Лудогорец възстанови преднината си от 5 точки на върха пред ЦСКА и на 8 от Левски, който по-късно излиза срещу Славия, след като разградчани спечелиха с 2:0 срещу Ботев (Враца).

Успехът е първи за шампионите от подновяването на борбата в Първа лига. В предишните 3 срещи те допуснаха две равенства и една загуба.

И днес обаче футболистите на Антони Здравков не бяха много убедителни, макар че решиха мача в своя полза още през първото полувреме с голове на Козмин Моци и Клаудиу Кешеру.

Лудогорец - Ботев (Враца) 2:0, Кешеру удвои резултата!

"Орлите" нямат право на грешка

В началните минути Кешеру не се възползва от отлично центриране на Попа към близката греда, където голмайсторът на Лудогорец се размина с топката.

Малко след това врачани пропуснаха да поведат в резултата! Центриране на Едгар Тур отдясно свари неподготвен Пламен Илиев, който се размина с топката, но Антон Огнянов с глава не успя да я насочи в мрежата от чудесна позиция.

Даниел Генов стори същото минути по-късно с удар от наказателното поле, който мина над вратата.

В 33-ата минута Лудогорец поведе!

След майсторско центриране на Марселиньо отдясно на наказателното поле, топката попадна в Моци, който с глава вкара за 1:0!

Снимка 410121

До голяма степен разградчани убиха интригата в мача 5 минути по-късно!

Ново подаване на Марселиньо, този път към Кешеру, позволи на нападателя да изстреля неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратаря Костов за 2:0 с удар извън наказателното поле - резултат, при който дойде почивката.

Втората част продължи по сходен начин, а врачани въпреки изоставането от резултата продължиха да опитват да се върнат в мача.

В игра се появиха нападателите Мирослав Будинов и Петър Атанасов, а първият пропусна страхотен шанс в 80-ата минута, когато остана сам срещу Пламен Илиев, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

Малко след това Антон Недялков с бомбен удар извън наказателното поле можеше да покачи на 3:0, но топката щеше да супи горната греда.

В добавеното време на мача резервата Якуб Шверчок също можеше да направи победата на разградчани по-изразителна, но полякът стреля в трибуните, останал сам срещу Красимир Костов.

В крайна сметка: Лудогорец - Ботев 2:0...