ЦСКА се върна на победния път след загубата от Левски в голямото дерби на българския футбол, побеждавайки по категоричен начин Септември с 5:1.

Футболистите на Любослав Пенев убиха интригата в срещата още преди да е изтекъл половин час игра, през който "червените" вкараха цели 4 попадения във вратата на Янко Георгиев. Овациите днес иначе обра нападателят Али Соу, който реализира хеттрик.

С успеха ЦСКА събра 51 точки, с две по-малко от лидера Лудогорец и 3 повече от Левски, като и двата отбора са с мач по-малко.

ЦСКА - Септември 5:1, хеттрик на Али Соу!

Срещата е днес от 17:30 часа

Още преди да е изтекла една минути Петър Костадинов отсъди доста пресилена дузпа! Дюлгеров и Малинов влязоха в единоборство, последният пада, а съдията посочи бялата точка. Али Соу не сгреши и откри резултата - 1:0!

Последваха няколко добри атаки на Септември, а удар на Здравко Димитров от дистанция прелетя близо до целта.

Малко след това ЦСКА покачи резултата! Пробив на Енрике Рафаел в 18-ата минута и лошо позициониране на Башлиев, позволи на бразилеца да подаде към Жоржиньо, който на празна врата вкара за 2:0!

Снимка 410021

Минути по-късно Али Соу окончателно уби интригата в мача!

При добро нападение, проведено през левия фланг, Енрике остана на добра позиция срещу Георгиев, който изби топката, но при добавката Соу с много красиво изпълнение от въздуха отбеляза за 3:0!

В 28-ата минута и Енрике Рафаел записа името си сред голмайсторите след удар от дистанция в долния ляв ъгъл на Янко Георгиев, а при 4:0 дойде почивката.

През втората част домакините продължиха да играят с настроение, а в 48-ата минута Кристиян Малинов можеше да се разпише за 5:0, но диагоналният му удар бе спасен от Янко Георгиев.

Последваха пропуски на Али Соу и Тиаго Родригес, но по всичко личеше, че Септември трудно ще издържи до края на мача без да допусне още някое попадение.

Снимка 410024

Така и стана! В 74-ата минута Стойчо Атанасов изведе зад защитата Али Соу, който с техничено изпълнение по диагонала вкара за 5:0, оформяйки своя хеттрик.

Минута преди края на редовното време дошлият под наем от Левски - Илия Димитров, все пак вкара почетно попадение, възползвайки се с глава при центриране от корнер!

За ЦСКА официален дебют направи новото португалско попълнение Нуно Томаш, който бе привлечен преди дни със статут на преотстъпен от Беленензеш. Юношите Андрей Йорданов и Борислав Будинов също се появиха като резерви през второто полувреме, записвайки първи минути с мъжете на ЦСКА.