Неделев получава жълт картон, защото се забави при излизането си.

87′

ГООЛ! Ахмед Ахмедов не остави шанс на Янко Георгиев.

85′

Валентин Железов отсъжда дузпа за Дунав след нарушение на Джонатан Перейра срещу Фернандо Кавалканте.

85′

Директен червен картон за Джонатан Перейра!

82′

Свилен щерев нацели страничната греда, след което се сблъска лошо с централния защитник на Ботев Кристиан Димитров. И на двамата им е оказана медицинска помощ.

80′

Свилен Щерев стреля покрай вратата на Янко Георгиев.

78′

Марко Перван влиза на мястото на голмайстора Фернандо Виана.

73′

Диян Димов стреля от границата на наказателното поле, не намери целта и топката излезе в аут

70′

Вутов с хубаво подаване към Александър Тонев, който върна топката за Фернандо Виана, но ударът на бразилеца бе блокиран.

62′

Тонев центрира към Вутов в наказателното поле на Дунав, но изстрелът на Вутов бе доста неточен

58′

Станислав Шопов отстъпва мястото си на Антонио Вутов

56′

Любен Николов заменя Кавалканте

55′

Стефан Христов излиза на негово място Иван Селеменев

52′

Свилен Щерев с много хубав изстрел от дистанция, но Янко Георгиев изби

49′

ГООООЛ! Александър Тонев надбяга Мартин Минчев по десния фланг, навлезе в наказателното поле и върна топката към Фернандо Виана, който бе оставен непокрит и вкара втория си гол в мача.

47′

Неделев центрира на близката греда от корнер, но Мартин Ковачев изчисти

46′

Начало на второто полувреме

45′

Край на първата част.

41′

Добра атака за Дунав, но Лазар Марин успя да изпревари Стефан Христов и изчисти топката в корнер

31′

Неделев прати топката към наказателното поле на Дунав, търсейки съотборник, но Макенджиев излезе и улови

29′

Дунав получи правото да изпълни пряк свободен удар, след който топката попадна право в ръцете на Янко Георгиев

19′

Голмайсторът на "канарчетата" Фернандо Виана има нужда от медицинска помощ

17′

Изстрел на Свилен Щерев право в ръцете на Янко Георгиев

15′

Стефан Христов стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут

13′

ГООООЛ! Фернандо Виана открива резултата на градския стадион в Русе. Александър Тонев центрира отляво, където бразилецът нямаше проблем да вкара топката в опразнената врата.

11′

Исаевски блокира удар на футболист на Ботев

9′

Свилен Щерев опита атрактивно отиграване със задна ножица, но топката не намери очертанията на вратата

4′

Джонатан Перейра стреля от дистанция с левия си крак, но не се наложи Благой Макенджиев да се намесва

3′

Свилен Щерев стреля с глава, но топката премина покрай вратата на Янко Георгиев

1′

4 Симеон Дочев 39 Атанас Стоименов

Ботев (Пловдив) гостува на Дунав в Русе днес от 13,00 часа в първия за деня двубой от програмата на 15-ия кръг в efbet Лига. И двата отбора са в тежка криза.

Докато в Ботев тя е игрова, то русенци изпитват сериозни финансови затруднения.

Дунав (Русе) пред разпад, играчите спират да тренират

Фтболистите имат да получават по 2 заплати и премии

Пловдивчани са без победа като гост вече повече от година. Последният им успех далеч от дома бе във Враца на 27 октомври 2018 година.

В момента "канарчетата" се намират на предпоследното място в класирането. След уволнението на Желко Петрович, Ферарио Спасов записа загуба от Лудогорец и равенство с Арда.

Добрите новини за Феро са свързани със завръщането в групата на Антонио Вутов и Александър Тонев. Извън сметките му обаче остана капитанът Лъчезар Балтанов, който изтърпява наказание за натрупани жълти картони.

Две от звездите на Ботев (Пловдив) на линия за мача с Дунав

Вижте групата на тима

Наставникът на Дунав Людмил Киров няма да разчита единствено на контузения Колев, а всички останали играчи са налице. Проблемът пред него е мотивацията на футболистите, които си дават сметка за сериозното положение с финансите в клуба, но стискат зъби и показват характер.

Людмил Киров за Дунав: Няма светлина в тунела