Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,231

Станислав Костов напуска. Костадин Ничев влиза да поиграе една минута.

Три минути добавено време.

89′

Стилян Николов се измъкна сам срещу Янко Георгиев, стреля по земя. играчите на Пирин вдигнаха ръце, но топката се отклони от гредата.

87′

Натиск на гостите. След няколко единоборства пред полето на Пирин Йордан Йорданов извърши нарушение.

83′

Иван Цветков показва класата си. Той внася много голяма сигурност в играта на Пирин.

82′

Нефтохимик няма идеи как да отбележи през второто полувреме.

81′

Юлиян Попев задържа ненужно топката.

79′

Костов излезе странично сам срещу Георгиев, който спаси. Оказа се, че Костов е играл с ръка.

78′

Радуканов върна своите играчи и ще се опита да до играе мача на сигурно.

75′

Костадин Хазуров смени Орачев. Последна смяна за Христо Янев.

74′

ГОООЛ! Иван Цветков стреля с левия крак не много силно, но точно в десния ъгъл на Янко Георгиев. Вратарят стигна до топката, но не можа да я избие.

72′

Дузпа за Пирин. Яни Пехливанов опита да играе с дълга ръка и Станислав Тодоров посочи бялата точка

70′

Кощрна центрира от аутлинията. Георгиев добре пласиран улови топката.

69′

Вълчанов получи топката в полето на Пирин, но не можа да шутира. Играчите на Пирин имаха претенции за засада при атаката.

67′

Остро центриране на Тони Тасев отляво. Двама играчи на Пирин се разминаха с топката.

65′

Ангел Грънчов спъна отзад Иван Цветков.

62′

Даниел Младенов излиза. Тони Тасев влиза.

61′

Любомир Божинов смени Мариян Огнянов. Божинов изпълни лошо фаул.

59′

Иван Цветков стреля с глава покрай гредата. Дюлгеров го изпусна.

58′

Коюрна подаде на Балиев отляво, който не можа да центрира прострелно от аутлинията. Корнер.

57′

Николай Дюлгеров извърши груб фаул срещу Юлиан Попев. Битката в центъра продължава.

55′

Публиката негодува след няколко нарушения в центъра в полза на Нефтохимик.

52′

Играта е равностойна с леко териториално превъзходство на домакините. Гостите пресират и са по-остри.

50′

Силен удар на Йорданов покрай гредата. Гостите отнеха топката дълбоко, но атаката им премина в постепенна.

48′

Станислав Костов си поведе силна топка и Янко Георгиев излезе и улови.

47′

Романов отне топката на Цветков, напредна през центъра, но не можа да подаде на Вълчанов.

45′
45′

Онуоха смени Живко Петков.

45+1′

Юлиан Попев се реваншира за грешката си при гола на гостите. Така той беше главно действащо лице и при двете попадения в мача.

45′

Една минута добавено време.

42′

ГОООЛ! Юлиан Попев изравни. Станислав Костов използва празното пространство и проби през центъра. Той подаде наляво на връхлитащия Попов, който с диагонален удар по земя прониза вратата на Янко Георгиев.

40′

Цветков шутира от 30 метра право в ръцете на Георгиев.

39′

Иван Цветков за малко да се измъкне фронтално срещу Георгиев. Илия Миланов изби топката от краката му.

37′

Янко Георгиев улови топката след центриране на Попев. Вратарят беше фаулиран от Иван Цветков.

34′

Непростим пропуск на Живко Петков. Той получи перфектен пас от Траянов, който върна лошо към Макенджиев. Петков съвсем сам си нагласи топката, залъга вратаря и стреля в аут.

32′

Даниел Младенов стреля неточно с глава. Той остана под топката след центриране на Попев отляво.

31′

Играчите на Нефтохимик играят много здраво, което води до чести нарушения.

29′

Остро влизане на Кощрна отляво. Йорданов самопожертвувателно изчисти в корнер.

27′

Живко Петков изрита здраво Кристиян Кощрна.

25′

Кощрна и Орачев си размениха реплики. Станислав Тодоров отиде да ги разтървава.

25′
20′

Кощрна лежи на тревата, след като беше ударен по гърба.

18′

Дани Младенов проби отляво, но не можа да намери непокрития Цветков.

16′

Дюлгеров отне топката и постави началото на бърза контра. Живко Петков стреля от малък ъгъл отдясно, но Макенджиев спаси.

12′

Играчите на Нефтохимик са добре подредени отзад. Домакините засега не намират път към вратата на Георгиев.

8′

Бърза контра на Пирин. Кощрна даде лош пас към Башлиев, който можеше да излезе на изгодна позиция.

6′

ГОООЛ! Иван Вълчанов проби отдясно през зоната на капитана Попев и с диагонален удар разстреля Макенджиев.

4′

Гостите стигнаха до своите два корнера. Иван Вълчанов на два пъти насочи топката към близката врата без резултат.

2′

Два корнера за домакините. Опасни центрирания на Цветков, който днес е титуляр. Защитата на Нефтохимик се справи.

1′

Благодарение на новата система на провеждане на Първа лига приятелите на футбола от Благоевград ще могат да се насладят на гостуването на Нефтохимик 168 часа по-късно.

17.Марио Топузов 24.Костадин Хазуров

Точно една седмица по-късно Пирин и Нефтохимик ще играят за първенство на Първа лига. Миналият петък от същия час 17:30 двата отбора изиграха един не много привлекателен мач, в който геният на Иван Цветков донесе късния успех на „орлетата".

Пирин излъга Нефтохимик в края, Иван Цветков отново твори на терена

Ветеранът с впечатляващ пас за 1:0 за "орлетата"

Срещата е от група B на втората осмица, в която са още отборите на Берое и Локомотив (ГО). Голямата разлика между първите два тима Ботев и Пирин предполага, че нещата в групата могат да станат ясни много скоро. В момента благоевградчани имат 8 точки аванс пред бургазлии и една днешна победа ще направи разликата практически непреодолима.

В момента класирането е: 1. Бeрое 35 т, 2. Пирин 34 т, 3. Нефтохимик 26 т, 4. Локомотив (ГО) 22 т. Всички отбори имат да изиграят още по 6 мача. Благоевградчани ще търсят реванш за провала си за Купата на България през седмицата.

През първия полусезон Нефтохимик спечели в Бургас с 3:1.