Любо Пенев постигна първи успех начело на Литекс. В първи мач от 8-ия кръг на "А" група шампионите разбиха без проблеми Видима-Раковски с 3:0 в Севлиево.

Домакините не създадоха почти никакви проблеми на ловчанлии, а резултатът можеше да бъде дори още по-изразителен.

Литекс поведе в 25-ата минута след изпълнение на корнер. Нифлор засече с глава центрирането на Янев и не остави шансове на вратаря Пантев - 0:1.

само 10 минути по-късно "оранжевите" вече водеха с 0:2. След грешка в защитата на домакините Том открадна топката и намери непокрития Нифлор в пеналта. Останал само на 3 метра от вратата, французинът просто нямаше как да не вкара - 0:2.

След този гол мачът на практика се доиграваше. През втората част Литекс свали оборотите, а играчите на Видима бяха толкова беззъби в нападение, че опасности пред Виничиус на практика липсваха.

Литекс направи резултата класически четвърт час преди края. Дока центрира и влезлият като резерва Светльо Тодоров с глава оформи крайното 0:3. Секунди преди този гол пък Тодоров направи невероятен пропуск, след като нацели гредата, останал сам пред опразнената врата.

С успеха Литекс събра 16 точки и е на второ място в класирането, преди останалите срещи от кръга. Видима пък си остава в зоната на изпадащите.