Пирин (Благоевград) спря серията си от 8 поредни мача без победа в Първа лига, след като надви Черно море с 1:0 като гост. Единственото попадение в мача бе дело на Конър Хендерсън в заключителните секудни след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

"Моряците" имаха инициативата в мача, като през второто полувреме пропуснаха няколко отлични възможности за гол, но така и не успяха да намерят очертанията на вратата. Вместо това получиха попадение с последното действие в срещата.

След седмия си мач без победа у дома, Черно море заемат седмо място във временното класиране с 24 точки. В същото време "орлетата" са 11-и с 16 пункта.

Снимка 325531

Двата тима изиграха изключително слабо първо полувреме, в което не успяха да създадат нито едно чисто голово положение.

Домакините държаха инициативата, но им бе трудно да пробият защитата на "орлетата".

Черно море - Пирин (Благоевград) 0:1

Черно море - Пирин 0:1, Хендерсън шокира домакините

"Моряците" ще търсят първа победа на "Тича" от 6 мача насам

Едва в 38-ата минута Атанасе Зехиров опита удар извън наказателното поле, който мина над вратата. Малко преди края на полувремето Огнянов центрира от фаул, но Сукуна в наказателното поле не успя да стреля.

Снимка 325535

През втората част картината на терена коренно се промени. Варненци тръгнаха смело в атака и създадоха няколко отлични възможности за попадение.

В 52-ата минута Антон Огнянов напредна отляво и стреля, а Макенджиев изби в корнер. Малко след това Георги Илиев опита удар, който мина над вратата.

Милен Радуканов: Футболистите играха за чест и достойнство (ВИДЕО)

"Мачът протече така, както искахме"

Между 59-а минута и 62-а "моряците" бяха много близо до това да открият резултата, но не сполучиха. Два пъти Георги Илиев бе близо до гол, но първо Стилиян Николов изчисти топката пред голлинията. След това ударът на ветерена мина покрай вратата.

Малко преди това при добра контраатака на "орлетата" Траян Траянов се озова на добра позиция, но стреля неточно.

Снимка 325533

Поредна добра възможност се откри пред Атанас Зехиров в 70-ата минута, но ударът на крилото бе неточен. Малко след това Георги Илиев свали с глава топката в наказателното поле за Мариян Огнянов, който не намери очертанията на вратата.

Емануел Луканов: Този гол срина играчите психически (ВИДЕО)

"Отново не успяхме да реализираме положенията си"

След 75-ата минута темпото на игра спадна. В края на срещата пред Александър Цветков се откри добра възможност за удар с глава, който бе блокиран от защитник. Така се стигна до заключителните секунди, когато Илиас Хасани фаулира Радослав Кирилов пред наказателното поле на "моряците". Конър Хендерсън се нагърби с изпълнението и заби топката във вратата на домакините.