Локомотив (Пд) сгази Ботев (Вр) като гост с 4:1. "Железничарите" имаха пълно превъзходство и резултатът е минимален с оглед показаното на терена.

Домакините се върнаха за две минути в мача след щастлив гол на Домовчийски, но Илия Миланов много бързо си изкара втори жълт картон и интригата приключи.

Ботев (Вр) - Локомотив (Пд), пловдивчани в търсене на втора победа във Враца

Ботев (Вр) - Локомотив (Пд) 1:4, Карагерен с втори гол довърши врачани

Домакините са фаворити предвид европейския ангажимент на "железничарите"

Скрилото се слънце създаде предпоставки за хубав мач. Гостите от Пловдив овладяха играта от самото начало, но го правеха без да влагат много скорост.

Първият гол падна още в осмата минута, когато Бирсент Карагерен с кинжален удар вкара за Локомотив. Топката попадна в нападателя след корнер изпълнен от Георги Илиев.

Попадението даде голямо самочувствие на железничарите, които дори пресираха много високо. Те създаваха голови положения без да се влагата на 100%.

В 34-ата минута Георги Илиев напомни за високата си класа. Той стреля от около 30 метра и вратарят Костов се хвърли надясно, само за да види топката отблизо.

Снимка 436057

В последните минути на първото полувреме Ботев имаше едно добро положение след удар с глава на Домувчийски в аут.

След почивката "железничарите" продължиха да атакуват опасно и да търсят трето попадение. Малко щастливо в 58-ата минута Домовчийски върна един гол. Томашевич помете Будинов и топката попадна на волето на Валери, който направи единственото красиво нещо за Ботев в срещата - 1:2.

Снимка 436056

Две минути по-късно Илия Миланов блокира с фаул опит за удар на Георги Илиев и получи втори жълт картон.

До края пловдивчани вкараха още две попадения чрея Димитър Илиев и Бирсент Карагерен. И двете след хубави слизания от дясно. При второто имаше съмнения, че топката не е минала голлинията.

Локомотив (Пд) игра срещу Ботев (Вр) като гранд срещу аутсайдер. Изявите на "смърфовете" са на много добро ниво и надеждите да бъде елиминиран Спартак (Търнава) са огромни.