Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 1,234
90+3′

Смазващо превъзходство за Локомотив (Пд). Крушарски е много доволен.

89′

ГОООООЛ! Бирент Карагерен вкара отблизо до лявата греда на Костов. Вратарят мислеше, че спасил, но топката премина голлинята. Поне спред Стефан Апостолов.

84′

Прекрасен удар на Малембана. Топката профуча покрай дясната греда на Костов.

80′

Един Бахтич замения Димитър Илиев. Капитанът пак ще е Илиев - Георги.

79′

Георги Вълчев сменя Христо Златински.

78′

ГООООООЛ! Димитър Илиев технично засече прострелно подаване на Момчил Цветанов отдясно. Голмайсторът излезе между двамата централни защитници на домакините.

77′

Удар от фаул на Георги Илиев високо над вратата.

76′

Домаините, макар и с 10 човека ще се опитат да стигнат до една точка.

67′

Милош Петрович сменя агресивния Томашевич, който се размина с наказание.

64′

Лясков фаулира Аралица въпреки, че беше избутан преди това. Публиката е недоволна от картона.

62′

Костов спаси техничен удар на Георги Илиев от фаул.

61′

Аралица смени Ожболт.

60′

Илия Миланов направи закъснял шпагат и фаулира Георги Илиев пред наказателното поле. Домакините остават с 10 човека.

58′

ГОООООЛ! Валери Домовчийски намери топката от воле на границата на наказтелното поле. Топката влетя в левия ъгъл на вратата на Луков. Томашевич помете Будинов и му разби устата и топката малко случайно попадна в Домовчийски.

57′

Милан Вушурович заменя Петър Атанасов.

55′

Илия Миланов удари с ръка Димитър Илиев при борба за топката.

54′

Димитър Илиев беше спрян в наказателното поле. Апостолов не отсъди дузпа. Преди това Карагерен не можа да стреля от опасна позиция. Хубава контра за гостите.

53′

Мечев също беше декориран в жълто.

52′

Карагерен и Мечев почти се сбиха заради тъч. Акрапович влезе в ролята на миротворец.

47′

Хубава атака на гостите отдясно. Миланов се намеси добре.

46′

Андреас Васев замени Филип Ждерич.

45′

Интересно дали Сашо Ангелов ще успее да наложи игрови обрат след почивката?

45+2′

Голямо предимство на гостите, изразено в два гола.

45+1′

Хубав удар на Домчийски глава в аут. Луков изненадано изгледа топката.

45′

Обещаваща атака на Ботев беше спряна от крака на съцията. След това Будинов и Домвчийски не се разбраха.

43′

Серия от тъчове за гостите отляво, които биват изпълнявани много бавно.

40′

Първи удар на домакините във врата на Локомотив чрез Петър Атнасов. След 40 минути игра.

37′

Димитър Илиев остана сам срещу Костов, но се засуети и вратарят му отне топката.

34′

ГОООЛ! Фантастичен гол на Георги Илиев. Ветеранът пое топката на около 30 метра от вратата на домакините, направи крачка напред и стреля неспасяемо в ъгъла. Костов плонжира надясно, но не стигна до кълбото.

32′

Нескопосано спиране на Будинов в наказателното поле. Томашевич изчисти топката.

30′

Томашевич задържа Генов и получи картон. Изстрел на Ждерич, който едва уцели топката. Аут.

28′

Напрежение по трибуните, след като Апостолов, даде според публиката обратен фаул.

26′

Будинов беше ударен в главата от Езе и има нужда от медицинска помощ. Той все пак ще продължи.

24′

Врачани не успяват да противодействат на гостите. Има зрители на трибуните, които скучаят.

23′

Димитър Илиев стреля технично отляво в далечния ъгъл, но Керчев успя да изчисти с рамо в корнер.

20′

Трима играчи на Локомотив са в засада. Грешно отсъждане, защото Карагерен беше в своята половина. Преди това Малембана авторитетно изчисти с глава.

14′

Невероятен пропуска на Ален Ожболт, който не можа да уцели топката след подаване отдясно. Ожболт беше сам пред Костов.

13′

Гостите играят с повече самочувствие и атаките им са по-опасни.

9′

ГООООЛ! Георги Илиев центрира от отляво от корнер. Защитата не успя д изчисти и Бирсент Карагерен с диагонален удар по земя откри резултата.

5′

Медицинският екип оказва помощ на Петър Витанов. Акрапович изпрати резерви да загряват.

4′

Играчите на гостите не бързат да подновяват играта, когато им се налага.

1′

Приятно време за игра. Слънцето се е скрило. Христо Крушарски зорко гледа своите момчета.

20.Милан Вушурович 15.Архан Исуф

Ботев (Враца) е фаворит, предвид обстоятелствата. в мача от третия кръг от новото футболно първенство срещу Локомотив (Пловдив). "Железничарите" изиграха превъзходен мач в четвъртък срещу словашкия Спартак (Търнава) и имат всички шансове да се класират за третия квалификационен кръг в Лига Европа.

Силен Локомотив (Пловдив) победи Спартак (Търнава) с 2:0

Димитър Илиев вкара хладнокръвно от дузпи

И двата тима имат по 3 точки с по една победа и една загуба. През миналия сезон във Враца беше регистрирано равенство 0:0, а в Пловдив домакините се наложиха убедително с 4:0.

Акрапович, противно на очкавания ще използва почти всички, които използва в четвъртък. Очаква се да играе  и Давид Малембана, който дебютира в последните минути срещу Спартак. Наставникът на "железничарите" показа през миналия сезон, че успява да концентрира отбора за ключовите двубои.

Валери Домовчийски ще води атаката на врачани, подкрепян от Мирослав Будинов. Контузен е Георги Вълчев.

Ботев има леко предимство в двубоите от "групата на майсторите". Врачани са с 21 победи, пловдивчани имат 19 успеха, а 10 пъти двата не са излъчвали победител. "Железничарите" ще преследват втора победа във Враца.