Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 8234

Зрелищно равенство 2:2 между Дунав и Лудогорец

Нелеп автогол спаси Лудогорец от изпепеляващия пламък на "драконите"

Дунав надигра, но не победи новия-стар шампион

87′

МИЛЧЕВ!!АВТОГОЛ!!2:2!!! Определено късметът напусна вдъхновените домакини три минути преди края. Защитата на Дунав забрави за Джонатан Кафу при едно центриране и го остави напълно непокрит на далечна греда. Станислав Антонов се хвърли храбро в краката на бразилеца, но ударът на звездата мина под неговия плонж. Изглеждаше, че топката ще излезе встрани от вратата, но в този момент злощастно протегна крака си Мирослав Будинов, реализирайки в собствената си мрежа.

85′

Жълт картон за Христофор Хубчев, който наруши правилата малко пред собственото си наказателно поле.

83′

Георги Дерменджиев ще се опита да спаси мача, пускайки в игра Върджил Мисиджан.

80′

Голмайсторът Карагарен бива заменен от албанския таран Ндуйе Муйеци.

78′

Жълт картон за Бирсент Карагарен, който свали фланелката си от радост.

77′

ГООООЛ ЗА ДУНАВ!!!2:1! КАРАГЕРЕН! И в момента, когато се очакваше, че Лудогроец ще стигне до пълен обрат, домакините от Дунав нанесоха своя решителен удар. Мирослав Будинов пое топката с гръб към вратата, увлече бранител на съперника и елегантно изведе влизащия на скорост от крилото Юли Ненов. Ударът му бе париран блестящо от Ренан, но за късмет на младежкия национал коженото кълбо отново се върна в неговите крака. Последва пас към дебнещия на празна врата Бирсент Карагарен, който от няколко метра хвърли в див екстаз русенската публика.

75′

Жълт картон за Марселиньо, който наруши правилата срещу Васил Шопов.

69′

Петър Патев ще заиграе в средата на терена вместо Самир Аясс.

68′

МНОГО СПОРНА СИТУАЦИЯ!! Дунав имаше абсолютно всички предпоставки да бъде недоволен от главния съдия в 68-ата минута. Атака на "драконите" завърши с елегантно центриране на Христофор Хубчев. Полетът на топката приключи, след като тя срещна ръката на Марселиньо. Сигнал за дузпа обаче нямаше от главния съдия Кабаков, което вбеси до краен предел селекцията на Веселин Великов. Най-дейният в репликирането към главния арбитър - Мирослав Будинов пък бе декориран с жълт картон.

67′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!1:1!! КЕШЕРУ!!! Лудогорец постигна основната си цел и се добра до изравнително попадение в 67-ата минута! В епицентъра на събитията отново беше румънския голмайстор Клаудиу Кешеру. Нападателят оползотвори гениален извеждащ пас на Марселиньо и с перфектен шут не остави никакви шансове на Станимир Антонов.

61′

МАРСЕЛИНЬО!! Капитанът на гостите имаше шанс да изравни от пряк свободен удар в 61-ата минута. Изстрелът му с глава обаче премина малко над горната греда на Антонов.

Снимка 293661

53′

Много остър пробив на Александър Василев по крилото, който завърши с мощен изстрел над горната греда.

51′

Няколко минути по-късно същата ситуация сполетя и треньорския щаб на Дунав. Бранко Костадинов нямаше как да продължи срещата и на негово място се появи Юлиян Ненов.

50′

Васил Шопов опита да прехвърли Ренан от центъра на терена, но замисълът му бе разгадан от Ренан.

46′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! На почивката Георги Дерменджиев трябваше да направи принудителна смяна, след като Сисиньо се контузи в края на първата част и той бе заменен от Лукас Саша.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 293663

45′

ПОЧИВКА!

39′

АНИСЕ ГРЕДА!! Лудогорец демонстрира най-доброто от своя игрови потенциал в 39-ата минута. Атака през центъра завърши с извеждащ пас на Кешеру за Анисе, който сам срещу вратаря удари лявата греда на "драконите".

