Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1250

Лудогорец си върна първото място след очакван успех над Пирин

Лудогорец ще зимува на върха, шампионите матираха Пирин за 120 секунди

Точни за успеха на "орлите" бяха Кешеру и Лукоки

81′

Последна смяна в лагера на Лудогорец. Клаудиу Кешеру отстъпва мястото си на Жоао Пауло!

77′

ВАНДЕРСОН!! Появилият се като резерва Вандерсон също можеше да запише името си сред голмайсторите. В 77-ата минута негов пробив стана невъзможен за спиране от отбраната на домакините. Последвалият му шут пък премина на сантиметри от незащитения ъгъл на пиринската врата.

73′

Марселиньо заема мястото на Абел Анисе. Втора рокада в състава на Лудогорец.

68′

Кладуиу Кешеру можеше да отбележи втория си гол в мача. Малко преди 70-ата минута, румънецът реши да обстрелва пиринската врата от далечна дистанция. Коженото кълбо обаче попадна точно в обсега на сигурния Макенджиев.

66′

Върджил Мисиджан напуска терена, на негово място ще видим Вандерсон.

63′

Върджил Мисиджан искаше също да остави своя отпечатък в този мач. В рамките на няколко минути, на два пъти той успя да затрудни сериозно Благой Макенджиев, но вратарят на Пирин демонстрира чудесен рефлекс във всяка една от ситуациите.

59′

Центриране на Густаво Кампаняро към далечната греда. Топката обаче се разминава с всички желаещи я футболисти на Лудогорец и тя излиза в аут.

55′

Скучно начало на второто полувреме. Лудогорец отново е по-активният тим, но вече атаките на разградчани са далеч по-безопасни.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Сериозна закачка между централния бранител на Пирин - Стилиян Николов и Джоди Лукоки. След блъскането от страна на крилото, сега опонентът му си отмъсти с високо вдигнат крак, който ако бе намерил лицето на тъмнокожия техничар, можеше и да му причини нокаут.

32′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 0:2!! ЛУКОКИ!! И докато домакините все още се нагаждаха към новата си роля в мача, Лудогорец набързо нанесе и втория си удар. Лукас Саша направи нов пробив по крилото и центрира около точката на дузпата. Кешеру елегантно продължи с глава за Лукоки, който от 10 метра просто беше задължен да накаже съперника за 0:2!

31′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! 0:1!! КЕШЕРУ! Логичното на "Христо Ботев" все пак се случи в 31-ата минута. Традицията се спази и Клаудиу Кешеру не пропусна да накаже любимата си жертва "Пирин". Този път той демонстрира сериозна футболна хитрост, след като при един пряк свободен удар намери пролука в стената на домакините и безкомпромисно матира Благой Макенджиев.

30′

Страстите в Благоевград се нажежиха, след като Джоди Лукоки си позволи да изблъска непозволено Стилиян Николов. За миг двата тима бяха близо до свадата, но в крайна сметка съдията Попов тушира напрежението с картон за звездата на Лудогорец.

30′

Жълт картон за най-грубия играч в Първа лига - Антон Костадинов.

28′

ГОРАЛСКИ! Благой Макенджиев блесна с чудесна намеса в 28-ата минута. Стражът бе на своето място, след като отрази тежък удар от средна дистанция на Яцек Горалски.

22′

Пирин напомни за офанзивните си качества малко след това, когато Радослав Кирилов се пребори с капитана на гостите Терзиев за една наглед безнадеждна топка. Звездата на домакините успя да я свали за дебнещия на дъгата Станислав Костов, но последвалият му шут излезе разочароващо в аут.

19′

Шанс №2 пред Клаудиу Кешеру се откри в 19-ата минута. Румънският стрелец се възползва от центриране на Лукоки. Параболичният му изстрел обаче кацна малко зад горната греда на Макенджиев.

14′

Натискът на гостите сякаш нямаше край. Към поредицата от пропуски се включи и Клаудиу Кешеру, който стреля от границата на наказателното поле. Ударът му обаче намери външната част на пиринската мрежа.

10′

ЛУКОКИ!! Пирин се отърва като по чудо от инкасирането на гол в 10-ата минута. Отбраната на благоевградчани "замръзна" при един извеждащ пас на Мисиджан към Джоди Лукоки. Подаването се превърна в невъзможно и за капитана Попев, и за вратаря Макенджиев. Звездата на Лудогорец обаче се оказа неточен и от малък ъгъл прати топката в аут.

7′

120 секунди по-късно гостите смениха фланга на своята атака и този път Александър Василев прати коженото кълбо в опасна зона за пиринската отбрана. Анисе понечи да играе с глава, но това не доведе до сериозна опасност за "орлетата".

5′

КАМПАНЯРО! Лудогорец не изгуби много време и бързо осъществи натиск дълбоко в половината на Пирин. Всичко това доведе и до първото голово положение в мача, едва след 4 минути футбол. Лукас Саша отправи центриране от фланга. Въпреки, че целта на неговото подаване беше друга, Густаво Кампаняро протегна крак и насочи топката към левия ъгъл на Макенджиев. Националът обаче внимаваше и изби в конрер.

2′

Тази седмица ще бъде изключително важна за гостите от Разград. Тя започна с вълнение още от днес, след като "орлите" научиха, че ще срещнат италианския колос Милан на 1/16-финалите от турнира Лига Европа. Сега пък им предстои важно гостуване в Благоевград, а всичко ще завърши с двубоя за Купата на България срещу ЦСКА, който определено ще бъде повече от взривоопасен.

Лудогорец срещу Милан в Лига Европа!

Изправен ли е българският шампион пред нова грандиозна стъпка на футболно величие?

2′

При победа днес "зелените" ще зимуват като есенен шампион на страната. В момента те са изместени от върха, след като вчера ЦСКА разби Берое с 6:0.

"Червен" разгром на "армейския" стадион, Берое изпепелен за ЧРД на Гриша Ганчев!

Старозагорци загубиха с 0:6!

2′

Пирин излиза във ваканция веднага след мача с Лудогорец

Пирин трябва да се разплати с треньори и футболисти до 15 декември

Първата тренировка за новата година ще бъде на 8 януари

1′