Лудогорец победи без особени затруднения отбора на Дунав в последния двубой от програмата на 24-ия кръг в шампионата.

"Орлите" отпаднаха с дузпи от Левски за Купата на България, а преди това направиха и грешна стъпка за първенство срещу Етър. Всичко това със сигурност мотивира шампионите за разгром над скромните "дракони", които водят битка за своето спасение.

Изненадващо Лудогорец допусна първия гол в мача, като след грешка на Стоянов, Долапчиев откри още в 5-ата минута. С голове на Чибота, Марселиньо и два на Кешеру обаче домакините обърнаха до 4:1 преди паузата в мача. След почивката и Жоржиньо вкара за крайното 5:1.

Снимка 470714

Лудогорец е единственият отбор в първенството без загуба, има и най-здравата защита с едва 10 допуснати попадения.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Дунав 5:1

Петима в защита за русенци

Грешка на Владислав Стоянов позволи на Григор Долапчиев да открие резултата още в 5-ата минута на двубоя, като по този начин стъписа феновете на домакините.

Същевременно обаче полученият гол подразни очевидно разградчани и те се втурнаха в предни позиции.

Снимка 470711

Ефектът от това не закъсня, като продължително разбъркване в полето на Дунав завърши с гол на Мавис Чибота след 13 минути игра.

След точно половин час пък обратът стана факт, като Клаудиу Кешеру получи отлична възможност и не пропусна шанса да се разпише, записвайки на сметката си своя 11-и гол в шампионата на страната.

Само 2 минути по-късно гостите получиха ново попадение във вратата си. Този път Марселиньо, от близка дистанция, бе точен за "орлите" и съвсем пречупи русенци.

Второто попадение на Кешеру за първата част от срещата дойде в 39-ата минута. Тогава Чибота смени фланга и центрира отдясно, Кешеру се намираше без сериозна опека в средата на пеналта и стреля неспасяемо за 4:1.

Преди почивката и включващият се често в атака Стефан Баджи можеше да запише името си сред голмайсторите, но изстрелът му срещна тялото на бранител.

Така или иначе обаче домакините демонстрираха завидно самочувствие показаха, че са в пъти по-класни от опонентите си и заслужено се оттеглиха в почивка с три гола преднина.

Вторите 45 минути стартираха с нов силен натиск на "зелените". Пропуски на Тауата и Чибота не позволиха предимството на "орлите" да бъде допълнително увеличено.

Акциите на лудогорци обаче не спираха и за минута, като русенци рядко напускаха половината си от игрището.

Пропуск на Тауата в средата на второто полувреме маркира нова солидна атака за домакините, които и в минутите след това не спряха да атакуват съперника си.

Снимка 470713

Постепенно Павел Върба започна да дава почивка на част от титулярите си, заменяйки ги с очакващи своята възможност играчи от резервната скамейка. Така интригата бе допълнително намалена, при положение, че вече така или иначе бе сериозно редуцирана.

Един от появилите се на терена нови играчи стигна до отбелязване на попадение. Десет минути преди края Жоржиньо бе изведен от Кешеру лице в лице с вратаря на Дунав и не сбърка, оформяйки крайното 5:1.

Снимка 470712

Нова промяна в резултата нямаше, като по този начин Лудогорец се поздрави със заслужена победа, събирайки сериозен аванс от 9 точки пред преследвачите си в класирането Левски, Локомотив (Пд) и ЦСКА. Шампионите са и с мач по-малко. Дунав е все така предпоследен в таблицата с подреждането.