Снимка 293662

35′

ШОПОВ СПАСЯВА СВОИТЕ ОТ ГОЛ!След като в 12-ата минута Васил Шопов доказа, че може да бъде изключително опасен в атака, бившият играч на Спартак (Плевен) блесна и с уникална проява в отбрана. В 35-ата той не загърби персоналните си задачи и гонеше докрай активния Вандерсон, за да му отнеме топката миг преди да опъне мрежата на Дунав.

31′

СИСИНЬО!! След кратък спад в представянето, отборът на Лудогорец напомни за себе си в 31-ата минута. Сисиньо даде началото на интересна атака по крилото, на която дори имаше честта да отправи финалния удар след леко комична комбинация с Джонатан Кафу. Изстрелът на искания от Коринтианс обаче беше толкова слаб, че не притесни по никакъв начин Антонов.

25′

УНИКАЛЕН ПРОПУСК!!! Дунав пропиля фантастичен шанс да удвои своята преднина в 25-ата минута. Мирослав Будинов се намираше на точната позиция при центриране на Костадинов и отправи диагонален изстрел с глава. Ренан се намеси адекватно, но възможност за добавка получи Васил Шопов, който вместо да вкара в опразнената врата, стреля право в тялото на Паломино.

21′

Далечен удар на Вандерсон, пласиран право в тялото на сигурния Станимир Антонов.

15′

ВАНДЕРСОН!! Въпреки инкасираното попадение, Лудогорец бързо се взе в ръце и още в 15-ата минута имаше отлична възможност да изравни. Бразилецът Вандерсон демонстрира техника на малък периметър, след което отправи техничен изстрел към обратния на Антонов ъгъл. За радост на домакините, топката премина на сантиметри от страничната греда.

12′

ГОООЛ ЗА ДУНАВ!!ШОПОВ!1:0!! Агресивната игра на "небесносините" логично даде резултат в 12-ата минута. Дунав поведе на шампионите, а всичко започна с отлична игра в центъра на Диян Димов, възползвал се от добър авантаж на Кабаков. Впоследствие топката продължи към играещия своя мач №150 в елита Костадинов. Бранко навлезе в наказателното поле и светкавично пусна към непокрития Васил Шопов, който с голяма доза късмет съумя да реализира в опразнената врата.

10′

РЕНАН!! Вратарят на гостите Ренан трябваше да се намесва решително секунди по-късно. Мирослав Будинов намери топката от въздуха и само перфектният рефлекс на бразилеца спаси "орлите" от сигурен гол.

8′

СПОРНА СИТУАЦИЯ!! Съдията Георги Кабаков се превърна във враг №1 за русенската публика в 8-ата минута. Продължителна атака на Дунав завърши с перфектен пас към Бранимир Костадинов, който се засуети за секунда и топката му бе избита секунди преди да отправи голов изстрел. Опасността обаче продължи чрез Васил Шопов, който след контакт с Паломино падна в наказателното поле. Всички симпатизиращи на "драконите" моментално поискаха дузпа, но така не им бе "подарена" от рефера.

Снимка 293666

4′

Лудогорец определено има да си връща на дунавци, тъй като именно те бяха отборът, който им нанесе единствената засега загуба в шампионския плейоф. Георги Дерменджиев няма да може да разчита на своя капитан Светослав Дяков.

3′

Напоследък Дунав се представя под зададеното от русенци ниво. "Небесносините" са в серия от три мача без победи, два от тях пък завършиха с поражение. Трайно контузени в лагера на домакините са Мартин Луков и Атанас Атанасов.

2′
Петричев: Времето на нашите юноши ще дойде

Петричев: Когато някой иска да уязви Лудогорец, той повдига темата за чужденците

"Времето на нашите юноши ще дойде"

2′

Амбицираните домакини стигнаха до ранна възможност за гол. Самир Аясс триково чукна към тарана Будинов, който от средна дистанция отправи тежък изстрел. Ударът му обаче премина далеч от очертанията на лудогорската врата.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Минути преди началото на дербито, домакините от Дунав демонстрираха уважение към новия-стар шампион, правейки шпалир на лудогорци.