Верея изненада шампиона на България - Лудогорец и стигна до победата в мача между двата тима, игран на "Трейс Арена" в Стара Загора.

Двубоят от 18-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 2:1.

Домакините стигнаха първи до отбелязване на попадение, но в последствие позволиха изравняване на резултата.

Разградчани записаха в актива си и една греда, но така и не съумяха да стигнат до всички три точки в срещата, а в самия край на мача допуснаха второ попадение във вратата си и загубиха.

Точни за домакините бяха Исмаил Иса и Салим Керкар, а за гостите се разписа Козмин Моци.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Верея - Лудогорец 2:1, Керкар бележи за домакините!

"Орлите" са фаворит в двубоя

Първото полувреме предложи много емоции на феновете по трибуните, като и двата състава показаха максимума от възможностите си, разменяйки си по едно попадение.

Играта беше бърза, без особено забавяне на футболистите в средата на терена.

Преходът от фаза "защита" към нападението на Верея и Лудогорец се случваше почти мигновено, като съответно отбранителният вал и в двете единайсеторки се оказа много натоварен.

Първи напред в резултата излязоха домакините, за неприятна изненада на съперника си, съсредоточен напълно в предни позиции. Автор на откриващия гол в срещата стана Исмаил Иса, който се разписа след 12 минути игра.

Още толкова след това Козмин Моци прониза Колев с брилянтен изстрел от въздуха, от границата на наказателното поле за 1:1.

До края на полувремето и Верея, и Лудогорец имаха своите шансове за отбелязване на нов гол, но късметът не беше на страната на атакуващите състезатели на двата тима.

Удар на Клаудиу Кешеру от близка дистанция пък срещна рамката на вратата на домакините, но нова промяна в резултата така и не беше регистрирана.

През вторите 45 минути и двете единайсеторки по-скоро внимаваха да не получат попадение, отколкото да стигнат до отбелязването на ново.

Това драстично намали оборотите в мача, а съответно и броя на положенията пред двете врати.

Феновете определено наблюдаваха различен футбол от този, на който се насладиха в откриващата част от двубоя.

След около час игра дойде и най-спорното положение в срещата. Кешеру проби на скорост в наказателното поле, завъртя се и след съприкосновение със съперников бранител падна на земята.

Реферът показа, че няма нарушение на правилата, но нападателят съвсем не беше съгласен с решението му.

В 83-ата минута Керкар хвърли бомбата, разписвайки се за оказалото се и крайно 2:1, след разбъркване в полето на гостите.

Така Верея свали Ботев (Пловдив) от петата позиция в класирането, докато при успех на ЦСКА в текущия кръг, преднината на Лудогорец на върха в подреждането ще бъде само една точка.