Пирин обърна Нефтохимик с 2:1, след като в продължение на почти цялото първо полувреме губеше и беше надиграван от гостите. Победата на благоевградчани практически обезсмисли мачовете в група "Б" на втората осмица, защото „орлетата" имат 11 точки пред своите съперници и спокойно ще чакат следващите срещи.

Новата схема на провеждане на първенството в Първа лига предостави възможност на любителите на футбола в Благоевград да се насладят на второ поредно гостуване на Нефтохимик в рамките на само 168 часа.

НА ЖИВО: Пирин - Нефтохимик

Двата отбора играха точно преди една седмица

Мачът започна с ранен гол за гостите. В 6-та минута Иван Вълчанов проби отдясно през зоната на капитана Попев и с диагонален удар разстреля Макенджиев за 0:1.

След гола Христо Янев върна своя отбор му назад. Играчите му затвориха крилата и домакините от Благоевград сякаш останаха без отговор на поставения им ребус.

В 34-та минута Живко Петков беше изведен от играча на Пирин Тодор Траянов сам срещу Макенджиев. Петков съвсем сам си нагласи топката, залъга вратаря и стреля в аут, което се оказа преломният момент в мача.

Когато изтичаха последните минути на първата част Юлиан Попев се реваншира за грешката си при гола на гостите. Станислав Костов използва празното пространство и проби през центъра, след като получи отличен пас от Иван Цветков, за да подаде наляво към връхлитащия Попов, който с диагонален удар по земя прониза вратата на Янко Георгиев - 1:1!

Снимка 287573

След почивката мачът беше равностоен, а гостите не успяха да застрашат вратата на Макенджиев. Благоевградчани пък бяха по-настойчиви, но показаха известни колебания, когато бяха подложени на преса, макар че това се случваше минимално.

В 72-та минута Яни Пехливанов игра глупаво, като се опита да играе с рамо в наказателното поле, но вместо това топката нацели ръката му. Станислав Тодоров отсъди дузпа, която Иван Цветков хладнокръвно реализира, макар че вратарят Янко Георгиев хвана ъгъла.

В оставащите минути момчетата на Милен Радуканов запазиха резултата, а Иван Цветков продължи с ефектните отигравания за удоволствие на публиката.

В 89-та минута Станислав Николов пропусна да увеличи аванса на "орлетата", като уцели гредата от чиста позиция. Това не се оказа фатално, защото Радуканов имаше две смени, чрез които уби добавеното време.

Класирането в група Б е: 1. Пирин 47т, 2. Берое 35т, 3. Нефтохимик 26т, 4. Локомотив (ГО) 22т. Берое и Локомотив имат един мач по-малко, но практически е решено, че бургазлии и горнооряховци ще играят в баражите за оставане в групата на майсторите.