Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 6877
90′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА с историческа първа победа над Лудогорец - 2:1

Край на прокобата! ЦСКА най-сетне победи Лудогорец, "червените" с велик обрат в Разград

Битката за титлата ще бъде безмилостно жестока

89′

Жълт картон за Клаудиу Кешеру.

89′

Жълт картон за Витаутас Черниаускас, който умишлено бави играта.

89′

Още един жълт картон за играч на ЦСКА - Александър Дюлгеров.

88′

Последна рокада и за гостите от ЦСКА

87′

Последна смяна в лагера на Лудогорец.

86′

Официално предупреждение за Сисиньо.

84′

Кирил Десподов ще доиграе остатъка от двубоя.

81′

МАРСЕЛИНЬО!!! Устремът на "орлите" най-сетне се материализира в голова опасност 9 минути преди края. Марселиньо бе оставен непокрит в наказателното поле на ЦСКА, ала ударът му с глава бе блестящо спасен от Черниаускас.

74′

Вандерсон пък се появява на мястото на Лукоки.

73′

Клаудиу Кешеру влиза в игра за Лудогорец - напуска голмайсторът Кампаняро.

71′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 1:2!! КЕВИН МЕРКАДО!! И докато домакините смятаха, че численото им превъзходство съвсем скоро ще ги дари с водачеството в мача, ЦСКА изненада всички в Разград, осъществявайки пълен обрат! Появилият се секунди по-рано на терена, Кевин Меркадо шутира авантюристично от средна дистанция. Ударът му по земя мина през куп от играчи, за да се спре в мрежата на Броун. Случилото се хвърли в делириум резервната скамейка на столичани, като да празнува с феновете дори беше администраторът на тима.

70′

Кевин Меркадо се появява на мястото на Густаво Кулма.

68′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КАРАНГА! Дербито в Разград предприе нов неочакван обрат в 68-ата минута, а Фернандо Каранга се превърна от герой в грешник за своя тим. Нападателят на ЦСКА се подаде на непрестанните лудогорски провокации и в крайна сметка бе изгонен от главния съдия Драганов. Бразилецът удари без топка Козмин Моци, заради което си изработи втори жълт картон и така без време остави своите с човек по-малко.

60′
Феновете на ЦСКА със зловещо послание към боса на Лудогорец - Кирил Домусчиев.

58′

Жълт картон за резервата Стойчо Атанасов, който беше декориран заради бурната си радост на "червената" скамейка.

57′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! 1:1!!! КАРАНГА!! Гостите от София подобаващо отговориха на отправеното предизвикателство и паритетът беше възстановен в 57-ата минута. ЦСКА изпълни корнер, след който топката стигна до Тиаго, а миг по-късно португалецът я центрира опасно в полето на Лудогорец. Там над всички се извиси Фернандо Каранга, който с глава съумя да пречупи съпротивата на сюрпризирания Хорхе Броун.

55′

Фернандо Каранга получи петия си жълт картон, което го вади от състава за следващия шампионатен мач срещу Ботев (Пд).

52′

Густаво Кампаняро получава жълт картон заради грубо нарушение срещу Антон Недялков.

Снимка 321956

49′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:0!! ГУСТАВО КАМПАНЯРО! Второто полувреме започна по мечтан начин за хората на Димитър Димитров. Публиката в Разград ликуваше, след като любимците им ги зарадваха с гол в 49-ата минута. Опитният Марселиньо увлече със себе си трима бранители на ЦСКА. Последва негов акуратен пас към Кампаняро. Бразилецът изпревари персоналния си пазач Малинов и от няколко метра не остави никакви шансове на Черниаускас.

47′

На трибуните в Разград е и националният селекционер Петър Хубчев. Припомняме, че той не извика нито един играч на Лудогорец за предстоящата контрола на България срещу Саудитска Арабия.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

39′

Тежък удар на Станислав Манолев извън наказателното поле, който обаче попадна в топлата прегръдка на Хорхе Броун.

35′

МИСИДЖАН! Лудогорец се събуди от "есенния" си сън и стигна до чиста възможност за гол в 35-ата минута. Отбраната на ЦСКА проспа бързо подаване към Лукоки. Конгоанецът съумя да елиминира и съпротивата на Черниаускас, пускайки за непокрития почти на дузпата Мисиджан. Вура обаче направи далеч по-трудното и от няколко метра не успя да намери опразнената врата.

31′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА КАРАНГА! За втори път от началото на мача, Лудогорец беше изненадан от контраатака на ЦСКА. Тиаго и Каранга повториха упражнението от по-рано, като този път бразилецът съумя да отбележи в мрежата на "орлите". Фернандо обаче нямаше време да се зарадва, тъй като видя вдигнатия флаг за засада на страничния съдия. При повторенията ясно си пролича, че стрелецът е бил зад последния в защитата на домакините.

Снимка 321964

28′

Ултрасите на ЦСКА правят всичко по силите си, за да разрушат сектора за гости на "Лудогорец Арена".

22′

Лудогорец владееше повече топката, но трудно достигаше до реално голово положение. Такова се опита да създаде непримиримият Натанаел в 22-ата минута. Фланговият бранител се справи с Каранга и Дюлгеров, ала последвалият му изстрел не намери очертанията на "червената" врата.

16′

Първи жълт картон в мача. Получава го Густаво Кулма, който направи поредица от нарушения в центъра на терена.

10′

КАРАНГА!! ЦСКА продължи да бъде отборът, който създава по-опасните ситуации в дербито. 10 минути след първия съдийски сигнал, Фернандо Каранга бе изведен хитро зад статичната отбрана на Лудогорец. Хорхе Броун обаче внимаваше и предвидливо се хвърли в краката на бразилския голаджия.

