Лудогорец и Левски не излъчиха победител в дербито между двата тима. Двубоят от 34-ия кръг на Първа лига завърши 1:1. Козмин Моци откри резултата в 50-ата минута от дузпа, а Живко Миланов изравни с 72-ата минута.

Двубоят бе белязан от много сблъсъци, които доведоха до три червени картона. Деян Иванов бе изгонен в 49-ата минута, а след това го последваха Драгош Григоре (69) и Абел Анисе (85).

С точката Лудогорец събра 73 точки и има 4 аванс пред ЦСКА. "Червените" по-късно гостуват на Берое. "Сините" са трети с 66 пункта.

Лудогорец - Левски, на живо

Лудогорец - Левски 1:1, "орлите" с 9 души на терена

"Орлите" с опит да си капарират осмата поредна шампионска титла

Първата част в Разград не предложи почти нищо интересно пред двете врати. В 5-ата минута Пламен Илиев сбърка, но Валери Божинов не се ориентира добре при след подаване на Давиде Мариани.

В 16-ата минута Лудогорец получи възможност да изпълни пряк свободен удар от добра позиция. Ударът на Адриан Попа обаче бе безкрайно неточено и дори можеше да прехвърли стадиона.

Снимка 424033

Малко след това Джоди Лукоки остана под топката след опасно центриране на Антон Недялков. В 21-ата минута левият бек опита да изненада Михайлов с удар от далечна дистанция, но и той стреля неточно.

Едва в края на полувремето дойде и първият точен удар към една от двете врати. Негов автор бе Попа, но вратаря на Левски не бе затруднен.

В продължението на първата част Божинов центрира отляво, Станислав Иванов изпревари Недялков, но от малък ъгъл стреля над вратата.

Снимка 424032

Втората част започна отлично за домакините. В 49-ата минута Михайлов спаси удар на Серкан Юсеин, а при добавката на Кешеру Деян Иванов игра с ръка. Съдията Николай Йорданов посочи бялата точка и пресилено изгони защитника на "сините". Козмин Моци застана зад топката и с помощта на дясната греда откри резултата.

Георги Тодоров реагира с две смени. В игра влязоха Станислав Костов и Седрик Унтонджи, които замениха Божинов и Илия Юруков. В 56-ата минута контраатака на "сините" завърши с неточен удар на Паулиньо.

В 62-ата минута Рейш изчисти топката, която стигна до Серкан, но халфът стреля неточно. Седем минути по-късно Драгош Григоре получи втори жълт картон за нарушение срещу Станислав Иванов и двата тима останаха с по 10 души на терена.

Снимка 424031

"Сините" изравниха в 72-ата минута. Капитанът Живко Миланов изпълни безупречно пряк свободен удар пред наказателното поле и с удар в десния ъгъл направи Илиев безпомощен.

Попадението даде импулс в играта на столичани. Четири минути след попадението възпитаниците на Георги Тодоров получиха нова възможност да стрелят от пряк свободен удар. Този път Мариани прати топката опасно покрай лявата греда.

Снимка 424030

Левски продължи да бъде отборът, който търсеше гол. В 82-ата минута Райнов отне топката и намери Паулиньо. Бразилецът проби, но вместо да потърси Станислав Иванов или Станислав Костов, стреля слабо и Тигъра улови.

Три минути след това Лудогорец остана с 9 души на терена. Абел Анисе фаулира Станислав Иванов и бе декориран за втори път в мача в жълто. В 86-ата минута самостоятелен рейд на Костов завърши с удар, който Илиев спаси.

В продължението на срещата Левски поиска дузпа за нарушение на Сисиньо срещу Костов. Николай Йорданов не уважи претенциите на "сините", въпреки че имаше имаше основание да посочи бялата точка.