Пирин постигна класическа победа в Бургас над Нефтохимик. "Орлетата" водени от Милен Радуканов надиграха своите домакини и вече гледат към горните плейофи, които могат да ги пратят в Европа през юли. „Шейховете" са в криза, която може да се окаже фатална за тях.

Домакините започнаха по-агресивно и опитваха атаки най-вече отляво. Радуканов беше подредил добре отбора си и неговите момчета хладнокръвно неутрализирха набезите на противника. "Орлета" играха футбола характерен за тяхната школа и чрез агресия в защита постепенно изнесоха играта напред.

В 25-та минута Кристиян Кощрна успя да се справи с Орачев отдясно и поднесе топката на тепсия на Даниел Младенов, който не можеше да сбърка и откри резулта за гостите.

Попадението даде самочувствие на гостите и те постепенно овладяха играта. Бургзалии имаха едно опасно положение, но Галин Иванов закъсня да засече топката на празна врата.

Благоевградчани пресираха дълбоко и търсеха грешки на вратаря Янко Георгиев, който не играе много стабилно с крака.

Второто полувреме започна с големия пропуск на Владислав Романов. Той нацели страничната греда. Това се оказа ключовият момент в мача.

Малко след това магията на Иван Цветков проработи. Той изведе с двойно подаване Дани Младенов сам срещу Георгиев. Нападателят хладнокръвно покачи на 2:0.

Възпитаниците на Христо Янев се опитаха да вкарат почетно попадение. На няколко пъти те бяха близко до него. Но отново Иван Цветков показа какво може.

Снимка 291095

В добавеното време Цветков се измъкна от засада и показа как се отиграват подобни ситуации. Големият майстор оладя перфектно топката, завъртя се и оформи крайния резултат.

Пирин вече твърдо върви към спечелването на група "Б" от втората осмица.

Пред Нефтохимик стои задачата да се спасява. Христо Янев изглежда уверен. Дано футболът в Бургас да не отива по дяволите!