Славия се класира за баража за спасение на Първа лига. "Белите" отстраниха Локо (Горна Оряховица) след като завършиха 1:1 на "Васил Левски".

Така с общ резултат 4:1 столичани продължават борбата си за спасение. В следващия мач, Славия играе с победителя от другия мач - Нефтохимик. Локо пък ще се изправи срещу Монтана.

Славия - Локомотив (Горна Оряховица) - Развой на срещата по минути

Двата отбора се борят за оцеляването си

Срещата започна с натиск на гостите. Те опитаха да създадат положения, с които да заличат пасива от първия мач.

В 29-ата минута, въпреки натиска на Локомотив, домакините поведоха в резултата. След изпълнение на корнер, Омар Абут бе изпуснат и се извиси с глава, за да направи резултата 1:0.

Малко преди края, "железничарите" изравниха. Милен Желев центрира, Красен Трифонов опита да стреля, но Кирев отклони с тяло и я вкара в собствената си врата за 1:1.

През втората част действията на терена приспаха и малкото зрители на Националния стадион. В края на мача, Кифуети беше близо да донесе почетна победа за Локо, но Кирев се намеси и изби силния му удар.