Литекс победи като гост ЦСКА с 2:0 и поднесе голямата изненада на старта на пролетния дял на родния футболен шампионат. Ловчанлии изиграха тактически отлично срещата на „Българска армия", като успяха да вкарат 2 гола чрез младия албанец Армандо Ваюши, който се разписа с глава по веднъж в двете полувремена. Иначе на трибуните в Борисовата градина имаше около 5000 зрители, които създадоха прилична атмосфера за футбол.

Срещата бе първа за ЦСКА на собствен терен от май миналата година, но едва ли някой в „червения" клуб ще иска да си спомня дълго за нея. Срещата днес бе повторен дебют на Миодраг Йешич, който в края на есенния дял от сезона замени Стойчо Младенов. В интерес на истината футболистите на ЦСКА създадоха достатъчно положения днес, но липсата на късмет и отличните намеси на Илко Пиргов запазиха вратата на гостите суха.

Двубоят на „Българска армия" започна изненадващо, като гостите от Ловеч откриха резултата буквално с първия си удар. Албанският национал Армандо Ваюши засече с глава центриране от десния фланг, надскочи персоналния си пазач Бандаловски и с чудесен параболичен удар откри резултата - 0:1.

Въпреки, че от самото начало се оказаха догонващи в резултата, възпитаниците на Миодраг Йешич така и не успяха да наложат натиск и да притиснат съперника. Първото по-интересно положение пред вратата на Литекс дойде чак в 20-ата минута, когато Платини засече прострелно центриране, но от 6-7 метра фронтално срещу вратаря, прати топката в аут. В самия край на първата част ЦСКА стигна до второто си голове положение, което бе и най-чистото в мача до момента. В 38-ата минута Мартин Камбуров изпълни свободен удар в близост до полето, но топката се отби в десния страничен стълб на пазената от Илко Пиргов врата.

Още на почивката Йешич реагира и пусна в игра Присо, който замени най-слабия през първата част - Серж Нюаджи.

Точно 6 минути след подновяването на играта гостите от Литекс бяха на косъм от това да вкарат втори гол. Отлична атака на „зелените" завърши с подаване към младия Симеон Славчев, който от 10-ина метра шутира силно, но право в ръцете на Черни.

Домакините отговориха светкавично и в рамките на 60 секунди Присо и Крачунов съшо опитаха късмета си, но неуспешно. В 57-ата минута Литекс нанесе нов тежък удар, стигайки до втори гол. Страхил Попов центрира от дясно, Ваюши изпревари Бандаловски и пак с глава вкара за 0:2. Шок на „Армията"!

Йешич реагира на случващото се на терена и направи още две смени, пускайки в игра Кириакидис и Василев, а местата си на терена отстъпиха Мишел Платини и Игнацио Варела. Последният бе изпратен с аплодисменти от Сектор „А", тъй като направи силен дебют с „червената" фланелка.  До края „червените" се опитаха да стигнат поне до почетен гол, но неуспешно.

ЦСКА - ЛИТЕКС 0:2

0:1 Ваюши (6')

0:2 Ваюши (57')