90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2,350
90+5′

Берое измъкна победа в края, след като за малко не допусна пълен обрат след като водеше с 2:0.

90+4′

Радослав Кирилов влезе в полето отляво, но загуби топката.
Ел Каруби и Делич получиха картони.

90+4′
90+2′

Камбуров стреля отблизо, Перниш спаси и Иво Иванов изчисти.

90′

ГОООЛ! Матеас Делич беше изеведен от Жуниор Мапуку с чудесен пас зад защитата на Локомотив. Хърватинът стреля точно по земя в десния ъгъл на Ел Каруби.

86′

Темпото спадна. И двата отбора изглеждат доволни от равенството.

84′

Мапуку с удар за статистиката. Топката мина далече от вратата на Ел Каруби.

81′

Поредна бърза атака на гостите. Ударът премина над вратата. Гостите имат пълно превъзходство през второто полувреме.

80′

Матеас Делич сменя Антон Карачанаков. Последна смяна в мача.

77′

Салмикиви влиза на мястото на Георги Божилов

76′

За малко топката не достигна до Камбуров пред вратата на Перниш.

73′

ГООООЛ! Димо Бакалов изравни след удар по земя от близо. Веселин Марчев върна топката от аутлинията и намери непокрития Бакалов. Гостите успяха да отнемат топката в опасна близост до вратата на домакините.

70′

Пловдивчани са по-активни и търсят изравняването.

69′

Пламен Крумов подаде успоредно на голлинията. Умарбаев се хвърли, но не стигна до топката.

67′

Веселин Пенев се строполи на земята. Той се държи за глезена. Налага се медицинският екип да влезе на терена.

65′

Автоголмайсторът Роберт Петров напуска. Димо Бакалов влиза при последната смяна на гостите.

64′

Умарбаев се подхлъзна точно преди да шутира след бърза контра на гостите.

63′

Радослав Кирилов влиза на мястото на Борислав Цонев. Първа смяна за Берое.

60′

Фаул в атака на Мапуку, който се опитваше да се измъкне от защитата на гостите.

59′

Опасен удар с глава по посока на вратата на Перниш. Страничният съдия вдигна засада.

54′

Топката излезе в аут. „Железничарите" упражняват натиск.

52′

Корнер за гостите след остра атака отляво. Мачът живна много.

51′

Мапуку стреля от малък ъгъл отдясно. Ел Каруби отново спаси.

50′

Мапуку се измъкна от Котев и стреля отблизо. Ел Каруби спаси с крак и Котев изчисти.

48′

ГООЛ! Кирил Котев стреля неспасяемо с глава след корнер отдясно. Умарбаев центрира. Голът ще бъде записан на Павел Виданов, защото топката след удара се удари и в неговата глава. Тя докосна и защитника на Берое Мартин Райнов.

47′

Душан Перниш легна и спаси удар с глава от близо на Веселин Марчев. Пламен Крумов центрира отляво.

46′

Умарбаев сменя Мартинович.

46′

Двойна смяна за Локомотив. Дани Кики сменя Серджио.

45′
45′

Полувремето завърши без добавено време. Заслужен аванс за Берое. Играчите на Локомотив не демонстрират желание за игра.

44′

Атанас Зехиров опита пробив отдясно, но се измори и сбърка.

43′

Ел Каруби успя да боксира след центриране на Мапуку отляво. Карачанаков беше блокиран и не можа да шутира.

42′

Карачанаков се завъртя отдясно, но не можа да мине през Виданов и Петров. Публиката го аплодира.

40′

Мапуку настойчиво центрира отдясно. Зехиров не успя да играе с глава от опасна близост.

39′

Мапуки изблъска Котев и се устреми към вратата на гостите. Съдията свири фаул. Публиката негодува.

38′

Борислав Цонев се опита с пета да играе в близост до Ел Каруби, но не успя да уцели топката.

37′

Локомотив изглежда доста летаргичен, сякаш няма желание за игра. Изглежда, че паузата се е отразила негативно.

34′

Центриране към Мартинович, който се опита да свали с гърди към Камбуров. Защитата изчисти.

33′

Жуниор Мапуку се измъкна технично отляво. Той се справи с Кирил Котев, но центрирането му беше блокирано от Йевтоски.

30′

ГОООЛ! Антон Карачанков беше изведен сам срещу Ел Каруби след пас на Георги Божилов. Пловдивската защита увисна и Виданов покри засадата. Карачанков хладнокръвно удвои.

28′

Темпото не е особено високо. Може би пролетна умора е налегнала двата отбора.

27′

Йевтовски бави играта и си играе с дявола, защото вече има жълт картон.

26′

Антон Карачанаков за малко да остане сам срещу Ел Каруби. Пламен Крумов беше по-борбен и отне топката.

22′

Корнерът не донесе опасност пред вратата на Перниш. Топката излезе след крив удар в аут.

21′

Ванчо Траянов стреля извън полето на Берое. Душан Перниш се разтегна и изби топката в ъглов удар.

17′

ГОООЛ! Роберт Петров си вкара автогол. Антон Карачанков центрира отдясно от фаул. Иво Иванов игрс с глава, но ударът му само продължи летежа на топката. Тя се удари в крака на Роберт Петров и влезе във вратата, изненадвайки Ел Каруби.

16′

Павел Виданов получи картон за оспорване на съдийско решение.

15′

Ел Каруби улови с лекота слаб удар с глава след корнер отдясно на атаката на Берое.

13′

Гостите изпитват известни затруднения да упражнят траен контрол над топката.

12′

Стефан Йевтоски получи картон за фаул срещу Райнов в центъра на терена.

9′

При центрирането от фаул отдясно топката падна близо до вратата на Ел Каруби. Играчите на Берое не успяха да нанесат удар.

8′

Роберт Петров влезе остро в краката на Антон Карачанков. Двамата лежат на земята.

7′

Пас на Иванов по лявото крило към Зехиров. Защитата успя да отнеме топката.

5′

Камбуров се устреми към вратата на Берое, но му беше отсъден фаул в нападение.

1′

Приятно и слънчево време. Ераносян се завръща на скамейката след наказание.

9. Радослав Кирилов 39.Парвиз Умарбаев

Берое и Локомотив (Пд) ще играят в поредната битка за Тракия. През първия полусезон двата отбора завършиха 1:1 в Пловдив.

НА ЖИВО: Локо (Пд) - Берое

Едуард Ераносян с повторен дебют

Пловдивските железничари ще играят в първата шестица. Те все още имат реални шансове да се борят за бронзовите медали, разчитайки на грешки на отборите преди тях в класирането. Победа ще им донесе много вероятно четвъртото място след редовния сезон, а загуба може да ги свали до шестото място.

Берое, въпреки големите амбиции в началото на сезона, ще играе във втората осмица. Което означава, че все още може да изпадне във Втора лига. Старозагорци заедно със своите съграждани от Верея са единствените отбори, които не знаят все още в коя подгрупа ще играят. Само при загуба на Берое и победа утре на Верея двата отбора ще си сменят местата.

В момента подгрупите за следващата фаза са: А - Ботев, Верея, Славия и Монтана, Б - Пирин, Берое, Нефтохимик и Локомотив (ГО). Всяка точка е важна и за двата отбора. Регламентът на първенството е такъв, че отбор от долната група може да достигне до бараж за участие в Лига Европа. След подновяване на мачовете през февруари и Борое и Локомотив имат по 6 точки от 6 мача.

Прави впечатление, че Едуарт Ераносян е оставил на скамейката футболисти като: Димитър Везалов, Дани Кики и Первиз Умарбаев.