Евандро сменя Уот.

45′

Играта е подновена.

45+2′

Първото полувреме стартира при бясно темпо, наложено и от двата тима на терена. Единайсеторките се опитваха да постигнат ранен териториален превес, като не беше ясно коя от двете е по-успешна в това начинание.

Още в 5-ата минута Али Соу можеше да даде преднина на отбора си, но топката бе спряна миг преди да стигне до него, при центриране от десния фланг на гостите.

В 14-ата минута отново Соу бе изведен чудесно в полето на Луков и стреля, но изпълнението му беше неточно.

Още в ответната атака Локомотив стигна до откриващия гол в срещата. Парвиз Умарбаев се отчете с бърз пробив в полето на "червените", залъга двама бранители и подаде към Томашевич, който с мощен диагонален изстрел даде предимство на отбора си.

В 19-ата минута Петър Занев опита центриране, топката придоби странна траектория на движение и се насочи към вратата. Луков не реагира подобаващо и кълбото се отби в лявата греда на вратата му.

На два пъти Димитър Илиев като на шега преминаваше през половината отбор на съперника, след което опитваше центриране. В един от случаите се стигна до разбъркване в полето на Бусато и изстрел на Умарбаев. Стражът на "червените" обаче спаси.

Статични положения пред полето на софиянци не липсваха, но при тях пловдивчани не бяха достатъчно убедителни.

Малко преди почивката първо гостите, а след това и домакините можеха да отбележат. Първо Соу получи добро извеждащо подаване, но се забави, позволи на Луков да скъси ъгъла и стреля в тялото му.

След това Илиев стреля силно към вратата на столичани, Бусато изби, но при добавката Карагарен шутира в тялото му, вместо в другата, празна част от вратата.

Така или иначе преднината на пловдивчани се запази до почивката.

45+1′

Почивка.

44′

Шут на Илиев от границата на наказателното поле!

Бусато избива.

Топката се озовава в краката на Карагарен.

Добавката на последния е в тялото на стража и гол няма.

41′

Спасяване на Луков!

Соу бе изведен добре в пеналта на Локомотив.

В момента на изстрела му обаче вратарят излезе достатъчно, за да затвори ъгъла и ситуацията се разминава без да бъде отбелязано попадение.

40′

Поредно статично положение в близост до вратата на Бусато.

Този път центрирането на Илиев не е добро.

Топката е в притежание на играчите на ЦСКА.

И тяхната контраатака обаче не е достатъчно ефективна.

37′

Жълт картон за Томашевич.

36′

Пробив на Карагарен.

Опитва да стреля той, вместо да подава.

Не беше коректно решението му и притежанието на топката преминава в краката на футболистите в червени спортни екипи.

34′

Пробив по десния фланг на Ожболт.

Връща топката към Димитър Илиев.

Той шутира, но опитът му не е успешен.

32′

Загубена топка в средата на терена от футболистите на ЦСКА.

Ожболт взима кълбото, прави няколко крачки и стреля.

Пореден точен изстрел за домакините.

30′

Използват много често фланговете си домакините.

Пореден такъв случай. Следва центриране.

Томашевич пада в наказателното поле при тази атака за тима си.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

27′

Димитър Илиев, като на шега, премина през петима бранители на съперника.

Връща топката назад, но няма кой да я засече.

След това Умарбаев стреля от границата на наказателното поле.

Вратарят на "червените" избива в корнер.

25′

Изстрел на Соломон-Отабор към вратата.

Неуспешен негов опит.

Ударът беше по диагонал и премина далеч над целта.

23′

Добро центриране на Георги Илиев към Езе.

Топката е избита пред главата на връхлитащия състезател на домакините.

Поредна възможност за Локомотив.

19′

ГРЕДА за ЦСКА!

Петър Занев опита центриране, топката придоби странна траектория на движение и се насочи към вратата.

Луков не реагира подобаващо и кълбото се отбива в лявата греда на вратата му.

Малшанс за "армейците".

18′

Повторенията показват, че Томашевич по-скоро се е намирал в положение на засада в момента на подаването на Умарбаев...

Любопитна ситуация, която може да повлияе върху цялостния развой на мача.

17′

Гостите имат обструкции към съдийската колегия.

Според част от представителите на щаба на столичани, е имало засада при отбелязването на гола.

16′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Томашевич бележи!

Пробив на Умарбаев продължи с пас към Томашевич.

