Дунав (Русе) поднесе голямата сензация на кръга в шампионския плейоф на Първа лига. "Драконите" удариха първенците от Лудогорец с минималното 1:0, насред стадиона в Разград.

Селекцията на Веселин Великов изигра отличен двубой в дефанзивен план, а с единствената си атака в мача съумя да нанесе и решителния удар по амбициите на именития си съперник. Марселиньо и компания пък предложиха доста слаба продукция, страдайки от достатъчно фантазия в предни позиции. Единствената по-интересна ситуация за тях се откри през първата част, когато удар с глава на Кешеру срещна гредата.

Снимка 287750

Така няколко дни преди домакинството им на Левски, разградчани имат "само" 13 точки аванс пред "сините". Дунав пък се размечта за място в Топ 4, бидейки на само два пункта изоставане от Черно море.

Любопитен факт е,че русенци постигнаха победа над Лудогорец още в третия си опит, като се превърнаха в един от малкото отбори, които имат положителен баланс срещу родния евробоец.

Лудогоре - Дунав 0:1 (Развой на срещата по минути)

Голяма изненада в Разград

След спокойните начални минути, наглед без особени трудности, Лудогорец можеше да стигне до откриващо попадение. Вандерсон "уважи" едно включване от фланга на Сисиньо, който обаче стреля в тялото на вече легналия да го пресече Антонов. Отбилата се топка отново срещна крака на бразилския бранител, но наглед интуитивният му шут излезе разочароващо в аут.

Снимка 287748

Логичното бе на път да се случи малко след това, когато Сисиньо центрира перфектно, а Кешеру спечели въздушния двубой с Тейнур Марем и отправи изстрел с глава. Той матира Станислав Антонов, но за съжаление на румънеца срещна страничната греда.

Неочакван проблем сполетя Георги Дерменджиев и треньорския щаб на Лудогорец в 27-ата минута. Натанаел получи травма в глезена след един грубичък шпагат на Искандер Джалилов и това наложи неговата принудителна смяна с Йордан Минев.

Георги Дерменджиев след загубата от Дунав: Има и такива мачове

Ядосаният чичо Гошо: Дунав колко пъти мина центъра?

"По една или друга причина не играем успешно с тях"

И докато всички на терена очакваха спокойно края на първата част, изведнъж се случи и немислимото. Дунав, който до този момент нямаше дори и една опасна атака, съумя да накаже своя опонент с попадение. Отбраната на Лудогорец тотално забрави за намиращия се в наказателното поле Самир Аясс, който оползотвори с глава едно перфектно центриране на Христофор Хубчев. Голът донесе бурна радост на резервната скамейка на русенци и събуди недоумение в погледа на слисания бразилски страж Ренан.

Снимка 287754

Дунав умело "затваряше" началните минути на втората част. Темпото на игра беше по-високо, но опасностите пред двете врати почти нулеви.

120 секунди, след като се появи на терена, Жоао Паоло можеше да изравни резултата още с първото си докосване. Бившият играч на Ботев (Пд) се оказа на точното място при едно слабо изчистване на топката от отбраната на Дунав. Бразилецът обаче разочарова и от удобно положение прати топката до страничната греда.

Постепенно футболистите на Лудогорец започваха да се изнервят от развоя на събитията и допускаха да получават леки жълти картони.

Снимка 287753

Четвърт час преди края на срещата, асистиралият за попадението на Дунав - Христофор Хубчев блесна с още една отлична намеса. Юношата на Левски направи решителен шпагат в краката на Джоди Лукоки, който се бе устремил към голов изстрел в мрежата на Станимир Антонов!

Веселин Великов: Срещу нас Лудогорец не може да играе така, както срещу другите

Великов: Ние сме малко по-скромнички, знаем си възможностите

"Само можем да сме горди от постигнатото"

В оставащите мигове от мача Лудогорец хвърли всичко в атака, но без резултат. По този начин селекцията на Георги Дерменджиев инкасира едва втората си загуба от началото на кампанията.

Снимка 287749

В следващия кръг на шампионския плейоф Лудогорец домакинства на втория Левски, докато Дунав приема Черно море, най-сетне в Русев. Всички мачове ще се изиграят на 15 април.

Самир Аясс: Не ми е за първи път да вкарам на Лудогорец

Палачът на лудогорци: Това е изключителен успех за нас