Охене е заменен от Цонев

84′

Мапуку е заменен от Колев. Нападателят се прави, че не вижда табелката с номера му.

80′

Горанов проби и центрира, но Иванов изчисти в корнер. Нищо опасно след изпълнението.

76′

Райнов е заменен от Георги Вълчев в състав ана домакините

74′

Ахмед заменя Василев

69′

Смяна за домакините Веселин Марчев заменя Симеон Райков.

61′

БЕРОЕ БЪРЗО ИЗРАВНИ! Охене се възползва от грешка на Котев. Защитникът позволи на играча на гостите да стреля и със страхотен завършващ удар да направи 1:1

57′

ГОЛ ЗА ЛОКО ПД! Камбуров вкара  красив гол след удар от сериозна дистанция. Нападателят бе изпуснат от защитата и със силен удар вкара топката в мрежата за 1:0!

50′
48′

Сериозно напрежение между феновете на домакините и на гостите. Полицията се намеси и спря сблъсъка. В резултат на това обаче служител на реда пострада тежко, като от главата му тече кръв.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′

Мапуку стреля, но Ел Харуби се намеси добре.

40′

Нова атака за Берое, при която топката достигна до Мапуку, той финтира и стреля по диагонала, но ударът му премина покрай гредата.

35′

Картон за Ванчо Траянов заради нарушение срещу Том.

28′

Две центрирания за домакините, но защитата в зелено се справи. Райнов стреля от дистанция в крайна сметка, но ударът му бе неточен.

24′

Добър дрибъл на Радослав Кирилов, но при подаването си в наказателното поле сгреши.

21′

Центриране на Горанов е засечено с глава от Кики, но Макенджиев се намеси и изби в ъглов. Нищо опасно след изпълнението.

18′

Атака на Пенев по крилото завърши с остро центриране, но Харуби пресече и улови.

15′

Пас на Василев към Охене, който падна в пеналта, но реферът подмина ситуацията.

12′

Виданов бе много близо да си вкара автогол след като засече непохватно с десния си крак и насочи към собствената си врата, но вратарят спаси.

10′

Центриране на Горанов, но Макенджиев лови без проблем.

9′

Пенев центрира към Мапуку, но Котев изби. Динков се пробва да изведе Кирилов, но неуспешно.

7′

Бързо игрово темпо в първите минути на мача.

4′

Невероятна възможност за домакините. Дани Кики стреля отблизо с глава, но Макенджиев показа бърз рефлекс и изби, спасявайки сигурен гол.

1′

21 Бирсент Карагарен 91 Ерик Почански

Локомотив (Пловдив) посреща Берое в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Мачът на "Лаута" започва в 17:30 часа. Срещата ще бъде официален повторен дебют за Едуард Ераносян начело на "смърфовете".

Както е известно, наставникът на Берое Ферарио Спасов също съвсем скоро пое отбора си.

Главен арбитър на срещата е Волен Чинков отСофия, който ще бъде асистиран от Димитър Стоилов от Кюстендил и Петър Джугански, също от столицата, а допълнителни рефери в близост до двете футболни врати са Ангел Баялцалиев и Станимир Тренчев.

В изминалия Берое победи Монтана като домакин с 2:1 в дебюта на Ферарио Спасов, а Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си на ЦСКА-София с 1:0. Двата отбора са с равен брой точки - по 16 и се намират в средата на таблицата, съответно 7 място за домакините и 8 място за Берое.

До този момент двата тима са се изправяли в 84 мача помежду си. Берое е спечелил 28 от тях, равенствата са 16, а Локомотив са с 40 победи.