Снимка 321958

7′

ТИАГО!! Столичният гранд можеше да компенсира слабото си начало с гол в 7-ата минута. Анисе сбърка в средата на терена, което позволи на Станислав Манолев да организира бърза контраатака. Миг по-късно българският национал подаде за непокрития Тиаго. Звездата на ЦСКА се озова сам срещу Броун, но явно му липсваше достатъчно хладнокръвие, тъй като вместо да отбележи, прати коженото кълбо разочароващо в аут.

3′

Въпреки първоначалните очаквания, Лудогорец тръгна в атака още от първата минута. Защитата на ЦСКА не изглеждаше никак убедителна, което сякаш даде самочувствието на Мисиджан и Анисе да стрелят от сериозна дистанция. Черниаускас обаче не трябваше да се намесва при нито една от гореспоменатите ситуации. В атака пък "червените" не правеха нищо интересно. За такова може да борим само неволния удар в лицето на Игор Пластун от борещия се за първа топка Густаво Кулма.

2′

"Орлите" ще бъдат без своя старши-треньор Димитър Димитров, който беше изгонен заради невъздържаното си поведение при победата над Левски. В негово отсъствие, Марселиньо и компания ще слушат наставленията на Георги Чиликов и Петър Колев.

2′

11 победи в полза на "зелените" и 6 равенства, 25:6 голова разлика - това е балансът от срещите в елита. Вече 6 години ЦСКА чака успех над този опонент. "Армейците" сякаш се удрят в стена, когато дойде време за шампионатен мач с Лудогорец.

Балансът в Разград е още по-стряскащ - Лудогорец не е губил вкъщи от ЦСКА в първенството. Головата разлика е 15:2. Единственото положително за ЦСКА е, че 2-та гола на "Лудогорец арена" паднаха в последните 2 срещи, а в заключителния мач "армейците" дори стигнаха до равенство.

Снимка 321951

2′

Звездите на Лудогорец и ЦСКА ще бъдат подложени на допинг проверка след края на дербито помежду им от 15-ия кръг в Първа лига. Част от лидерите на двете единадесеторки ще трябва да дадат проба след изтичането на 90-те минути на "Лудогорец Арена".

1′

28. Клаудиу Кешеру 18. Александър Георгиев

Отборите на Лудогорец и ЦСКА се изправят един срещу друг в голямото дерби на Първа лига. С оглед класирането и играта на двата тима, сблъсъкът тази вечер може да има и сакрално значение за шампионската титла на България. Напрежението пък се покачва още повече, тъй като грандовете са добре познати с откровената си омраза един към друг. Всичко това гарантира голямо зрелище в Разград!

анкета

Как ще завърши дербито Лудогорец - ЦСКА?

Лудогорец ще победи ЦСКА по навик, даже ще разгроми "червените". 26.4%

Шампионът на България ще се поздрави с труден успех. 11.2%

Срещата ще завърши наравно. 10.5%

ЦСКА ще сложи край на черната си серия срещу Лудогорец с минимален успех в Разград. 34.9%

Този път няма да има милост - разгромна победа за ЦСКА! 9.4%

Дерби? Какво дерби е това? 7.6%

Домакините са готови за пореден успех срещу един от най-удобните си съперници в елита. "Орлите" ще бъдат без своя старши-треньор Димитър Димитров, който беше изгонен заради невъздържаното си поведение при победата над Левски. В негово отсъствие, Марселиньо и компания ще слушат наставленията на Георги Чиликов и Петър Колев. Триумф днес пък ще увеличи преднината на "зелените" на върха до цели 8 точки. А през последните 3-4 сезона те показват, че натрупат ли солиден аванс през есенния дял, не изпускат трофея.

Допинг ченгета ще проверяват звездите на Лудогорец и ЦСКА

Специален тест за лидерите на двата тима

Големият проблем в лагера на лудогорец е свързан с умората на част от основните футболисти. В четвъртък те изиграха здрав двубой срещу Брага за Лига Европа, което със сигурност ще им отнеме от така необходимата свежест за такъв вид дерби. Сигурни титуляри все пак ще бъдат Мисиджан и Джоди Лукоку, които нееднократно доказаха, че се намират в отлична форма. Козмин Моци и Пластун пък ще контролират събитията в в центъра на отбраната.

ЦСКА няма да чака, тръгва мощно в атака

"Червените" няма да се затварят

Дали поради този факт, или нещо друго, наставникът на "червените" - Стамен Белчев е убеден, че съставът му ще спре големия съперник. ЦСКА ще бъде без своя капитан Божидар Чорбаджийски, който все още не може да се възстанови от неприятната си травма в кръста. В негово отсъствие партньор на Николай Бодуров в отбрана ще бъде Александър Барт, който е добре запознат с качествата на всички в Лудогорец. Дилемата пред Белчев пък основно е свързана с избора на флангови футболист, където с поделени шансове за титулярните 11 са Кевин Меркадо и Густаво Кулма. Надеждите за добро представяне пък изцяло ще лежат на плещите на Тиаго Родригес и Фернандо Каранга.

Лудогорец мачка ЦСКА в Разград, "червените" без победа

Шампионите влизат със самочувствие в мача

Звездите на Лудогорец и ЦСКА ще бъдат подложени на допинг проверка след края на дербито помежду им от 15-ия кръг в Първа лига. Част от лидерите на двете единадесеторки ще трябва да дадат проба след изтичането на 90-те минути на "Лудогорец Арена". От Националния антидопингов център обикновено взимат проби след мачове от първенството с възлово значение, какъвто е днешният.

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Диян Вълков и Мартин Маргаритов. Събитията зад двете врати ще наблюдават асистентите Станислав Тодоров и Георги Кабаков. Делегат на БФС е Георги Георгиев, а работата на реферите зорко ще следи Йордан Гулев.