Локомотив (Пд) победи Славия с 3:1 и взе комфортен аванс преди реванша на 13 май в София. Пловдивчани допуснаха ранен гол, но бързо изравниха. След почивката доминираха изцяло и с два прекрасни гола на Аралица и Марчев постигнаха победа с  разлика.

Славия все пак вкара един гол на чужд терен, с което съхрани шансовете си за баража за Лига Европа. През второто полувреме "белите" повече мислеха за финала за Купата.

НА ЖИВО: Локомотив (Пд) -Славия

Локоморив (Пд) - Славия: 3-1

Започва най-интерсната фаза в Първа професионална лига

Само след 70 секунди игра Георги Йомов откри резултата за гостите. Мохамед Муса не можа да спре Иван Минчев и Момчил Цветанов центрира рутинно отляво. Везалов и Милина не се разбраха. Защитникът изпревари вратаря и изчисти в Йомов, който беше безпощаден.

Домакините се опитаха да бъдат по-активни и в 17-та минута изравниха. Умарбаев центрира диагонално в центъра. Шоколаров изби топката в главата на Димо Бакалов, който се озова сам и преодоля Стериакис.

Постепенно битката се пренесе в центъра на терена и повече голови положения до почивката нямаше. Иван Минчев беше много активен за гостите, но ударите му не можеха да намерят очертанията на вратата.

След почивката имаше само един отбор на терена, този на Локомотив. Гостите от София очевидно мислеха за финала за Купата. Домакините трайно се настаниха в половината на съперника си и търсеха победа с разлика.

Анте Аралица вкара стахотен гол за 2:1. Той стреля от ъгъла на наказателното поле, завъртя топката и тя влетя в далечния ъгъл.

Малко по-късно Веселин Марчев отбеляза след отличен удар с глава. Отново траекторията беше параболична и Стериакис нямаше как да спаси.

В последните минути двата отбора бяха доволни от резултата и темпото спадна драстично.

Локомотив (Пд) постигна четвърта победа през пролетта. Бруно Акрапович вече подреди отбора и гледа смело напред.

Какво може Славия ще разберем в сряда във финала за Купата срещу Левски.