През този сезон на "А" група само четирима футболисти успяха да участват във всеки мач на отбора си и нито един от тях не записа максималния брой минути.

Интересното е, че цели  трима са от състава на дебютанта в "А" група Пирин (Гоце Делчев).

Най-много минути в първенството записа Любомир Гуцев, който е ритал в 2678 от 2700, колкото е максимумът, или не е бил на терена само 22 минути. С 40 по-малко е бил на терена партньорът му в защитата Димитър Пиргов. Третият от неврокопския тим е капитанът Петър Лазаров, който обаче има 2554 минути, защото е бил сменян доста.

Четвъртият футболист, който записа 30 срещи, е защитникът на Черно море - Александър Драгомиров Александров, който е втори по изиграни минути с 2643, или само с 5 повече от Пиргов.

Последният кръг се оказа доста фатален за маратонците. Преди него Томас Черни и Илко Пиргов изиграха всеки един мач и всяка една минута на вратата на ЦСКА и Литекс. За края на първенството обаче бяха предпочетени Божидар Стойчев и Емил Александров и те останаха с 2610 изиграни минути. Ранната ваканция при "червените" лиши и Лукас Саша да изиграе 30 срещи и той остана с 29 и 2514 минути. Нападателят на Ботев (Пловдив) Иван Цветков пък стана жертва на отказването на Етър и остана с 2571 от 2700 минути, възможни на терена. В последния мач отпадна от групата на маратонците още един от Пирин (Гоце Делчев) Атанас Дреновички.

За първи път в историята трети отбор обръща крайното класиране в първенството. Това направи Славия, след като завърши 1:1 с Левски. До момента това е ставало само в директни двубои. През 1984 година Левски побеждава ЦСКА с 3:1, а миналия сезон Лудогорец надви "червените" в последния мач. Веднъж "червените" падат от "сините", но са първи по голова разлика.

Четвърто поредно първенство тим от провинцията взима титлата, което не е ставало никога в историята на българския футбол.

Вратарят Урош Голубович пък също е в серия с четири поредни титли -  две с Литекс и сега две с Лудогорец. В това първенство той изигра само 6 мача. Четири пъти поред и чужденец става голмайстор на шампионата ни - Базил де Карвальо. През 2005/2006 станаха Жозе Фуртадо (Вихрен и ЦСКА) и Миливое Новакович (Литекс), След това бе Вилфред Нифлор (Литекс), Гара Дембеле (Левски), а миналия сезон най-много вкараха Иван Стоянов (Лудогорец) и Жуниор Мораеш (ЦСКА).

Разградчани вече са на 7-о място в ранглистата по мачове, без да има отсъдена дузпа срещу отбора им. Те навъртяха две пълни първенства и вече имат 60 мача. Рекордът е на Левски от 80, 75 има Славия, 70 - русенският Дунав, 64 - Спартак (Варна), и по 63 - Локо (Сф) и ЦСКА, отчита "24 часа".

"Червените" са получили най-много дузпи през сезона - 7, но срещу тях са свирени цели 5. Лудогорец има 6, колкото Пирин (Гоце Делчев) и Литекс. Срещу Пирин обаче има 4 свирени, а срещу ловчанлии - 3. Черно море и Етър така и не разбраха какво е 11-метров и не са изпълнили нито един. Цели 6 пък е получил Миньор. Георги Йорданов ръководи 17 мача от елита. По 15 имат Никола Попов и Станислав Тодоров. Най-много дузпи - 5, е дал Александър Костадинов.

Ивайло Петев е едва осмият треньор, който дублира първото място. Преди това са го правили Крум Милев, Манол Манолов, Аспарух Никодимов, Васил Методиев, Димитър Пенев, Станимир Стоилов и Георги Василев-Гочето.