90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 793
90+4′

Удар с глава на Карачанаков над вратата на гостите. Горнооряховци спечелиха ценна победа в битката с Нефтохимик за третото място в група „Б" на втората осмица.

90+3′

Венци Василев стреля с глава над вратата. Александър Димитров се държи за главата и пита за времето.

90+2′

Мапуку се преобир за корнер отляво. Перниш дойде в полето на гостите.

90′

Три минути добавено време.

89′

Жезезничарите започнаха трайно да задържат топката.

88′

Блокиран удар на Карачанков след корнер.

86′

Берое натиска здраво. Повечето пасове търсят Мапуку.

84′

Николай Христов влиза за гостите. Излиза Бен Отман. Дефанзивна смяна.

83′

Карачанков стреля от фаул от 25 метра. Топката премина на сантиметри над гредата. Банков беше покрил ъгъла си.

82′

Жан Амброуз извади топката от краката на Райнов, който оставаше сам срещу Банков.

80′

Кифуети влезе в полето отляво, но се подхлъзна и падна.

78′

Мапуку отне топката отдясно и центрира. Защитата изчисти.

78′

Засада на Карачанков. Публиката отново е бясна на Маргаритов.

77′

Мапуку се бори в полето на гостите. Ударът му беше блокиран.

76′

Лошо връщане към Банков. Той със шпагат изчисти в тъч.

71′

Владислав Узунов напуска. Софиян Муса ще доиграе мача вместо него.

71′

ГОООЛ! Мапуку получи топката отляво сам и разстреля Банков. Почански напредна подаде наляво на Охене, който намери непокрития Мапуку.

70′

Мапуку се откъсна отдясно, но стреля силно в аут.

69′

Публиката негодува за свирена засада. Карачанаков и Мапуку се бяха втурнали напред. Маргаритов вдигна флага.

66′

ГОООЛ! Мапуку се пребори с Атанас Фиданин. Остана сам срещу Банков и вкара по земя.

63′

Ферарио Спасов хвърля всичко. Почански сменя Делич.

62′

ГОООЛ! Валдислав Узунов стреля отблизо. Топката се отби в защитник и се върна в Узунов, който от точката за изпълнение на дузпа разстреля Банков. Кифуети напредна отдясно подаде на Бен Отман, който намери непокрития Узунов.

55′

Горнооряховци играят много раздвижено отпред. Домакините са все така безидейни.

54′

Жан Амброуз получи жълт картон.

52′

Грешка в защитата на гостите. Банков успя да изчисти топката напред.

49′

Карачанков стреля директно от фаул. Топката премина малко над вратата.

47′

Публиката иска дузпа срещу Мапуку. Ако имаше фаул той беше извън наказателното поле.

46′

Карлос Охене влезе. Кохей Като излезе.

45′

Картон за японеца Кохей Като за груб фаул.

45′
45+1′

Триумфално завръщане на Александър Димитров в Стара Загора. Специалистът показа, че много добре познава слабостите на бившия си тим за неудоволствие на публиката.
Полувремето завърши с шут над вратата на Мадианга.

44′

Мартин Райнов не можа да си свали топката в полето на гостите. Съдията му свири фаул в нападение.

41′

Мапуку от малък ъгъл успя да прокара топката покрай Банков, но тя търкаляйки се срещна далечната греда. Нямаше нападател, който да влезе с кълбото във вратата.

38′

Мапуку опита да показва техника отляво, но вторият му финт не мина.

37′

Карачанаков стреля от фаул от малък ъгъл. Банков не можа да хване топката и тя се удари в гърдите му, но нямаше кой да я вкара във вратата му.

34′

Сантиметри не стигнаха на Кифуети да вкара трети гол за гостите. Перниш успя да хване топката.

29′

Ферарио Спасов хвърля своя коз Асен Георгиев. Георги Божилов отива да се къпе.

27′

Мадианга смени Стефан Цонков, който можеше всеки един момент да бъде изгонен.

26′

ГОООЛ! Перниш изглежда ,че не се е събудил. Аристоте Фунду финтира и стреля. Топката се отклони от крака на Атанас Зехиров и прехвърли Перниш, който се опита да се върне на вратата.

21′

ГООООЛ! Кифуети вкара елегантно покрай излезлия Перниш. Зехиров изчисти лошо топката в краката на нападателя. Перниш тръгна да излиза неразчетено.

20′

Иво Иванов изрита грубо Влади Узунов в атака при корнер и беше изгонен.

18′

Стефан Цонков направи нов груб, но няма да бъде изгонен.

18′

Венцислав Василев получи картон за настояването си Цонков да бъде изгонен.

17′

Стефан Цонков бутна Карачанаков.

15′

Публиката е вече недоволна от играта на Берое в първите минути.

14′

Гостите продължават да разиграват повече топката. Играчите на Берое дебнат за контраатака.

11′

Първа атака за домакините и корнер спечелен от Мапуку.

8′

Силен удар на Джорман от границата на полето. Топката профуча на около метър от гредата.

6′

Топката трудно се задъджа на земята. Теренът е мокър.

3′

Здрава битка отляво на атаката на гостите.

2′

Публиката на Берое посрещна с освирквания бившия наставник Александър Димитров.

1′

Започна този приковаващ вниманието мач. Време облачно.

91.Ерик Почански 77.Любомир Бончев Генчев

Отборът на Берое излиза за задължителна победа, която ще изведе домакините от Стара Загора отново на първо място в група „Б“ на втората осмица. След вчерашната победа на Пирин над Нефтохимик е почти сигурно, че Берое и Пирин ще избегнат баражите за изпадане от Първа лига.

Нова магия от Иван Цветков помогна на Пирин да обърне Нефтохимик (ВИДЕО)

Ветеранът игра цял мач и отново зарадва публиката

Ситуацията в групата е такава, че отборите ще могат да играят без напрежение и да обиграват своите състави. Мачът за горнооряховци е важен предвид факта, че третият ще се изправи срещу най-слабия отбор от групата на майсторите Монтана. Локомотив при победа ще бъде само на точка зад Нефтохимик и двата тима ще водят люта битка, затова кой ще бъде по-напред в крайното класиране.

Берое и Локомотив (ГО) правят оспорвани мачове помежду си. В редовния сезон на 12-ти септември Берое победи в Пловдив с 1:0. Тогава стадионът в Горна Оряховица още не отговаряше на високите критерии на Първа лига.

В последния мач за календарната 2016-а в Стара Загора двата отбора си спретнаха боево реми 1-1.