Последният не сгреши, като с мощен изстрел дава преднина на тима си.

14′

Пропуск на Али Соу!

Останал лице в лице с вратаря на съперника, нападателят не успя да намери очертанията на вратата.

Дали няма да съжаляват "червените" за пропилените шансове?

10′

В днешния двубой Георги Илиев изравнява рекорда на Марин Бакалов за най-много срещи в елита на страната.

Ако вземе участие в следващата среща на тима си, срещу Черно море, Илиев ще запише името си със златни букви в историята на българския футбол.

Георги Илиев: На 100% спирам с футбола!

"Моето време е до зимата. Много играчи на моята възраст пропускат момента"

9′

Добра ситуация пред вратата на ЦСКА.

Локомотив получава право да изпълни свободен удар от границата на наказателното поле.

Георги Илиев стреля.

Топката преминава над целта.

5′

Добро центриране по десния фланг от атаката на ЦСКА.

Топката е избита пред крака на Али Соу.

Малшанс за нападателя на "червените".

3′

Ален Ожболт е изведен в полето на съперника.

Не успява да стреля и опасността отминава.

2′

Срещата започва с няколко минути закъснение, заради хвърлени ленти от феновете на домакините.

1′

ЦСКА пристигна на стадион "Локомотив" в Пловдив с 30 минути закъснение. Причината - забавяне на полицейския кордон, който придружава отбора от хотела до стадиона, информира официалният сайт на "червените".

Според наредбата на БФС, всеки тим трябва да бъде на съоръжението 90 минути преди старта на мача, а "армейците" пристигнаха чак в 16:43 часа.

"Ръководството на ЦСКА е крайно възмутено от отношението на служителите на реда. В резултат беше нарушена програмата за загрявка на футболистите преди началото на двубоя срещу Локомотив (Пловдив)", добавят от сайта на ЦСКА.

Срещата от XIII кръг на Първа лига ще започне в 17:45 часа.

1′

44 Николай Николаев 24 Нуно Томаш

Локомотив (Пловдив) и ЦСКА излизат днес един срещу друг в дербито на 13-ия кръг от шампионата.

Срещата е на стадион "Локомотив", от 17:45 часа. Пловдивчани са трети в класирането с 26 точки, а "червените" 4-ти с 22.

Под въпрос за мача в състава на Локомотив е Ален Ожболт. Двамата играчи, дошли от английския Уулвърхемптън няма да бъдат на разположение на Акрапович до зимната пауза.

Локомотив (Пд) загуби делото за картотека на Греъм и Десланд

Те обаче няма да се прибират в Англия и ще продължат да тренират на "Лаута"

В лагера на ЦСКА контузен е Иван Турицов, който получи травма в мача на младежия национален отбор срещу Латвия. Извън сметките са още Томи Юрич, Митко Митков, Жанио Бикел и Енрике.

Гриша Ганчев имаше среща с феновете на тима, а в интервю за ТОПСПОРТ призна, че Николай Бодуров няма да бъде върнат в първия отбор.

Гриша Ганчев с ексклузивно интервю пред ТОПСПОРТ: За ЦСКА, новия стадион, емблемата, целите, Борислав Михайлов и... Бодуров

Вижте какво каза босът на "армейците"

Домакините са пред ЦСКА в класирането с 4 точки аванс и ще запазят по-предната си позиция независимо от изхода на днешната среща.

Двубоят ще е дебют за третия от началото на сезона треньор на ЦСКА Милош Крушчич, който замени на поста напусналия Люпко Петрович.

Той има поставена цел да спечели максимума от тези три мача навън, за да не се отдалечи тимът прекалено от лидерите в класирането Лудогорец и Левски.

Определено "Лаута" не е гостоприемен през този сезон, като Локомотив няма домакинска загуба до този момент.

Само "червеният" скалп липсва в колана на Акрапович

Треньорът на Локомотив (Пловдив) не е печелил точка срещу ЦСКА

Георги Илиев може да изравни рекорда по най-много мачове в елита - 454, който принадлежи на Марин Бакалов.

И в двата лагера демонстрираха сериозно самочувствие. Тони Уот прогнозира 2:0 за ЦСКА, а собственикът на пловдивчани Христо Крушарски "посъветва" гостите да не пътуват, за да си спестят разходи.

Христо Крушарски: ЦСКА по-добре да си остане в София, ще спестят някой лев от път

"Георги Илиев се подмлади при нас, не вярвам да се откаже зимата"