Левски победи Локомотив (Пд) с 2:1 в последния двубой от междинния 36-и кръг в „А" група. За домакините се разписаха Генков и Божинов преди почивката, а почетното попадение за „смърфовете" бе дело на „редовния заподозрян" Мартин Камбуров. Двата отбора направиха много открит двубой на „Герена", в който можеха да си реализират поне още толкова попадения. С успеха днес „сините" прекъснаха серията от 4 последователни загуби. Победата обаче по никакъв начин не повлия на Левски и Локомотив от гледна точка на позицията им в класирането - столичани остават пети, „железничарите" - седми.

Левски започна по-добре срещата и можеше да открие резултата още в 4-ата минута. При една многоходова атака Цветан Генков бе изведен по лявото крило, той центрира в полето към Божинов, който от 2-3 метра не успя да преодолее Акалски и вратарят изби.

Отговорът на пловдивчани не закъсня. В 9-ата минута Камбуров изведе на скорост Делев сам срещу вратаря на Левски, но нисичкият нападател стреля право в тялото на Блажевич.

В 11-ата минута домакините откриха резултата. Владимир Гаджев изведе Цветан Генков с пас от дълбочина, нападателят се озова очи в очи с Акалски и технично прокара топката покрай него - 1:0. Няколко секунди по-късно „сините" повториха упражнението - Гаджев отново пусна отличен пас, този път към Божинов, който с хладнокръвен удар вкара за 2:0 след едва 13 изминали игрови минути.

В 32-ата минута Божинов можеше да реализира втория си гол в мача и да оформи класически резултат, но за сметка на това се отличи с грандиозен пропуск. Пламен Крумов центрира отлично от дясно, отбраната и вратарят на Локо се разминаха с топката и тя достигна до Божинов, който от 2 метра на празна врата стреля в аут. До края на първата част нови попадения не паднаха и двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 2:0.

На почивката двамата треньори направиха общо 3 рокади. В игра за Левски се появиха Борислав Цонев и Чмовш, които заеха местата на Мисяк и Мюлдер. Младият Янъков пък влезе вместо разочаровалия Мендеш в състава на Локомотив.

В 59-ата минута Цветан Генков направи грандиозен пропуск. Нападателят бе изведен сам срещу Акалски, преодоля го и останал на празна врата....загуби баланс и не успя да отправи удар! Буквално в ответната атака Локомотив вкара! При идентична ситуация Камбуров бе изведен сам срещу Блажевич, финтира го, но за разлика от Генков вкара на опразнената врата. В 78-ата минута Тижани Белаид засече отлично центриране на Йордан Тодоров, но ударът му с глава излезе в аут.

В 83-ата минута сериозен пропуск направи и Мартин Камбуров, който получи топката на границата на малкото поле, но с глава стреля неточно. В крайна сметка нови голове в мача не паднаха и Левски се поздрави с успеха.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ ПД 2:1 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)