Отборът на Нефтохимик продължава с впечатляващото си представяне. "Шейховете" си набавиха нови три точки, а в ролята на жертва този път падна Верея (1:0). Селекцията на Христо Янев умело дочака своя шанс и нанесе своя удар 18-минути преди края, когато Георги Вълечев реализира и единственото попадение в този двубой.

Третата победа в последните пет срещи за бургазлии пък им помогна да се изкачат до 11-ата позиция в Първа лига. "Зелените" вече имат 26 точки, но за тяхно съжаление нямат никакъв шанс за участие в шампионския плейоф. Същото се отнася и за Верея, който е с едно място по-напред от днешния си съперник. Заралии можеха да си тръгнат поне с пункт от "Лазур", но в 67-ата минута Валери Домовчийски удари горната греда.

Нефтохимик - Верея 1:0 (Развой на срещата по минути)

"Шейховете" с нов успех на свой терен

След днешния си успех Нафтата подгони свой рекорд от вече далечната 2001-а година, когато "шейховете" нямаха нито едно поражение в първите си 7 двубоя през сезона - 4 победи и 3 ремита. Единственото попадение, което Янко Георгиев е допуснал от началото на кампанията бе това на Марселиньо от Лудогорец при хикса с разградчани (1:1).

Верея пък остава единственият тим в елита, който все още няма победа като гост.

Домакините започнаха силно, разчитайки на непрестанни центрирания в наказателното поле на Верея. Бандаловски и колегата му в отбрана - Илиас Хасани обаче се справяха на ниво въпреки, че играеха едва за втори път заедно.

Янев: Моите футболисти са страхотни

Христо Янев: Далече сме от зона "Лига Европа"

"Ще се прибера, ще вечерям, ще гледам тази вечер Челси - Манчестър Юнайтед"

Нефтохимик бе на път да изпълни своята цел за ранно попадение 14 минути след началото на мача. Пламен Колев допусна грешка и вместо да чисти надалеч, вратарят реши да комбинира с Бандаловски. Всичко това доведе до сериозно неразбирателство, което позволи на Романов да пусне към непокрития Галин Иванов. От няколко метра обаче крилото направи по-трудното и прати топката в аут. Въпросната ситуация вбеси максимално новия тартор във Верея - Иван Бандаловски, който нахока сериозно своите колеги в защита.

Георги Вълчев: Дано победната ни серия продължи

Героят Вълчев: Христо Янев вярва в нас, а ние му се отблагодаряваме на терена

"Добър колектив сме, няма караници в отбора"

Верея сътвори нещо по-смислено в атака, чак 25 минути след началото. При това шансът за заралии дойде от два последователни удара от фаул, които бяха отсъдени от главния съдия Станислав Тодоров. С отговорността да накаже съперниковата врата се нагърби Жоро Андонов, но първо намери стената, а при втория си опит изпрати коженото кълбо в обсега на Янко Георгиев.

Стражът на Верея - Пламен Колев се намеси решително в 32-ата минута, след като умело пресече остро подаване на Ники Дюлгеров, което имаше за цел да намери връхлитащия в наказателното поле - Галин Иванов.

До почивката двамата старши-треньори изхабиха доста нерви, тъй като представянето на техните възпитаници беше доста под очакваното ниво. За слабата продукция "помагаше" и теренът на "Лазур", който беше изключително мек.

В 57-ата минута Ранди Онуоха направи поредното си включване в атака, което завърши с пас към колегата му Иван Вълчанов. Креативният полузащитник опита специалитета си - изстрел от далечна дистанция, който обаче премина на сантиметри от страничната греда.

Александър Томаш: Не ни се получи срещу Нефтохимик

Томаш: Очаквах, че ще вземем нещо от "Лазур"

"Отбелязаха ни гол от тъч"

Абсолютно от нищото, отборът на Верея без малко не поведе в резултата след изминаването на 64 минути футбол. Владимир Зафиров отправи дълъг пас към Домовчийски, който обаче бе уловен от капитана на домакините Янко Георгиев. Незнайно как обаче вратарят изпусна коженото кълбо и това отвори отличен шанс за дебнещия Домо, който обаче от нестандартно положение удари горната греда.

Нефтохимик дочака своя шанс и заслужено поведе в резултата 18 минути преди края на срещата. Галин Иванов сюрпризира отбраната на Верея, след като изпълни бързо странично хвърляне. То се превърна в извеждащ пас зад отбраната към Георги Вълчев, който с техничен изстрел прехвърли тръгналия да го пресреща вратар на съперника.

До края Верея опита нещо подобно на заключителен натиск, но Янко Георгиев така и не беше реално затруднен.

В следващия кръг на Верея предстои тежко домакинство на намиращия се в уникална форма тим на Пирин. Нафтата пък ще търси успех в морското дерби срещу Черно море.