45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не беше сред най-впечатляващите през сезона в Първа лига.

Двубоят започна с известен домакински натиск, който обаче не водеше до създаване на стопроцентови положения.

Два бързи корнера за благоевградчани бяха всичко, с което те можеха да се похвалят преди изтичането на откриващите 15 минути от сблъсъка.

Малко по малко гостите изравниха играта и на свой ред тръгнаха в атака, опитвайки се да открият първи резултата.

Това се случи след 24 минути, когато софиянци получиха право да изпълнят дузпа. Нарушението бе на Чапов, като за състезателя това бе поредният необмислен фаул в срещата. Зад топката от бялата точка застана Ивайло Димитров, който не сгреши, извеждайки "белите" напред.

Преди почивката нарушенията зачестиха, вследствие на което бяха показани и редица официални предупреждения.

Така до паузата футболистите на Славия водеха в резултата с минимална преднина, въпреки че не се напрягаха кой знае колко.

45′

Почивка.

43′

Жълт картон за Велков.

41′

Жълт картон за Чапов.

38′

Карабельов заменя Буров.

37′

Галин Иванов изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря.

Страничният арбитър обаче е вдигнал флага си, маркирайки засада.

Голът няма да бъде зачетен.

35′

Поредна порция нарушения и в двете половини от терена.

Все така без нови официални предупреждения.

30′

Центриране към Рениа.

Изглеждаше опасно, но в крайна сметка топката не достигна до футболиста по начина, по който по всяка вероятност той очакваше.

24′

ГОООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Димитров бележи за столичани.

23′

ДУЗПА за Славия!

Чапов извършва нарушение в наказателното поле.

21′

Чунчуков стреля!

Вратарят на домакините избива топката в корнер.

Добро положение за Славия.

19′

Доста твърда игра допуска реферът Драганов.

Нарушенията изобилстват.

14′

Радослав Кирилов нахлува в наказателното поле на Славия.

Получи се разбъркване, но топката излиза в аут.

11′

Първоначалният натиск на благоевградчани вече не е наличен.

Играта се забави чувствително.

Действията се развиват основно в средата на терена.

7′

Жълт картон за Чунчуков.

5′

Натискът на домакините продължава.

Втори ъглов удар.

Отново без попадение.

2′

Корнер за домакините в самото начало на двубоя.

Нищо опасно пред стража на гостите.

1′

16. Иван Костадинов 71. Тони Иванов

Пирин посреща Славия в двубой от 29-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят стартира в 20:00 часа.

В Група "А" на втората осмица отборът на домакините днес е трети с 29 точки, на 2 от Черно море. Славия пък е лидер в тази компания с 34 точки.

В предишния кръг Пирин надви Витоша като гост с 3:1 и прекъсна серията от загуби, а Славия направи домакинско 1:1 с Черно море.

14-годишен талант получава шанс от Милен Радуканов

Талантът може да попадне в групата на Пирин за мача със Славия

В редиците на благоевградчани се завръщат Румен Сандев и Юлиян Попев. В Славия се притесняват от умора, натрупана от мача с Ботев в турнира за Купата на България. Емил Мартинов и Сашо Александров пропускат срещата, а под въпрос за мача е Милчо Ангелов.

При успех в срещата "орлетата" ще съхранят шансовете си да избегнат баражите за оставане в Първа лига, докато една загуба ще ги приближи значително до тях.

"Белите" пък ще се опитат да затвърдят лидерската си позиция, но за целта трябва да преодолеят една своя слабост през сезона - мачовете навън. Воденият от Златомир Загорчич тим има едва една победа в последните си девет мача като гост.