ЦСКА разгроми Берое с 6:0 в очаквания с голямо нетърпение сблъсък между двата тима от последния кръг на Първа лига за годината.

С успеха си "червените" превземат първото място в таблицата и поставят под напрежение конкурентите си от Лудогорец.

Берое разочарова с представянето си, като не сътвори нищо запомнящо се на терена.

С хеттрик за победителите се отличи Фернандо Каранга, за всички голове на когото пък асистира авторът на друг "червен" гол - Кирил Десподов. Крайното 6:0 оформиха Тиаго и Манолев, разписали се малко преди края на мача.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на игрището:

ЦСКА - Берое 6:0, хеттрик на Каранга!

Старт на сблъсъка на "Армията"

Първото полувреме премина под тоталната доминация на домакините. Столичани правеха със съперника си каквото пожелаят, като контролираха темпото на игра.

Положенията за "червените" пред стража на опонента се редуваха едно след друго, като само в началните 15 минути тези ситуации бяха вече 3 чисти.

Резултатът беше открит в 11-ата минута, когато Фернандо Каранга асистира на Кирил Десподов за поредното му попадение в шампионата на страната.

Снимка 328268

Младият талант на "армейците" се разписа в четвърти последователен двубой на състава си.

Две минути преди почивката Десподов върна услугата на тарана на ЦСКА, асистирайки му за 2:0.

Още преди Берое да се съвземе от шока, за пореден път старозагорци трябваше да вадят топката от мрежата още преди почивката. Отново Каранга беше в прегръдките на съотборниците си, след попадение с... гърди.

Снимка 328267

Част от феновете на домакините се пошегуваха, че Фернандо е реализирал гола си със сърце.

Берое не успя да се върне в срещата преди почивката и на пръв поглед позволи на опонента си да реши всичко в мача след само 45 минути игра.

Шест минути след почивката нова комбинация между Десподов и Каранга завърши с попадение за домакините.

Снимка 328265

То отново бе дело на тарана на столичани, като пък съотборникът му също записа хеттрик, само че от асистенции.

Крайното 6:0 оформиха Тиаго Родригес, разписал се от удобна позиция след 77 минути игра, както и Манолев, вкарал топката в мрежата две минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 328262

До края Рафаел и влезлият като резерва на негово място Меркадо можеха да вкарат седми гол за софиянци, но не успяха да го направят.

Така или иначе ЦСКА ще нощува на лидерската позиция в класирането, като отборът е с актив от 47 точки - две повече от втория Лудогорец, за който предстои гостуване на Пирин. Берое остава 4-и.

"Армейците" определено се намират в подем напоследък. Отборът записа четири поредни победи в последните си четири мача, а единствената загуба от началото на сезона бе именно от Лудогорец още във 2-ия кръг (0:1).