Велковски падна на терена без да има досег с друг играч. Лекарският екип му оказва помощ.

Цветелин Чунчуков опита да стреля отдясно под малък ъгъл, но не уцели топката и тя излезе в аут.

Аралица излиза. На негово място влиза Филип Михалевич.

77′

Пропуск! Аралица изведе Бакалов отляво. Ударът на нападателя профуча до гредата.

76′

Милина хвана стабилно центриранта от Иван Минчев топка при изпълнение на корнер.

72′

Симеон Райков влиза. Веселин Марчев излиза под аплодисментите на публиката. Димо Бакалов получи капитанската лента.

70′

Ивайло Димитров сменя голмайстора Георги Йомов. Загорчич хвърля всичко.

67′

ГОООЛ! Корнер за домакините след недоразумение в защитата на Славия. Веселин Марчев уцели с глава далечния ъгъл на вратата. Велковски сложи топката на главата на Марчев. Милев изпусна голмайстора.

63′

Банович спря Момчил Цветанов.

62′

Стефан Велков удари с ръка в лицето Анте Аралица. Само жълт картон.

60′

Умарбаев напуска накуцвайки. Янко Ангелов влиза на неговото място.

56′

ГОООЛ! Страхотно попадение на Анте Аралица. Той стреля от ъгъла на наказателното поле отляво. Нападателят завъртя топката в далечния ъгъл. Стериакис се разтегна, но беше безпомощен.

53′

Наско Милев сменя Владислав Узунов.

51′

Узунов стреля от дистанция. Топката прелетя до дясната греда на Милина.

50′

ПРОПУСК! Димо Бакалов стреля с глава в аут. Топката мина близо до гредата, като Стериакис беше безпомощен.

48′

Владислав Узунов спъна грубо Буна малко след центъра. Той не е застрашен да пропусне финала с Левски.

47′

Иван Минчев се очаква да премине в Берое. Той е най-креативният играч на "белите".

45′

Център за домакините. Без промени в съставите.

45+1′

Два ранни гола, след което темпото беше успокоено. Динамично и интригуващо първо полувреме.

45′

Една минута добавено време. Двуостри атаки завършващи с технически грешки.

43′

Защитниците на Славия си подават отзад.
Двата отбора чакат почивката.

41′

Булят фаулира Иван Минчев. Медицинските лица на Славия влязоха на терена.

40′

Милина пресече с ръце подаване пред връхлитащия Момчил Цветанов. Муса Мохамед отново не се ориентира правилно.

38′

Серия от неточни пасове и от двата отбора. Концентрацията не е на високо ниво.

36′

Иван Минчев е много активен. Той стреля от около 30 метра в аут.

34′

Аралица получи топката в наказателното поле до аут линията, но загуби баланс и не можа да подаде на свой съотборник.

32′

Иван Минчев беше изблъскан в гръб при опит да стреля. Ивайло Стоянов остана безмълвен.

30′

Цветанов за малко да се възползва от нова грешка на Муса. Милина затвори ъгъла до гредата и предотврати гол.

26′

Темпото спадна. Преобладава тактическата битка.

21′

Аралица каза нещо на съдията и получи картон. Публиката обижда рефера.

20′

Буна изблъска ръце Йомов и игра с ръка малко след центъра.

19′

Марчев влезе остро отдясно, но Андреа Христов успя да пресече подаването по земя.

18′

Велковски получи картон.

17′

ГОООЛ! Димо Бакалов успя да овладее топката, след като се удари в главата му и разстреля отблизо Стергиакис. Шоколаров не се ориетира при висока топка. Той я отклони към главата на Бакалов.

14′

Милина трябваше да излезе извън наказателното поле за да пресече извеждаща топка. Защитата на Локомотив се обърка.

10′

Стергиакис изпусна топката в краката на Банович при корнер, но защитник успя да изчисти в тъч.

9′

Отборът на Славия е по-активен в първите минути и заслужено води в резултата.
Бруно Акрапович е умислен.

6′

Мохамед Муса беше колеблив с топката пред вратарското си поле, но все пка успя да изчисти в тъч.

2′

ГОООЛ! Георги Йомов отдясно отблизо се възползва от лошо излизане на Милина при центриране и беше безпощаден. Иван Минчев направи хубав рейд през центъра и подаде на Момчил Цветанов отляво, който центрира. Защитата на Локомотив изпадна в паника и топката достигна до непокрития Йомов, след като Милина не можа да я овладее.

1′

Слънчево време. Прекрасен за игра терен.

12.Филип Михалевич 71.Тони Иванов

Локомотив (Пд) и Славия откриват най-интересната фаза в Първа професионална лига. Мачът е от плейофите за Лига Европа, но може да се окаже без значение за "белите", ако те в сряда успеят да спечелят Купата на България.

Пловдивчани нямат победа срещу днешния си съперник повече от две години, но ще се опитат да си осигурят добра преднина преди реванша в София. За последен път те играха в Европа през 2012 година, когато изиграха у дома вълнуващ мач с холандския Витес, завършил 4:4.

Славия срещна през 2016 полския Заглебме. тогава "белите" победиха в София с 1:0, но после отпаднаха след драматично 0:3 като гост. Те със сигурност ще имат едно наум и ще пазят сили за най-важния мач за тях за сезона идната сряда.

Очаква ни интересен мач, в който е крайно време симпатичният тим на Бруно Акрапович да покаже какво може.