Отборът на Левски постигна трета поредна победа в Първа лига. "Сините" продължават гонитбата си с Лудогорец и ЦСКА, след като в неделния следобед спечелиха столичното си съревнование срещу Славия с 3:0.

Вековниците изиграха най-силния си мач до момента под ръководството на Георги Дерменджиев и заслужено се поздравиха с изразителния триумф. По един гол за победителите вкараха Костов, Кабрал и Мариани. Големият карък пък се казваше Паулиньо, който освен че пропусна дузпа, удари и греда през първата част.

Славия - Левски 0:3 (Развой на срещата по минути)

Ще постигнат ли трети пореден успех футболистите на Георги Дерменджиев?

Трите точки върнаха Левски на второто място в шампионата. Тимът има пет по-малко от Лудогорец, с когото излизат в директна битка на "Герена" след точно седмица. Славия пък не достигна до достатъчно интересни положения пред Николай Михайлов, като "белите" може да имат претенции към главния съдия Тодоров, който сякаш не отсъди дузпа в тяхна полза в 12-ата минута. В самия край пък техният бранител Станисавлевич беше изгонен заради втори жълт картон.

Снимка 410152

Столичното дерби можеше да започне по мечтан начин за символичните домакини от Славия. Всичко стартира от страхотен финт на Ради Кирилов по фланга, който матира пробвалия се да го пресече Мартин Райнов. Последва пробив на крилото, който след двойно подаване с Дарко Тасевски, пусна успоредно на голлинията за Чунчуков. В този миг обаче левскарите бяха спасени от отличния шпагат на Нуно Рейш, който успя да избие в тъч.

Макар и само един пропилян шанс, пропускът на Славия, минута по-рано, все пак имаше и сериозен отпечатък върху мача, тъй като Левски успя да поведе още с първата си сериозна атака. Отбраната на "белите" не успя да се справи с центриране към Слави Костов. Защитникът Гамаков изчисти право в краката на Жерсон Кабрал, който с нещо средно между удар и подаване, отново върна за своя непокрит колега. На празна врата пък футболиста с №29 нямаше никакви проблеми да реализира поредното си попадение в шампионата.

Снимка 410137

От резервната скамейка на Славия скочиха като ужилени от едно грешно съдийско отсъждане в 7-ата минута. Най-деен в жалбите естествено беше резервата днес Георги Петков, който видимо не можеше да повярва как така е отсъдена засада в ущърб на "белите", след като подаването бе дошло от странично хвърляне.

Сериозен проблем можеше да сполети Левски в 12-ата минута. Тогава обаче реферът Станислав Тодоров реши да не отсъжда дузпа в полза на Славия, въпреки че Нуно Рейш събори в наказателното поле Цветелин Чунчуков, а на повторенията ясно се видя, че португалецът рита опорния крак на централния нападател на "белите". Действията на арбитъра пък отново предизвикаха бурни възражения в лагера на славистите.

Снимка 410141

Вторият гол в мрежата на Славия отново беше близо до реализиране, този път в 18-ата минута. Паулиньо рязко смени посоката срещу Тейнур Марем и навлезе от фланга в полето на най-стария столичен клуб. Бразилецът заложи на изненадата и вместо в далечния, шутира в близкия на Стергиакис ъгъл. Топката обаче се отби в страничната греда и излезе в аут.

Лудогорец победи Ботев (Враца) с 2:0

Лудогорец най-накрая победи, румънски голове за 2:0 срещу Ботев (Враца)

Разградчани с първи 3 точки след паузата

Селекцията на Златомир Загорчич доказа, че няма да се примири с моментното статукво. В 29-ата минута възможност за изравняване се откри пред Славчо Шоколаров, който шутира от средна дистанция. Топката тупна коварно пред Ники Михайлов, но капитанът на Левски изби в корнер. При него шанс за нещо по-значимо се откри пред Милен Гамаков, ама насочването му с глава беше доста неточно.

Снимка 410145

Малко преди почивката, Левски си подсигури нужното спокойствие с втори гол. Миг на индивидуален порив обзе холандското крило Жерсон Кабрал в 40-ата минута. Бившият играч на Фейенорд изигра ситуацията като типичен флангови футболист, след като навлезе в полето на Славия, излъга елегантно Димитър Велковски и после матира Стергиакис с плътен шут в близкия ъгъл.

Подобно на първата част, второто полувреме отново започна с "бял" устрем. Такъв съумя да придаде Радослав Кирилов, който отново пробва остро подаване за Цветелин Чунчуков. Топката обаче се оказа прекалено силна за младия централен нападател. Славия пропиля отличен шанс да се върне в мача с настъпването на 53-ата минута. "Белите" изпълниха корнер, при който Михайлов увисна, а топката стигна до непокрития Гамаков. Въпреки, че беше сам срещу зейналата празна врата, бившият бранител на Ботев (Пд) стреля в аут.

Снимка 410144

Класиката на националния стадион се създаде в 54-ата минута. Това бе сторено със стил, след като Давиде Мариани впечатли с много красиво изпълнение. Швейцарецът шутира извън границите на наказателното поле, като прати коженото кълбо изключително акуратно в далечния ъгъл на сюрпризирания Стергиакис.

"Синият" ураган съвсем можеше да отнесе славистите в 56-ата минута. Станислав Костов беше в много изгодна ситуация да покачи до 0:4, но в решителния миг предпочете да стреля, вместо да пусне на абсолютно непокрития Кабрал. Всичко това доведе и до страхотно спасяване на Стергиакис.

Снимка 410148

Интересните мигове в дербито продължаваха. Такъв дойде в 60-ата минута, когато непремерен шпагат на Гамаков посече Милош Цветкович в полето на "белите" и реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа. Давиде Мариани преотстъпи изпълнението на своя добър приятел Паулиньо, но бразилецът разочарова себе си и феновете, след като не успя да преодолее Антонис Стергиакис.

Снимка 410153

До края срещата просто се доиграваше. А това позволи на двамата треньори да пуснат в игра част от своите по-млади таланти. В самия край заради втори жълт картон пък беше изгонен централният защитник на славистите Станисавлевич.

ЦСКА разгроми Септември с 5:1

Ураган на "Армията"! ЦСКА разпиля Септември, Али Соу избухна с хеттрик!

"Червените" се върнаха на победния път

В следващия кръг на Левски предстои голямо дерби с Лудогорец на "Герена". Мачът е на 10 март от 17:30 часа. Славия пък има "гостуване" на националния стадион срещу Септември.