паднаха от Левски у дома.

Тодор Неделев отказал сериозна оферта от Партизан

Халфът засега остава в Ботев (Пловдив)

В редиците на гостите има сериозно напрежение. Треньорът на тима Николай Киров призна, че в клуба има финансови трудности. В състава след контузия се завръща Диого Кампос. Очаква се бразилецът да остане резерва, а атаката да бъде водена от Стивън Петков.

Серкан Юсеин и Димитър Пиргов пропускат срещата. Най-вероятно новото попълнение Васил Шопов ще дебютира като титуляр за пловдивчани.

За Септември най-вероятно първи мач ще изиграе новопривлеченият защитник Александру Бенга. Наставникът на тима Николай Митов няма да може да разчита на трима играчи - Стилиян Николов, Янко Георгиев и Александър Георгиев.