КРАЙ НА МАЧА! ЕТЪР И АРДА ЗАВЪРШИХА 1:1!

89′

Кацаров отстъпи мястото си на Добрев.

88′

ГОООООЛ ЗА АРДА! След центриране в наказателното поле на Матиас Леони, Христо Иванов увисна и топката попадна в краката на Ковачев, който отблизо изравни резултата.

87′

Прекрасен пас на Антон Огнянов към Дино Мартинович, който се измъкна между двама защитници на Арда, но за съжаление на домакините той не успя да насочи топката във вратата.

85′

Хубав удар на Светослав Ковачев с левия крак, но не успя да затрудни Христо Иванов.

80′

Последна смяна за Арда. Иван Коконов напуска и Александър Георгиев влиза.

77′

Милчо Ангелов напуска, за да влезе Дино Мартинович.

75′

37 нарушения до момента в мача!

73′

ЗЛАТЕН ШАНС ЗА АРДА! Радослав Василев успя да се озове очи в очи с Христо Иванов, но от няколко метра той не успя да го преодолее, тъй като вратаря на "болярите" се разтегна максимално и попречи на Василев да изравни.

72′

Жълт картон за Антон Огнянов.

69′

Голмайсторът на Етър Тонислав Йорданов отстъпва мястото си на ветерана Иван Стоянов.

68′

Светослав Ковачев заменя Румен Руменов.

66′

Здравко Илиев пробва изстрел от диагонала на наказателното поле, но той бе блокиран.

59′

Емил Мартинов заменя Дарен Сидоел.

54′

ГООООЛ ЗА ЕТЪР!!! След центриране от корнер на Антон Огнянов, топката се размина с няколко футболисти, за да достигне до Тонислав Йорданов, който с хубав и плътен удар открива резултата в мача.

47′

НЕВЕРОЯТНО СПАСЯВАНЕ НА ХРИСТО ИВАНОВ! Спас Делев центрира с левия крак в наказателното поле, а Радослав Василев нанесе добър изстрел с глава, но капитанът на домакините показа защо носи лентата на ръката си и спаси тима си от попадение.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

Първи точен удар на Арда за първото полувреме. Без трудности за Иванов.

43′

Поредното заучено изпълнение на пряк свободен удар от Арда успя да обърка защитата на "болярите", като Христо Иванов изпусна топката. Въпреки това обаче, "виолетовите" изчистиха.

39′

ПРОПУСК! Тонислав Йорданов имаше късмет, тъй като Стойчо Атанасов не успя да изчисти по най-добрия начин топката и след това се подхлъзна. Това даде възможност на играещия под наем от ЦСКА да отправи изстрел от въздуха, но той излезе в аут.

38′

Официално предупреждение за Радослав Василев.

35′

Нарушенията доста зачестиха в последните няколко минути, което разкъса играта.

32′

ДОБРА ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЕТЪР! Христо Иванов даде дълъг пас към Тонислав Йорданов, който от своя страна пое топката и я даде на Никола Колев. Вторият напредна до наказателното поле и бе централно срещу вратата, пробва удар, но той бе право в обсега на Караджов.

30′

Слаба игра с глава на Милчо Ангелов не затрудни по никакъв начин Иван Караджов.

25′

Отборът на Арда бе подготвил заучено положение при изпълнението на фаул, и след центрирането Радослав Василев отклони топката към Зоран Гаич, но вторият е бил в положение на засада, въпреки че вкара топката в мрежата.

18′

Здравко Илиев бе изведен по чудесен начин от Дюлгеров, Илиев центрира към Милчо Ангелов, за когото обаче бе твърде трудна топката, за да я завърши, а и до него плътно стоеше Матеус, което допълнително попречи ударът да бъде качествен. Иван Караджов спаси без проблеми.

10′

Първите 10 минутки минаха предимно в опознавателно темпо и без сериозни положения пред двете врати.

8′

Добър шанс за Арда, след като Радослав Василев открадна топката от защитата на "болярите" и върна към Спас Делев, но ударът му мина над вратата.

7′

Етър изпълни бърз фаул и топката стигна до Милчо Ангелов, но ударът му бе прекалено разочароващ.

4′

Спас Делев центрира от фаул в наказателното поле на Етър, но Здравко Илиев чисти в корнер.

1′

Начало на срещата.

1. Христо Иванов (к) 1. Иван Караджов (к)
16. Стелиян Добрев 98. Светослав Ковачев

Етър ще иска да продължи добрата си серия в шампионата, след като днес посреща Арда в двубой от 24-ия кръг на родния шампионат.

"Болярите" са на 10-о място с 23 точки, а Арда е на 9-ата позиция с 28 пункта, но вече без амбиции за влизане в Топ 6. Отборът от Кърджали е и с мач по-малко заради отложения мач с шампиона Лудогорец.

Тонислав Йорданов пред дебют като титуляр за Етър

Петко Петков може да го пусне от първата минута срещу Арда

Етър започна сравнително добре втория дял от шампионата, като след загубата от Берое (0:2) завърши 1:1 с Лудогорец, а преди седмица разгроми Витоша Бистрица с 6:2 като гост. Арда пък загуби последователно от Славия и Ботев Враца, а като цяло е в серия от 5 мача без победа в елита.

Единственият отсъстващ за "болярите" ще бъде централният защитник Иван Скерлев, който страда от контузия. Треньорът на тима Петко Петков няма други кадрови проблеми и се надява тимът му да продължи с възходящото си представяне. Наставникът на Арда Стамен Белчев сподели, че двуседмичната пауза се е отразила добре на футболистите и те са амбицирани да се върнат към победите.