Тимът на Локомотив (София) се изравни по точки с втория ЦСКА в класирането на "А" група след срещите на двата тима от 17-ия кръг. Двата отбора имат по 39 точки. "Железничарите" победиха като гости Марек с 2:1, записвайки 12-ата си победа от началото на сезона.

Саша Антунович изведе Локомотив напред в резултата в 16-ата минута, засичайки подаване на Цветан Генков.

Най-спорното положение в мача бе в 31-ата минута, когато бранителят на Локомотив Стефан Дончев игра с ръка в наказателното поле, но швейцарският рефер Жером Лапериер не отсъди дузпа, въпреки основателните претенции на футболистите на домакините.

Все пак Марек стигна до гол три минути по-късно, когато Редовски бе изпуснат в наказателното поле на Локомотив и засече центриране на Димитър Георгиев.

През втората част двата тима показаха равностойна игра, като нападателите и от двата тима пропуснаха възможности за гол.

Националът Цветан Генков оформи с 13-ото си попадение крайния резултат 2:1 за Локомотив. Пробив на Малин Орачев бе продължен от Караджинов, който стреля опасно към вратата на Баснарков. Стражът изби топката, но тя попадна у връхлитащия Генков, който вкара. С попадението си нападателят на Локомотив оглави еднолично класирането при голмайсторите.

В първия си домакински мач за пролетния полусезон Литекс победи без проблеми гостуващия Рилски спортист с 3:1.

Живко Желев от дузпа изведе ловчанлии напред в резултата в 26-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка в наказателнот поле на гостите на бранител на рилски спортист.

В 33-ата минута най-добрият за Литекс в този мач Ивелин Попов центрира от ъглов удар, като бранителят Сичеро с глава засече за 2:0. В 83-ата минута новото бразилско попълнение на Литекс Бето покачи на 3:0, след като завърши по най-добрия начин комбинация между Занев и Манолев.

Крайното 3:1 оформи от дузпа Гемеджиев в 88-ата минута. Вратарят на Литекс Тодоров събори в наказателното поле бранителят на Рилски спортист Димитър Стефанов, за което бе отсъден наказателният удар.