Лудогорец победи с лекота Монтана в първия си официален мач за годината. Шампионите се наложиха с 4:0 на стадион "Васил Левски", където тимът на Атанас Джамбазки домакинстваше. Срещата бе отложена от 17-ия кръг.

Така разградчаните дръпнаха със 7 точки пред втория Левски. Възпитаниците на Георги Дерменджиев направиха и генерална репетиция преди двубоя от Лига Европа срещу Копенхаген. На стадиона в мразовитото време, присъстваха и съгледвачи на датския тим.

Снимка 278157

Шампионите изцяло доминираха в срещата. Първото опасно положение бе в мача се разигра в 16-ата минута. Тогава изстрел на Кафу преминава на сантиметри от дясната греда на вратата, пазена от Скекич. Минута преди края на полувремето, Лудогорец поведе. Минев центрира отляво към Марселиньо, който с лекота засече и направи резултата 1:0.

НА ЖИВО: Монтана - Лудогорец

Битката в Първа лига се подновява на Националния стадион

През втората част, Лудогорец доминираше тотално. В 62-ата минута, Вандерсон напредна отлично, защитата на Монтана не се справи добре, и без никакъв егоизъм бразилецът подаде на намиращия се успоредно на него Марселиньо, за който остана най-лесното - да вкара за 2:0.

В 78-ата минута, образцова атака на шампионите завърши с ново попадение. Кафу и Сисиньо разиграха, десният бек подаде успоредно на голлнията към Вандерсон, който отблизо вкара своя осми гол за Лудогорец от началото на сезона в елита ни.

Лудогорец - другото име на комфорта

Усещането е, че отборът вече има достатъчно сериозен опит, за да сменя предавките

В 83-ата минута, Марселиньо намери Вандерсон, който чукна към Кафу, той стреля мигновено, вкарвайки топката в далечния ъгъл на вратата за 4:0.

След този мач, Лудогорец е лидер с 50 точки. Монтана пък е на другия полюс - на дъното с едва 9 точки и изостава на 6 точки от предпоследния Нефтохимик.