Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 496

Нефтохимик не прости и на Верея - 1:0 на "Лазур"

"Шейховете" подгониха свой рекорд от 2001 година

89′

Жълт картон и за Педро Еуженио, който направи фаул в атака.

87′

Йордан Йорданов също изпусна нервите си и е официално декориран от главния съдия.

86′

Минута и половина след появата си в игра, Живко Петков си изкара жълт картон.

83′

Голмайсторът Вълчев отстъпва мястото си на Живко Петков.

80′

Илиян Йорданов ще се опита да донесе поне точката за своя тим. Излиза ветеранът Зафиров.

72′

ГОООЛ ЗА НЕФТОХИМИК!! ГЕОРГИ ВЪЛЧЕВ!! 1:0!! Нефтохимик дочака своя шанс и заслужено поведе в резултата 18 минути преди края на срещата. Галин Иванов сюрпризира отбраната на Верея, след като изпълни бързо странично хвърляне. То се превърна в извеждащ пас зад отбраната към Георги Вълчев, който с техничен изстрел прехвърли тръгналия да го пресреща вратар на съперника.

68′

Иван Вълчанов напуска терена, след като се позагуби през втората част. Появява се Емануил Манев.

64′

ГРЕДА ЗА ВЕРЕЯ! Абсолютно от нищото, отборът на Верея без малко не поведе в резултата след изминаването на 64 минути футбол. Владимир Зафиров отправи дълъг пас към Домовчийски, който обаче бе уловен от капитана на домакините Янко Георгиев. Незнайно как обаче вратарят изпусна коженото кълбо и това отвори отличен шанс за дебнещия Домо, който обаче от нестандартно положение удари горната греда.

58′

Селим Керкар ще се опита да раздвижи играта в предни позиции на Верея. Напуска Янислав Иванов.

57′

ВЪЛЧАНОВ!! В 57-ата минута Ранди Онуоха направи поредното си включване в атака, което завърши с пас към колегата му Иван Вълчанов. Креативният полузащитник опита специалитета си - изстрел от далечна дистанция, който обаче премина на сантиметри от страничната греда.

47′

Жълт картон за Хасани, който влезе грубо в краката на Вълчев.

46′

На почивката Александър Томаш е предприел смяна в своите редици. В игра се появява Осман Балде, напуска Ангелов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

32′

Стражът на Верея - Пламен Колев се намеси решително в 32-ата минута, след като умело пресече остро подаване на Ники Дюлгеров, което имаше за цел да намери връхлитащия в наказателното поле - Галин Иванов.

31′

Двамата старши-треньори хабят доста нерви покрай тъчлинията. До момента играта е доста накъсана без много интересни положения. Теренът на "Лазур" пък е изключително мек и предразполага само към битка.

25′

Верея сътвори нещо по-смислено в атака, чак след 25 минути. При това шансът за заралии дойде от два последователни удара от фаул, които бяха отсъдени от главния съдия Станислав Тодоров. С отговорността да накаже съперниковата врата се нагърби Жоро Андонов, но първо намери стената, а при втория си опит изпрати коженото кълбо в обсега на Янко Георгиев.

14′

КАКЪВ ПРОПУСК НА ИВАНОВ! Нефтохимик бе на път да изпълни своята цел за ранно попадение 14 минути след началото на мача. Пламен Колев допусна грешка и вместо да чисти надалеч, вратарят реши да комбинира с Бандаловски. Всичко това доведе до сериозно неразбирателство, което позволи на Романов да пусне към непокрития Галин Иванов. От няколко метра обаче крилото направи по-трудното и прати топката в аут. Въпросната ситуация вбеси максимално новия тартор във Верея - Иван Бандаловски, който нахока сериозно своите колеги в защита.

10′

Много твърдо влизане на Георги Вълчев в краката на Иван Бандаловски, заради което заслужено получи и първия жълт картон в мача.

6′

Силно начало за домакините, които разчитат непрестанни центрирания в наказателното поле на Верея. Бандаловски и колегата му в отбрана - Илиас Хасани до момента се справят на ниво.

4′

Нефтохимик и Лудогорец са тимовете, допуснали най-малко голове през пролетта - по един в мача помежду им.

3′

Верея е единственият тим в Първа лига, който все още няма победа като гост. До преди седмица същата участ имаше и днешният им съперник, който обаче разгроми Славия в столицата с 3:0.

2′

Домакините ще бъдат без своя централен нападател - Венцислав Христов, който е контузен. Стрелецът е гост в студиото на "Диема", споделяйки интересни подробности около раздялата му с Левски преди няколко месеца.

Венци Христов обвини Пелето за прогонването му от Левски

"Казах на някои хора, че ако остана една година в Левски, те ще си тръгнат преди мен"

1′

24. Костадин Хазуров 89. Самуел Инкоом

Отборите на Нефтохимик и Верея се изправят един срещу друг в последен мач от поредния кръг в Първа лига. Срещата по-скоро може да бъде приета с контролен характер, тъй като двата тима реално нямат шанс за класиране в Топ 6 и ще се подвизават в плейофната втора осмица.

Пролетният дял от първенството протича по перфектен начин за домакините, които все още не познават вкуса на загубата. Хората на Ицо Янев са с актив от две победи и два хикса, като последният от тях беше срещу абсолютния хегемон в България - Лудогорец.

Нефтохимик - от дъното на Първа лига до място в Лига Европа?

Това е необявената на глас цел пред "шейховете"

С травми в състава на бургаския тим са Венцислав Христов, Станислав Маламов и Мариян Огнянов. За мача с Верея обаче ще може да се разчита на румънския защитник Виктор Хомей, който изтърпя наказанието си за натрупани картони.

Издръжката на Нефтохимик - 200 хиляди на месец

Кметът Димитър Николов търси спонсори за клуба

След като спечелиха 4 точки от последните си две домакинства, футболистите на Верея най-сетне ще се опитат да постигнат успех и на чужд терен. Старши-треньорът Александър Томаш отново ще пусне най-голямата звезда на отбора - Иван Бандаловски като централен защитник. Бившият капитан на ЦСКА ще си партнира с Илиас Хасани. В предни позиции пък ще видим намиращия се в добра форма тандем Гошо Андонов - Валери Домовчийски. Отново дебют сред стартовите 11 пък няма да направи ганайската звезда Самуел Инкоом.

Халф на Верея стана национал, излиза срещу головата машина на Дортмунд

Осман Балде ще играе за Гвинея

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Димо Вълчев и Светослав Динев. Допълнителни асистент арбитри са Драгомир Драганов и Неделчо Гаджалов. Делегат на БФС е Никола Джугански, а работата на реферите ще наблюдава Йордан Гулев.