Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 4678

ЦСКА нямаше проблеми в Русе и победи Дунав с 2:0

ЦСКА премина с лекота през дунавското си изпитание, Мауридеш отново бележи

"Армейците" победиха Дунав с 2:0 и се изравниха по точки с лидера Лудогорец

86′

АХМЕДОВ!! За Дунав пък големият длъжник този следобед се казваше Ахмед Ахмедов. Нападателят бе изведен сам срещу Черниаускас в 86-ата минута, но и този му опит завърши с изстрел извън очертанията на вратата.

84′

Нестор ел Маестро ще дари с няколко игрови минути и Али Соу.

Снимка 391273

82′

Последна промяна в лагера на Дунав. Христо Попадийн отстъпва мястото си на Бранимир Костадинов.

Снимка 391271

81′

Жанио Бикел ще довърши срещата, като ще замени Рубен Пинто.

Снимка 391276

74′

Ел Маестро подсилва своята халфова линия, заменяйки Тиаго за младия Валентин Антов.

72′

БОДУРОВ!! В 72-ата минута Николай Бодуров бе близо от това да реализира нов красив гол с екипа на ЦСКА. Бранителят беше на точното място и без подготовка засече избита топка след корнер. Мощната му тупалка обаче премина малко над гредата.

70′
Снимка 391280

69′

Още една промяна за Людмил Киров. Младият специалист пуска в игра Ндиайе вместо национала Светослав Ковачев.

60′

Иван Коконов отстъпва мястото си на Исмаил Иса.

59′

МАУРИДЕШ! Определено Мауридеш се чувстваше във форма този следобед и нова голова възможност пред него се откри в 59-ата минута. Бразилецът получи пространство в дефанса на Дунав и пробва да преодолее Антонов  с изстрел в близкия ъгъл. Вратарят на русенци обаче внимаваше и изби решително.

56′

ЧЕРНИАУСКАС! Дунав се съвзе от шока и на своя възможност имаше хубава ситуация за връщането на един гол. Светослав Ковачев получи подаване от Ахмедов и отправи удар по земя, който майсторски бе избит от Черниаускас в корнер.

55′

Повлияни от положителната емоция на втория гол, "червените" бяха близо и до класиката. Жоржиньо обаче не успя да насочи в някоя от незащитените части от вратата на Станислав Антонов.

46′

ГООООЛ ЗА ЦСКА!!0:2!!! ЕДВИН ДЖЕСИ!! Веднага след подновяването на играта, селекцията на Ел Маестро осезаемо улесни своята задача, реализирайки втори гол. Мауридеш пусна хитро в коридор за Едвин Джеси. Ганаецът елегантно елиминира Георги Динков, след което насочи към далечния ъгъл на Антонов. Макар и докоснал топката, стражът не можеше да направи нищо съществено - 0:2 за ЦСКА!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 391278

40′

ГОООЛ ЗА ЦСКА!! 0:2 !!! МАУРИДЕШ! И така полувремето беше към своя край. Публиката в Русе очакваше да бъде фиксирано и нулевото реми, но не така мислеше централният нападател на гостите Мауридеш. Звяра отново демонстрира своя хищнически инстинкт при статично положение. Бразилецът се възползва от центриране на Тиаго, надскочи персоналните си пазачи и с глава отбеляза своя девети гол от началото на шампионата. Попадението пък донесе голяма радост за Нестор ел Маестро, зорко следящ събитията от пистата.

38′

Христо Попадийн изрита ненужно Жеферсон при спряла игра и бе наказан с картон.

34′

Далеч по-добро беше изпълнението на Тиаго 60 секунди по-късно. Португалският плеймейкър шутира директно от фаул, но и неговият мерник не бе достатъчно акуратен.

33′

ЦСКА отправи първия си удар в този мач, едва в 33-ата минута. Тогава националът на Гвинея-Бисау Жоржиньо насочи с глава след центриране, но коженото кълбо премина встрани от вратата на Антонов.

29′

ЦСКА има превъзходство във владението на топката, но все още няма дори и удар по посока на русенската врата.

20′

АХМЕДОВ!! Селекцията на Людмил Киров набираше самочувствие с всяка изминала минута и в 20-ата отново притесни сериозно столичния гранд. Божидар Васев се понесе остро по крилото, хващайки в лош момент прегрупиращата се отбрана на ЦСКА. Последва идеално подаване за непокрития Ахамедов, но голмайстора от Дунав стреля извън очертанията на "армейската" врата.

14′

Изстрел на Светослав Ковачев, който премина високо над горната греда.

5′

ШАНС ЗА ДУНАВ! "Драконите" имаха възможността да отправят първото предизвикателство в тази среща с настъпването на петата минута. На два пъти Иван Коконов пласира остри подавания в полето на ЦСКА, но при тях Ахмед Ахмедов така и не успя да намери пролука към мрежата на Черниаускас.

Снимка 391272

3′

Срещата в Русе започна със здрава битка в центъра на терена. Двата тима трудно достигаха до нещо интересно, като препятствие за тях бе и тежкото състояние на градския стадион в Русе.

1′