Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 669

Дунав поднесе голямата сензация и победи Лудогорец с 1:0

Станимир Антонов получава жълт картон заради забавяне на играта.

86′

Последна смяна в състава на Дунав. Напуска Бирсент Карагерен.

76′

КАКВА НАМЕСА НА ХУБЧЕВ! Четвърт час преди края на срещата, асистиралият за попадението на Дунав - Христофор Хубчев блесна с още една отлична намеса. Юношата на Левски направи решителен шпагат в краката на Джоди Лукоки, който се бе устремил към голов изстрел в мрежата на Станимир Антонов!

71′

Жълт картон за нервния Густаво Кампаняро.

70′

Послледна промяна  в редиците на Лудогорец. Джоди Лукоки се появява в игра.

65′

Голмайсторът на Дунав - Самир Аясс напуска терена, а на негово място се появява Будинов.

63′

ЖОАО ПАОЛО!! 120 секунди, след като се появи на терена, Жоао Паоло можеше да изравни резултата още с първото си докосване. Бившият играч на Ботев (Пд) се оказа на точното място при едно слабо изчистване на топката от отбраната на Дунав. Бразилецът обаче разочарова и от удобно положение прати топката до страничната греда.

62′

Жълт картон за Сисиньо, който игра грубо близо до тъчлинията.

61′

Върджил Мисиджан изигра неубедителен мач и е заменен от Жоао Паоло.

60′

Жълт картон за Бирсент Карагерен заради невъздържаната му реакция при отсъждането на главния съдия Драгомир Драганов.

53′

Веселин Великов предприема дефанзивна смяна, пускайки в игра халфа Диян Димов вместо крилото Бранимир Костадинов.

49′

Отборът на Дунав играе прибрано в собствената си половина и по никакъв начин не се плаши от масирания натиск на Лудогорец.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!!0:1!!САМИР АЯСС!! И докато всички на терена очакваха спокойно края на първата част, изведнъж се случи и немислимото. Дунав, който до този момент нямаше дори и една опасна атака, съумя да накаже своя опонент с попадение. Отбраната на Лудогорец тотално забрави за намиращия се в наказателното поле Самир Аясс, който оползотвори с глава едно перфектно центриране на Христофор Хубчев. Голът донесе бурна радост на резервната скамейка на русенци и събуди недоумение в погледа на слисания бразилски страж Ренан.

43′

МИСИДЖАН! Малко преди последния съдийски сигнал за първата част, Върджил Мисиджан опита късмета си от пряк свободен удар. Изпълнението му обаче премина на сантиметри от дясната странична греда на Антонов.

35′

ПРЕДНА НОЖИЦА НА МИСИДЖАН! Холандецът Върджил Мисиджан зарадва публиката на "Лудогорец Арена" с атрактивна предна ножица, който обаче не мина високо над горната греда. Секунди по-късно се оказа, че крилото е бил в положение на засада.

27′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Неочакван проблем сполетя Георги Дерменджиев и треньорския щаб на Лудогорец в 27-ата минута. Натанаел получи травма в глезена след един грубичък шпагат на Искандер Джалилов и това наложи неговата принудителна смяна с Йордан Минев.

26′

КЕШЕРУ!! ГРЕДА!!Логичното бе на път да се случи малко след това, когато Сисиньо центрира перфектно, а Кешеру спечели въздушния двубой с Тейнур Марем и отправи изстрел с глава. Той матира Станислав Антонов, но за съжаление на румънеца срещна страничната греда.

22′

Станимир Антонов се наложи да демонстрира своята класа в 22-ата минута, след като с върха на пръстите си успя да избие в корнер далечен удар на Вандерсон.

16′

СИСИНЬО!! След спокойните начални минути, наглед без особени трудности, Лудогорец можеше да стигне до откриващо попадение. Вандерсон "уважи" едно включване от фланга на Сисиньо, който обаче стреля в тялото на вече легналия да го пресече Антоново. Отбилата се топка отново срещна крака на бразилския бранител, но наглед интуитивният му шут излезе разочароващо в аут.

8′

Лудогорец има териториално превъзходство, но до този момент не може да създаде чисто голово положение. Стигна се до няколко статични изпълнения, които бяха лесна задача за вратаря Станислав Антонов.

4′

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Дунав -Борислав Богомилов, който вчера приключи земния си път след тежко онкологично заболяване.

Почина легенда на Дунав

Борислав Богомилов е издъхнал вчера

3′

Строежът на новия Сектор "В" на "Лудогорец Арена" тече с пълна сила. Гостите от Дунав се подкрепени от солидна своя агитка.

2′

Лудогорец отново излиза без български футболисти в титулярния си състав. На резервната скамейка има трима наши сънародници - вратарят Наумов, Йордан Минев и Александър Василев.

1′

11. Жуниор Кишада 3. Марио Петков

Отборите на Лудогорец и Дунав ще премерят сили в последния мач от шампионския плейоф на Първа лига. Съперничеството гарантира зрелище и много попадения, тъй като през редовния сезон двата мача между селекциите завършиха при резултат 5:3 и 2:2.

Домакините са сигурен нов-стар шампион, а преднината им пред втория Левски е огромна. Момчетата на Георги Дерменджиев демонстрираха, че са в отлична форма, след като спечелиха наглед много тежките си гостувания на ЦСКА и Локомотив (Пд). "Орлите" няма да могат да използват наказания Джонатан Кафу, а от групата отпадна и контузения Витиня. На вратата ще започне Ренан, пред него ще са Минев, Моци, Пластун и Натанаел в отбрана. Кампаняро и Саша се очаква да са в центъра на полузащитата, а пред тях играта ще гради Марселиньо. Триото в атака е ясно - Вандерсон, Мисиджан и Кешеру.

Кирил Домусчиев бесен: Има атака срещу мен, подавам сигнал в ГДБОП

Босът се възмути от злоупотреба със самоличността му

Дунав влиза в тази шампионатна среща с понижено настроение, след като "драконите" отпаднаха на четвъртфиналите за Купата на България от Верея. Надежди за добро представяне в Разград се възлагат на крилото Бирсент Карагерен, за когото през седмицата се заговори, че е предложен на Левски. Двубоят за русенци пропуска контузеният Атанас Атанасов.

Лудогорец реши дали да гласува доверие на Георги Дерменджиев

Разградчани ще подновят договора на специалиста

Главен съдия на срещата е Драгомир Драганов от Варна, с помощници Александър Атанасов и Димо Вълчев. Допълнителни асистент арбитри са Валентин Железов и Петър Костадинов. Делегат на БФС е Георги Мирчев, а Георги Виделов ще наблюдава зорко работата на реферите.